Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A Csaba név nagyon régies...

A Csaba név nagyon régies manapság egy kisbabának?

Figyelt kérdés

Hamarosan kisfiunk születik. A férjemmel elég eltérő az ízlésünk a nevek terén, a Csaba volt az egyetlen, amely mindkettőnk listáján szerepelt, mindkettőnknek tetszik. A vezetéknevünkhöz is illene.

Viszont egy ismerősnek említettük és azt mondta, gondoljuk át, ez túl régies név, furán hatna a mai gyerekek között. Belegondoltam és tényleg nem ismerünk egy Csaba kisfiút sem, de szerintem azért abszolút nem az a kategória, ami furán hatna, vagy mindenkinek egy idős bácsi jutna eszébe... Én 30 éves vagyok, az én korosztályomban sok Csaba van, így én inkább a fiatalokhoz kötöm, de persze a kisfiam már más generáció lesz.


Mit gondoltok erről a névről?


2020. szept. 30. 13:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Sztem elmegy.
2020. szept. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
10%
Jaaj a Csabika. Gáz.
2020. szept. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a 45 éves, szintén Csaba nevű férjem generációjához kötöm ezt a nevet, de ha nem apuka után kapja a gyerek, akkor semmi kifogásom ellene. :)
2020. szept. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Mit számít az, hogy más mit gondol róla, ha mindkettőtöknek tetszik?


Amúgy megnéztem, tavaly 261 kisfiú kapta a Csaba nevet.

2020. szept. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem jó a Csaba és nem is öreges, a mai harmincasok, negyvenesek neve, nem olyan, mint a jános, vagy a ferenc, ami hetven évesek neve.
2020. szept. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ovisaim között az elmúlt 5 évben két Csaba is volt, az oviban most is van egy kiscsoportos,úgyhogy én nem bácsikat kötök a névhez.

40es,50es ismerőseim közt is van Csaba.

2020. szept. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Derjaderja ***** válasza:
100%
Teljesen jó!
2020. szept. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
94%

Mivel a gyerek sokkal tovább gyerek és felnőtt, mint kisbaba, ne babának válassz nevet, hanem embernek!


Egyébként a Csaba egy remek név.

2020. szept. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szép név. Csak a mai divatos Noel és társai nevek mellett tűnhet régiesnek. De nem az.
2020. szept. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősöm 2 éves fia is Csaba. Sógorom nincs 30, szintén Csaba. Én sem kötöm az idősebb korosztályhoz, nekem nem hat régiesnek.
2020. szept. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!