Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha 10 hónaposan még nem...

Baj, ha 10 hónaposan még nem tud egyedül pohárból inni?

Figyelt kérdés

Elvileg 1 éves kori státuszkérdés, tehát nem vagyunk elkésve, viszont próbálkozni sem akar megfogni a fülespoharat, ha nem én itatom, inkább nem iszik. Hogyan tanítsam meg?

Avent 360°-os itatópohara van.


2020. szept. 30. 17:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Az én fiam 11 hónapos és ez nálunk is probléma. Sőt ő még itatópohárból se iszik normálisan. Mondjuk anyatejes és nincs szokva cumisüveghez. De azért fél éves kora óta próbálkozom itatni és csak szórakozik vele. Kiszívja és kifolyatja a szájából. Egy nap ha fél decit megiszik sokat mondok. Ha 1 hónap múlva pohárból fog inni megeszem a kalapomat,pedig úgy is sokat kínálom. Szóval nem vagy egyedül. Mondjuk én úgy vagyok vele ha ez nem megy de minden más igen akkor ez legyen a legnagyobb bajunk. Másba nincs lemaradva a 11 hónaposokhoz képest csak ez az ami valahogy nem jön össze. Lehet azért mert még sose volt úgy igazán szomjas. 3 óránként szopik még mindig és mellé eszeget darabosat.
2020. szept. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az megy neki, hogy te itatod? Tehát akkor nem csöpög melle meg ilyenek? Nagyon máshogy szerintem nem megy, mint hogy sokszor rakod a közelébe a poharat, előbb-utóbb csak racuppan.
2020. szept. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyitott pohárral tanítsd. Üveg kávéspohár kezdetben, majd pl: a doidy formájú a legjobb.

A nagynál én is ilyen 360 fokos csodaphárral próbáltam, még 2 évesen se tudott inni nyitottból.

2020. szept. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#2: igen, ha itatom, nagyon szépen iszik, nem folyik (már) mellé. Ha a kezébe adom, jobb esetben eldobálja.

#3 köszi már próbáltam csak magára önti az egészet, ha a kezébe adom. De akkor inkább sokszor gyakorlunk hagyományos pohárral.

2020. szept. 30. 18:44
 5/11 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem abszolút nem tragédia ez egy egy évesnél. Mindent eldobálnak 😀végül is nem az az elvárás, hogy szépen igyon pohárból hanem hogy képes e rá. Tegyél mindig nagyon keveset a pohárba aztan had dobálja. 🤷🏼‍♀️ Ha üresen megcsinálja a mozdulatot mintha inna már nyert ugyed van.
2020. szept. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%
Hat en nem emlekszem h statuszkerdes lenne. 13 honapos, abszolut hidegeb hagy, h tud e poharbol inni, eszembe se jutott. Nincs kedvem napi 15x atoltoztetni. Kulacsbol iszik. A tesoja is csak ovis koratol iszik rendszeresen poharbol, persze tudott elotte mar poharbol inni, de total nem tartom fontosnak ezt
2020. szept. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
56%

A kisebb fiam most, pár hónapja tanult tanult meg pohárból egyedül úgy inni, hogy nem folyik mellé. 20 hós. Azt mondta a védőnő, hogy ez nem baj. Sokáig üvegből sem volt hajlandó egyedül inni, odahozta, hogy valaki itassa meg.

A nagy 7 hósan egyedül ivott üvegből, 1 évesen pohárból. Nincs két egyforma gyerek, nem aggodnék rajta a helyedben.

A kisebbem egy csomó dolgot baromi későn kezdett, de meg nem mondaná róla senki, behozott mindent.

2020. szept. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
38%
A lányom 2 évesen tanult meg pohárból inni egyedül. Pár hét alatt belejött igaz sokszor át kellett öltöztetni addig. A fiam 15 hónaposan már egyedül ivott. Egyszer otthagytam a teámat a konyhában, és mikor mentem ki ott itta egyedül.
2020. szept. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
56%

Nekem a védőnő azt mondta a mozdulat legyen meg, hogy emeli. Lányomnak ez ment de amúgy sokszor ment mellé is. Mondjuk a pohár felét megitta, másik felét magára öntötte, ha nem én tartottam a poharat. Másfél évesen már biztosan szépen ivott.

Fiam még csak nem is emelte 1 évesen sem, nála főleg később voltak lemaradások pl evéssel is, 2,5 éves korig gondban volt az evőeszközökkel. Le se írom mikor tanult meg teljesen önállóan inni.


De 2 hónap rengeteg idő egy babánál. Szóval státuszig fog még sokat változni a babád.

2020. szept. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
73%

Az én fiam kezdettől pohárból ivott itthon (neki cumisüvegből csak a tápszer jöhetett), de így is másfél éves volt mire nem akart minden ivásba belefulladni vagy nem borította magára.

Szerintem jól csinálod, teljesen rendben van a babád is. A státusz ezen pontja miatt meg ne aggódj ( vannak olyan óvodások akik nem tudnak pohárból inni, csak mert addig nem volt lehetőségük megtanulni)

2020. okt. 1. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!