Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi időt tölt egy átlag...

Mennyi időt tölt egy átlag kismama egyedül a babájával az első évben?

Figyelt kérdés

Én heti egy napon reggeltől este 8-ig, 2 napon reggeltől 7-ig, egy napon reggeltől fél 6ig, egy napon 3-ig. Ezekben az időpontokban jön haza apuka, nagyszuloi vagy egyéb segítség nincs. A babánk most egy éves, éjszaka én 2x, a párom 1x kel hozzá. Napközben nehezen alszik el, összesen 2 órát alszik.

Ezek átlagos nehézségek, ti is hasonló cipőben jártok?



2020. okt. 1. 20:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Ez egy olyan "nehézség", amit szuperül ki lehet kalkulálni még a fogantatás előtt, és az eredmények fényében lehet dönteni a gyerekvállalásról.
2020. okt. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%
15 honapja heti 7 napban,24 órát vagyok vele. Egyedül nevelem születése óta.
2020. okt. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
A napi 1-2 óra apás idő és az alvások kivételével állandóan vele vagyok már lassan 11 hónapja. Nincs nagyszülő, nincs senki, de mi így is vállaltuk.
2020. okt. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%

Én ugyan hivatalosan nem egyedül nevelem, de a férjem annyit dolgozik hogy kb sose látjuk. 2 éves a gyerekünk. Ha nappalos akkor még alszik a gyerek, mikor elmegy. És már alszik mikor hazáér. Ha éjszakás akkor ugye éjjel nincs itthon, másnap alszik.

Szinte soha nem kelt hozzá amíg baba volt,meg sem hallotta. Volt is belőle sok konfliktus mikor még akár 10x is kelt egy éjjel én meg már azt sem tudtam merre van az előre és milyen napszak van..

Szerintem nem sokon múlt hogy az első évben tönkre menjen a házasságunk.. ha nem segített volna anyukám viszonylag sokat akkor tuti hogy nem jutunk túl rajta. Aztán lassan, nagyon lassan ő is belerázódott és úgy 1 éves kora óta már ő is reagál az éjszakai gondokra ha előfordul.

2020. okt. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
58%
Kb ugyanígy, 13 hónapos korában szültem a másodikat, azóta kettővel van ugyanez. Imádom. 😊
2020. okt. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%

Férjem 12 órázik, nappali és éjszakai műszakban. Ha nappalos, hajnalban indul, este jön, éjszakás esetben fordítva, súlyosbítva a helyzetet azzal, hogy nappal alszik. Besegít, de kelni pl. nem kel (bár nem is igénylem, mert hajlamos nekiállni szórakoztatni a kicsit éjszaka, és annak iszom a levét következő éjszaka). Leginkább ha rossz napja van a kicsinek és szívok a háztartással, akkor délután addig átveszi a kicsit és babázik, míg felmérem a kárt és rendet vágok.


Viszont nekem nagyszülői segítség rogyásig van, így könnyű.


Szóval heti szinten egy-két alkalommal van gyermekmentes pár órám, egyébként velem van.

2020. okt. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%
6 ez nálunk is így van, csakis én altatok, mert a férjem szórakoztatja, magyaráz neki. Szóval nem tud vele úgy bánni. De persze értékelem a szándékát, hogy velem kel.
2020. okt. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
61%
A ferjem hétköznap 10 órát van tavol. Havi 1-2 szombat túlóra, szinten. Anyósom a szomszédunk, úgyhogy ő átlag napi 1-2 órára elviszi a fiunkat, ha itthon vannak és nincs dolga. Szoval hétköznap 12-14 órát vagyok a fiammal egyedül.
2020. okt. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
66%
Hétköznap reggel 7től este 7-ig ketten vagyunk, hétvégén változó, akkor is napi legalább 5-8 órát nincs itthon a férjem. Amikor itthon van, akkor sokat foglalkozik a kicsivel. Éjszaka viszont mindig én kelek hozzá, még szopizik éjszaka is 3-5 alkalommal. Nappal össesen 3 órát alszik 2-3 részletben. 10 hónapos, segítség nincs.
2020. okt. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%
3-5 alkalommal egy 10 hónapos?! Jezusom 😱 az enyém egész nap eszik 5x.
2020. okt. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!