Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elnövi majd?Akinek a gyerkőce...

Elnövi majd?Akinek a gyerkőce ilyen volt mit tett és mikor váltzott ez?15hónapos kisfiam fél az idegenektől,rokonoktól is akiket ritkábban lát.Sír és csak az ölembe van el.

Figyelt kérdés

#Fél a baba
2020. okt. 3. 07:38
 1/8 anonim ***** válasza:
28%
Vagy kötődési zavaros, vagy 2. szeparációs szorongás. Életkora alapján az utóbbi valószínű, amit pár hét múlva le fog vetkőzni.
2020. okt. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Már jó pár hónapja ez van sajnos...
2020. okt. 3. 07:48
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Változnak sokat ebben a korban, bármi lehet, az enyém másfél évesen mindenkivel barátkozott, idegenekkel is, most már 3 éves fél a többi gyerektöl, nagyszülökkel sincs már el.
2020. okt. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Persze
2020. okt. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
38%

Dehogy növi ki... 15 évesen is az öledbe bújva fog sírni az idegenekről.

Néha nem értem ezeket a kérdéseket. Az ennyi idős gyerekek egyik napról a másikra folyamatosan változnak. Nyilván nem fog így maradni

2020. okt. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért legyen határtalan bizalommal vadidegenekkel szemben vagy ritkán látott rokonokkal?

Szerintem rosszabb mikor a kisgyerek akárki jött menttel elmenne bárhova..

2020. okt. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elnövi majd, de nem egészen úgy ahogy várod. Igazából ahogy írták is, kinőni teljesen tényleg csak nagyon sokára fogja. Az én kisfiam pl nem volt babakorában szeparációs szorongós, de 1 éves kora körül már sokkal jobban szeretett csak velem/velünk lenni. 15-16 hónapos kora körül volt a legrosszabb, akkor még kb a nagyihoz se ment oda csak mondjuk 2-3 óra oldódás után. Most 20 hónapos, ez utóbbi is sokat javult már, de emellett mai napig “anyás”. Ha boltban vagyunk akkor viszont kifejezetten szeret kacérkodni🤷🏻‍♀️ Én ezt így normálisnak érzem teljesen.

Tudom, hogy néha nagyon kellemetlen és zavaró tud lenni, de ha belegondolsz akkoe teljesen érthető a reakciója.

2020. okt. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez szoktatás kerdese is, pl nálunk akit ritkán lát és keveset, annál nem is marad meg. Csak azzal a nagyszülővel tudom otthagyni a szobában, aki sokat van vele. Az a baj, h a többiek ritkán jönnek és nem szokott hozzájuk, nem vívják ki a szeretüket.

Az idegenektől való félelem szerintem normális. Én kislányom túlságosan barátságos velük, ezt nem tartotta túl jónak a védőnő.

2020. okt. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!