Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem jobb, ha az embernek...

Nem jobb, ha az embernek lánya van, mintha fia?

Figyelt kérdés

Bár azt szokták mondani, hogy a gyerek gyerek, nincs különnbség a fiúk és lányok között, azért szerintem mindenki tudja, hogy ez így nem igaz, kicsit más, ha az embernek lánya van, mintha fia. Persze, lehet, hogy valakinek a fiúgyerekkel általában csinálható dolgok jönnek be jobban, és inkább ezt a fiú-lány kérdést hosszútávon értem...


Én azt látom a saját környezetemben, hogy felnőttként szinte mindenhol a lányok azok, akik szorosabban tartják a kapcsolatot a szüleikkel, nekik bizalmasabb a kapcsolatuk velük, a fiúk kicsit eltávolodnak és a párjuk révén inkább ahhoz a családhoz állnak majd közelebb. Szóval a fiús szülők valahogy mindig jobban háttérbe szorulnak, főleg egy esküvő vagy például egy olyan nagyobb dolog terén, mint az unoka, hiszen ezek főleg a nők "hatásköre", akik viszont inkább a saját szüleiket vonják be a dolgokba, mint a férjük szüleit.


Nyilván vannak olyanok nők, akik rosszban vannak a szüleikkel, de ha nincsenek, akkor a férfi családja valahogy mindig csak "második" a nő családja mögött. És ilyen szempontból talán jobb a nő szüleinek lenni, főleg, ha az ember részt akar venni az unokák életében.



2020. okt. 6. 18:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Azt kifelejtetted, hogy rengeteg olyan férfi van aki sosem költözik el otthonról, ilyen nőben szerintem extrém ritka. Kapásból tudok neked mutatni egy kezemre elég felnőtt 30-40-50-es férfit aki még mindig a szülőkkel él és nincs barátnője, ilyen nő ismerősöm egyetlen egy sincs.

Nyilván van különbség fiú és lány között de az leginkább a habituson múlik. Én pl egyáltalán nem igénylem a családom közelségét mióta eköltöztem, havonta egyszer ha talákozunk a szüleimmel pedig egy kerületben élünk és egyébként jó a viszonyunk... A férjem viszont szinte minden hétvégén segít valamit az anyukájának és napi szinten beszélnek Messengeren. 🤷‍♀️

2020. okt. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Jóó, hát nyilván normális ember nem vágyik életképtelen, 40 évesen is otthon élő gyerekre, szóval nem pont erre gondoltam...
2020. okt. 6. 18:22
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindkettő van, és mindkettő más, de nem a nemük miatt. Nem hozzák a sztereotípiákat. Azért más, mert más emberek. Ez ennyi. Szerintem egyformán értékes, akár fiad, akár lányod van. A kapcsolatod velük meg nem a nemi szervükön múlik.
2020. okt. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
51%
Miért lenne jobb egy lány ? Ilyen gusztustalan kérdést. Kedvem lenne jelenteni.
2020. okt. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Kedves 4-es, leírtam, hogy miért :) Nem olvastad el vagy nem sikerült értelmezni?
2020. okt. 6. 18:31
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Speciel a férjemnek jobb a viszonya a szüleivel, mint nekem... szerintem általánosítasz a szűk környezetedben látottak alapján. 18 évesen otthagytam a szüleimet, a nagyszüleimmel már évek óta nem beszélek. Ő meg hetente találkozik az övéivel. Ennek semmi köze a nemekhez, sokkal fontosabb dolgokon múlik.
2020. okt. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
39%

Fú micsoda eszmefuttatás. Hát én pont nem azért szültem, hogy a seggembe bújjon még 30 évesen is. Az, hogy mennyire kötődik nem a nemétől fog függeni. Ahogy az sem, hogy ha lesz unokám, mennyire von be majd a menyem. Ha jó anya és anyós leszek akkor nem hiszem, hogy gond lenne.

Viszont idáig eljutni, felnevelni más kicsit egy fiút és egy lányt. Én például sosem voltam babázós, nem szeretem a rózsaszínt... Szóval nem tudom milyen lenne számomra ha lányom lenne

2020. okt. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem igazad van általánosságban, szóval nem mindig van így, de sokszor. Én egyébként lányt akartam és lányom van, de azért a mai világban már teljesen mindegy, hogy fiad, vagy lányod van, a lányok is csinálhatnak mindent, amit a fiúk.
2020. okt. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
61%

Te most felsoroltad nagy átlagban a nők jellemzőit. Igen, gondoskodóbbak, empatikusabbak mint a férfiak. Ezért van több ápolónő is, mint férfi. Vannak országok, ahol ha csak fiú születik, az egyiket lányként nevelik, ő fog gondoskodni a szülőkről később.

De kijelenteni, hogy jobb nőnek lenni egy ilyen férfiközpontú világban, enyhe túlzás.

2020. okt. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
48%
#4 nem te böfögöd oda minden ilyen kérdéshez hogy a fiú gyerek értékesebb? Az bezzeg nem gusztustalan, nem is jelenti senki.
2020. okt. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!