Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Várható gyökeres változás?

Várható gyökeres változás?

Figyelt kérdés
Van egy 1 hetes kisbabánk. Az első nap mikor hazahoztuk semmit nem aludtunk, mert nem tudott szopizni és gondolom nem lakott jó, fecskendőböl evett 10 miliket. Másnap már megtanult jó szopizni és 70 miliket eszik. Azóta nem sír soha. Az éjszakát átalussza az evésen kívül teljesen. Csak fürdetéskor es pelenkázáskor sír. Létezhet az, hogy ez nem is lesz sokkal rosszabb már, ha ez így kialakul? Volt valakinél így és maradt is?

2020. okt. 7. 08:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is így volt az elején. Mostanra sajnos felcserélte a nappalt az éjszakával. Rettentő. Szinte semmit nem tudok aludni. Az első két hét teljesen jó volt. Nappal nem tudok pihenni a házimunka miatt. Délután hazajön a gyerek a suliból akkor meg azért nem. Remélem neked így marad.
2020. okt. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az is lehet, hogy csak 3 hetesen jön ki a hasfájâs. De az is lehet, hogy így marad. Szorítok. De bármi is legyen, az első három hónapot kell általában túlélni, utána biztos jobb lesz.
2020. okt. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A babák folyamatosan változnak, hol jobb hol rosszabb. Minden ciklusban újabb dolgok lesznek majd. Minden szakaszban más probléma,más öröm.

Mozgásfejlődés, fogzás.. Felfedezés.. Stb stb

2020. okt. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Sajnos előfordulhat. Nálunk két hét után javult a kezdeti káosz. Aztán most egy kelés és átaludt éjszakák után most napok óta éjfélkor alszik el a kéthónapos kisbabám. Addig nézelődik és játszani akar. Megőrülök tőle, majd felborulok, és nem értem miért csinálja. Azzal vigasztalom magam, hogy nemsokára megint aludni fog, és talán legközelebb a fogzás "rontja el".
2020. okt. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem most 10 hetes a lányom, egyelőre lekopogom, nyugodt baba, jól alszik, jól eszik, szépen fejlődik, de bizony nem gondolom azt, hogy ami most könnyű, az később nem fog megváltozni. Mert majd jön egy fogzás, mozgásfejlődés, később majd betegség, netalán a szeparációs szorongás vagy a hisztikorszak beüt, szóval VALAMI tuti lesz. Én erre egyébként azt mondom, hogy ez a beetetős időszak, és a babám a "beetetős" baba, aki elhiteti velem, hogy ez egy könnyű kis sétagalopp :D Vele eddig még a nehezebb napok/éjszakák is simán bírhatóak voltak eddig, de folyamatosan bennem van az érzés, hogy ez bármelyik pillanatban megváltozhat. Mert amúgy tényleg, bármikor történhet valami változás, amitől az addig angyali kisbabából egy kis szörnyeteg lesz. Legalábbis nekem mindenki ezt szajkózza a környezetemben, a barátnőim mind azt mondják, hogy rémálom a kisbabás időszak, és én nem vonom kétségbe a szavaikat, csak egyelőre nekem még nem az. Gondolom később lesz nehezebb. Neked is szurkolok, hogy minél tovább kitartson ez az álom-időszak, én egyelőre nagyon élvezem és nagyon szeretem, hogy ilyen az életünk :)
2020. okt. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek. Kedves

5 ös válaszoló. Milyen jól nyomják a barátnőid neked, hogy úgy adják elő, hogy rémàlom a kisbabás időszak. Minden gyerek más és más. Itt írta egy másik válaszoló es mastol is ezt hallottam, hogy az első 3 hónap a kritikus. Attól már nem messze vagy. Egyik ismerősöm babája fogzáskor is csak egyszer sirt fel minden ejjel. Jó baba volt.

2020. okt. 7. 14:46
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia


Az én lányom 14 hós lesz jövöhéten.


A kórházban votl egy éjszaka, amit vegigsirt, szintén szopi gond miatt.


Utana ő is rendkívül nyugodt lett.

Apukám már ki is volt, hogy "úristen ez a gyerek nem sír sosem" :)


Azóta is nyugodt habitusú. Jól is alszik


Persze elofordul rosszabb éjszaka, illetve mostmár kezd néha "durcizni", ha valami nem úgy van, ahogy szeretné:)


Szóval nálunk így maradt eddig

2020. okt. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia, az én kisfiam most múlt 14 hetes, és néhány alkalomtól eltekintve ő is csak akkor sírt az első hetekben is, ha valami fizikai diszkomfortja volt (éhség, fáradtság, fázott, melege volt, nem jött ki a büfögés, stb.). Mázlink van vele, az éjszakát tízhetes kora óta átalussza ébredés nélkül, ébren egészen hosszú ideig elszórakoztatja magát a hempergőben (most, hogy már oldalra tud fordulni, illetve érdeklik a játékok és nyúl utánuk). De ettől függetlenül úgy gondolom, nem törvényszerű, hogy egy baba sokszor sírjon és szenvedés legyen az első három hónap. Nyilván nehéz, főleg az alváshiány miatt, de nem kell feltétlenül rossznak is lennie.
2020. okt. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Minden baba teljesen más és más, és sokminden változik útközben. Szinte pár havonta, volt hogy hetente változott az enyém. Nővérem a kislányát első évben betette a kiságyba és aludt, utána meg már csak ringatva. De az éjszakát mindig is végigaludta, az enyém meg sosem :)
2020. okt. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!