Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapszer? Egyutt alvas?

Tapszer? Egyutt alvas?

Figyelt kérdés
Van egy 6 hetes babam aki hasfajos. Nem tudom mennyire durva mert elso gyerek. Nem uvolt vagy sir de tekereg szenved es cicit ker ilyenkor. Iszsz szoptatok, szinte egesz nap cicin van ami nagyon faraszto... ha elalszik betudom tenni az agyaba. Ejszaka 2x kel ami nem veszes viszont a hasfajasa miatt nem volt szivunk berakni az agyaba ejszakara. Ha kel es faj neki simogatjuk beszelunk hozza kap cicit. Egyelore itt tartunk de en nagyon aggodom hogy kesobb nem tudjuk majd mashol altatni csak az agyunkban. Raadasul mar a szoptatast se nagyon birom, ilyenkor mindig attol felek hogy atmegyunk vendegsegbe valahova es a gyerek nemfogja birni feloraig se mert cicizni akar. Szoptatasi tanacsado azt mondta tegyem annyiszor mellre ahanyszor keri. Normalis hogy nem var 2 orat 2 cicizes kozott? Van hogy 1et se? Ugy erzem nincs eleg tejem de vedono es gyerekorvos szerint is igy oke en csak szoptassam... Aki volt igy, mi tortent mikor adott tapszert a babanak jobban aludt? Nyugodtabb volt? Nem hiszem hogy ez normalis.
2020. okt. 7. 17:25
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
Ja, meg annyi hogy 6 hetesen eppen 4 kilo ugy hogy sokat szopizik. 54 cm
2020. okt. 7. 17:27
 2/30 anonim ***** válasza:
75%
Pedig normális. Az első hónapok ilyenek, én majdnem összeestem már a fáradtságtól, és le is leszek pontozva, mint mártír-anyuka, de szinte egész nap szopizott a babám, és tudtam, hogy ez így rendben is van. Ha hagyod szopizni, elég lesz a tej. De persze semmi sem muszáj, attól nem leszel szar anya, ha tápszert is adsz neki. Max kevesebb ideig fogod tudni szoptatni, mert azért lesz kevesebb tejed. De ismét mondom nem vagyok szoptatás náci, én teljesen igény szerint szoptatom a babám, de nem akarom sokáig, csak amíg muszáj (1 éves koráig mondjuk)
2020. okt. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
70%
Ja az együtt alvás: 3 hónapos koráig velünk aludt, egyik éjszakáról a másikra raktuk át a kiságyba, semmi nem volt. De lehet hogy csak szerencsések vagyunk.
2020. okt. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
70%

Szoktad büfiztetni? Az is oka lehet a hasfájásnak, hogy nincs büfi.

Illetve meg lehet szerintem azt is próbálni lassan, h.a nappali cicik után ne az alvás jöjjön rögtön. Legyen büfiztetés, kis játék, mondókázz neki stb..Mikor látod, h.ásít, fárad akkor fektesd le aludni.

2020. okt. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Koszi! Mikor mentetek eloszor valahova latogatoba es kellett e szoptatnod? Felek a megjegyzesektol anyosom csalad reszerol mert ok mar mondtak hogy 2 orankent szoptassak es max 20 percet... de addig mit tudok csinalni ha a babam mutogatja a szajabal hogy enni akar? mikor lett kevesebb a szoptatasi ido? Nemaz a celom hogy aludjon foglalkoznek vele mashogy is... a tapszeres babak 6hetesen alszanak es ketorankent ebrednek enni? Elkepzelesem sincs naluk hogy mukodik. Ha nemtudnak elaludni mit lehet veluk kezdeni? Bocs a sok kerdesert de total nincs elkepzelesem a tapis babakrol.
2020. okt. 7. 17:35
 6/30 anonim ***** válasza:
72%
4-es vagyok, még az jutott eszembe, h.nekem azt tanácsolták, kicsit fejjek szoptatás előtt. Mert az előtej ingerelheti a legjobban a baba pocakját.
2020. okt. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
4es: hogy kell cici nelkul elaltatni leirod legyszi? Jelel mindig hogy ehes es ha nem kap sir. Szopi utan szoktunk beszelgetni mutogatok neki stb de meg sose aludt cici nelkul.
2020. okt. 7. 17:38
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
6hetesen van növekedési ugrás is, amikor rengeteget enne a baba.
2020. okt. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
69%
Senki nem szólt be, pedig mindenki azon az elven van, hogy 3 óránként szoptatás, közte tea, hát én meg simán mondtam hogy mindjárt jövök, megszoptatom. Semmi közük hozzá. Kérdezték, hogy nem adok e neki teát, mondtam hogy nem, és kész.
2020. okt. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
A hasfajasra mar mindent kiprobaltunk :( mostanaban kezdett javulni ami azt jelenti hogy mar jobban kakil es nem sir vagy uvolt, a pukik meg neha problemasak de az is javulo tendencia mondjuk infacolt kap.
2020. okt. 7. 17:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!