Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azok az anyukák, akik nem...

Azok az anyukák, akik nem anyatejjel táplálják a babájukat, ők "komfortszopizni" sem hagyják őt?

Figyelt kérdés

Nem vitatémát indítok, és bíráskodni sem akarok (a válaszadókat is kérem, hogy ettől tartózkidjanak). Nem abban akarok vájkálni, hogy ki miért vagy miért nem szoptatja a babáját. Egyszerűen kíváncsi vagyok, hogy egy tápszerrel táplált babát általában egyáltalán nem szoptat az anyukája, azért se, hogy cicin aludjon el/nyugodjon meg? Cumit adtok neki, és/vagy csak dajkáljátok?

Én szoptatom a kislányom, de cumit is szokott kapni, viszont pl ha nagyon fáj a hasa, a cumit kiköpi, és csak a cici segít, hamar megnyugszik. Ennek kapcsán jutott eszembe a kérdés. Nyilván az is fontos, mit szok meg a baba.

Köszönöm azoknak, akik válaszolnak!



2020. okt. 8. 10:27
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem a tápszeres babáknak nem a cici jelenti a megnyugvást. Mivel nem nagyon köt hozzá semmit.

Az anyatejes babáknak is inkább az anya közelsége a megnyugtató, csak ők kötődnek a cicihez is. Komfortszopi alatt is kortyolnak egyet kettőt.


Most durva lesz amit írok. De ha nincs tej, akkor akár az apuka is komfortszopiztathatná, lényegében nem térne el a kettő, mert csak a bimbón nyammogna.

2020. okt. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
96%

Nem komfortszopiztatom. Eleve azért nem szoptattam, mert nem tudtam megbarátkozni ezzel az egésszel. Amíg volt tejem, lefejtem. Ha szoptattam volna, akkor sem komfortszoptattam volna, de ez nyilván nálam az alapproblemabol indul.

Amúgy volt cumija de nem kellett neki. Az ujjat szopja.

Nem volt egy különösebben nyugos baba, úgyhogy nem volt ezzel probléma, hogy alszik el, meg hogy nyugszik meg. Letettuk az agyba, eldumalt egy darabig, aztan aludt. Nem is szerette ha jarkalunk vele vagy ilyesmi. Mindig feszegette magat.

2020. okt. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
91%
Nekem a kezdetektől fogva pótolni kellett tápszerrel, először csak 1-2 étkezést. Aztán 2 hónaposan kiköpte a cicimet és nem volt hajlandó többet szopizni. Előtte is nehézkes volt a dolog. Utána fejtem neki 4 hónapos koráig, aztán elapadt a tejem. Így nem igazán volt napirenden a komfortszopizás sem 2 hónapos korától.
2020. okt. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
96%
Én bizarrnak érezném csak úgy az üres mellemre cuppantani. Nem hiszem, hogy a tápszeres babák sirosabbak vagy máshogy megnyugtathatatlanok lennének, hogy ilyen furcsasagra lenne szükség.
2020. okt. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Kislanyom koraszulott 28.het. Hal isten volt tejem igy fejtem es vittem be neki, szondan kapta. Osszesen 90 napot toltottunk a korhazban, igy mire eljutottunk oda ha szopizhatna, nem csak szonda meg a noverek altali cumisuveg, addigra elment a tejem, a fejes megse ugyanaz mintha szoptatnek...

Ugyh tapszeres baba lett. 3 orankent evett, nem volt semmifele komfortszopizas(egyszer otthon mellre tettem hatha megindul ujra a tejem de fintorgott es nem fogadta el). Sose volt ebbol gond es irto hamar beallt a rendszer az eves-alvassal.

Ha kovetkezore minden rendben lesz es szoptatni fogok akkor se lesz komfortszopi. Az nem arra van, hanem taplalkozasra. Legalbbis nekem ez a velemenyem

2020. okt. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
1 hónapos koráig Csak anyatejet kapott de utána hozza tápláltuk tapszerrel, ha cicizett igény szerint és nagyon nem volt jó, nem evett rendesen inkább kicsi kaja és utána cumizott, aztán amikor fajt a hasa mellet látva is üvöltött és fordult el.. így nehéz lett volna komfort szopizni. Amikor már csak tapszert kapott szerintem nem is komfort szólított volna 2 hónapos kora után volt így. Cumija volt cici mellett is.
2020. okt. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tápszeres babát nem lehet komfortszoiztatni. Nekem hamar elapadt a tejem (hasonlóan egy előző válaszolóhoz, én is koraszültem). Mikor hazamentünk rövid ideig volt már csak tejem. Idővel már el sem fogadta a mellem. Csak ideges lett tőle. Szóval hiába próbáltam sokszor mellre tenni, hogy visszahozza a tejem.

Ettől függetlenül sokat aludt a mellkasomon, ez volt az ő megnyugvása. Cumit nem fogadott el.

2020. okt. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Teljesen érthető, belegondolva én se csinálnám másképp, ha nem lenne tejem/idővel elapad. Sokszor alszik nekem is cici nélkül, csak a mellkasomra fekve, ugyanúgy megnyugtatja. :)
2020. okt. 8. 14:23
 19/22 anonim ***** válasza:
0%

"apuka is komfortszopiztathatná"

Elvileg igen, de azért ez nem ugyanaz. Mások a hangok, az illatok, és a baba érzékeny erre.

2020. okt. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
51%

Én speciális helyzetben vagyok, mert tápszeres a gyerekem, pedig van tejem. Igaz soha nem volt elég, szóval vegyesről indultunk és tápszeres most. Ameddig üvegből megkapta az anyatejet, addig raktam mellre rendszeresen, mert ingert adott, könnyebb volt fejni és szaporítani, és néha hajlandó volt dolgozni a kicsi is pár ml tejért.


Mióta teljesen elhagytam a fejést egyéb okok miatt, azóta nagyon ritkán, pláne mert a tejem sem szívesen adom neki. Csak utolsó utáni esélyként vetem be, amikor órák óta nem akar éjszaka elaludni. Általában pár percet cumizik és alszik, el is engedi azonnal. Csak sajnos így nagyon nehezen apasztok, mert minden pár perces komfortszopi másnap átázó hálóinget eredményez... Úgyhogy ez tényleg csak végszükség esete. Egyébként nagyon sok egyéb módszer van a megnyugtatásra (ringatás, összebújás, séta, ének stb), és az esetek elsöprő többségében teljesen meg is elégedik vele.


Sajnos a cumit nem fogadja el mindenféle próbálkozás ellenére sem.

2020. okt. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!