Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet “nevelni” egy 8...

Hogyan lehet “nevelni” egy 8 hónapost?

Figyelt kérdés

Durván próbára tesz mostanában. Mindig azt csinálja amit nem szabad. Következetesen. Tépi a hajam, a szemuvegem, turkál a konnektorban (van benne nyilván zár, de így sem engedem), minden ami elektronikai kütyü (telefon, laptop, zsinorok, távirányító) az neki kell. Sajnos nem tudok mindent eltakarítani, hogy semmihez ne férjen hozza és ne is lássa. Nyilván tele van a ház olyan dolgokkal amikkel nyugodtan babrálhatna, csak az ugye nem érdekes. Gyerek karámot ne is tanácsoljatok, mert feláll és rázza a rácsot. Hiába adok a kezébe olyat, amit szabad, az nem kell, otthagyja. Pár napja már a kutyák is csak menekülnek előle, pedig amúgy eddig békésen tűrték a hajszát, de ez már nekik is sok.


Kérlek adjatok tanácsot, mit lehet kezdeni egy 8 honapossal. A nem szabad neki amúgy inkább kihívás, mint tiltó szó. Gondolom ez is normális, de kene valami módszer, különben kénytelen leszek elköltözni egy lakatlan szigetre.


2020. okt. 8. 11:07
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
81%

De mégis mit vársz????

Most fedezi fel a világot!

2020. okt. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Szerintem világosan megírtam mit várok. Bevált tippeket figyelem elterelésre stb.
2020. okt. 8. 11:20
 3/26 anonim ***** válasza:
79%

Hú hát nagyon nehéz lehet egy üres flakont, egy töltőt, egy távirányítót a kezébe adni ha ez érdekli nem a fisher price. Hidd el nem vagy egyedül.

Ha te ettől kiakadsz, nem tudom mi lesz veled később.

2020. okt. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
88%
7.5 hónapos, ugyanezt csinálja. Én csak simán mondom neki, hogy nem szabad, meg elveszem a kezét. Hogy működik - e? A fenét 😆 de legalább úgy érzem, hogy csinálok valamit vele... Én már odaadom a telefonomat, csak a szájába nem engedem. Így annyira nem rossz, mert tud vele babrálni, nem tudja felnyitni még szerencsére. :D de semmit nem tudok megtiltani neki, még nem érti. Szeretettel üt-ver-karmol-tép minket... Ha meg mondom, hogy nem szabad, akkor kinevet... :D
2020. okt. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

4 detto 🤦🏼‍♂️ Telefont en nem adok neki, mert a Koós tárgyakat csiszolja a padlón 😂

3 hu hat nekem ez eddig eszembe sem jutott. De ezt is leírtam, hiába adok a kezébe olyat, amit szabad azt otthagyja. Csak az az érdekes amit ő szerez meg és ami nyilvánvalóan nem szabad.

2020. okt. 8. 11:35
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Akkor tegyél úgy mintha nem szabadna 😆
2020. okt. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Már ezt is próbáltam. 😀 az a baj, hogy már nagyon is jól tudja, mi az az 5-6 dolog, amit nem szabad és azokat veszi sorra. Már arra is gondoltam hogy azt élvezi, hogy mondogatom, hogy nem szabad 🤷🏼‍♀️
2020. okt. 8. 11:59
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Enged meg neki és minden meg van oldva. Adj a kezébe egy régi, elem nélküli távirányítót, egy régi telefont, stb. Ezek azért kellenek neki, mert látja, ha ti is, a szülei is ezt használják, méghozzá naponta többször is. Vegyetek neki baba laptopot ugyanebből az okból.
2020. okt. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Már ezt is próbáltuk. Sajnos csak az kell ami a mienk. Pl rá van indulva a crocs papucsokra. Mindenáron a talpát akarja nyalogatni. Na vettem egyet neki külön. Tiszta. Elvan azért vele. De ettől még, ha meglátja valahol az apjaet vagy az enyémet azt is megpróbálja ellopni. Mar szó-szerint dugdossuk előle a papucsokat. A laptopot amúgy nem is használjuk csak lecsukva ott van az asztalon de neki akkor is az kell. Telefont is kapott kiszuperaltat. Ott van a kezében. A másikkal meg megpróbálja megszerezni a polcról/karfáról/kezünkből a miénket. De ugyanez a jatekaival. Abszolút nem érdekli. Átmegyünk valakihez az ottani játékok már jók, mert ugye másmilyenek. Már beszéltük barátnőmmel, hogy egy játék csere programot indítunk, mert az ő lánya meg múltkor lenyúlt tőlünk egy kisautót.

Hat nem tudom. Gondolom majd elmúlik ez is.

2020. okt. 8. 12:15
 10/26 anonim ***** válasza:
92%

Nem is kell barátnőd játékcsere, elég ha havonta elpakoljátok a játékait és más játékokat rajzok ki helyette, majd a következő hónapban vissza. Unalmas, ha mindig ugyanazokkal kell játszani.


Mért nem nyúlhat a lehajtott laptophoz? Mit tud vele csinálni? Felemelni biztos nem tudja, így ledobni se. Telefont is oda lehet adni neki, kikapcsolva. Nagyon max elejti, de ha a földön ül, nem tud nagyot koppani se. Semmi baja nem lesz attól, hogy nyalogatja a papucsot, csak erősödik az immunrendszere, a gyerekek 80%-a a padlót szokta nyalogatni ebben a korban.

2020. okt. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!