Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet “nevelni” egy 8...

Hogyan lehet “nevelni” egy 8 hónapost?

Figyelt kérdés

Durván próbára tesz mostanában. Mindig azt csinálja amit nem szabad. Következetesen. Tépi a hajam, a szemuvegem, turkál a konnektorban (van benne nyilván zár, de így sem engedem), minden ami elektronikai kütyü (telefon, laptop, zsinorok, távirányító) az neki kell. Sajnos nem tudok mindent eltakarítani, hogy semmihez ne férjen hozza és ne is lássa. Nyilván tele van a ház olyan dolgokkal amikkel nyugodtan babrálhatna, csak az ugye nem érdekes. Gyerek karámot ne is tanácsoljatok, mert feláll és rázza a rácsot. Hiába adok a kezébe olyat, amit szabad, az nem kell, otthagyja. Pár napja már a kutyák is csak menekülnek előle, pedig amúgy eddig békésen tűrték a hajszát, de ez már nekik is sok.


Kérlek adjatok tanácsot, mit lehet kezdeni egy 8 honapossal. A nem szabad neki amúgy inkább kihívás, mint tiltó szó. Gondolom ez is normális, de kene valami módszer, különben kénytelen leszek elköltözni egy lakatlan szigetre.


2020. okt. 8. 11:07
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Lerantja a laptopot. Már megtette egyszer. A telefont meg a földhoz dörgöli ez pedig nyilván osszekarcolja. Mivel kertes házban lakunk ki is szoktunk lépni a papucsban. A szobakba nem visszük be emiatt, csak a folyosón vannak letéve. Szerinted hagyjam had nyalogassa? Igazából a kutyák talpát is szokta birizgalni. Talán az se tisztább 🤔
2020. okt. 8. 12:26
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit jobban le kell foglalni.

Sokat kell lenni vele a szabadban, amikor lehet, ha csinálsz valamit vidd magaddal, főzni, takarítani, törölgetni.

De most fedezi fel, hogy mi van a világban körülötte, egy 8 hónapos gyerek erről szól.

2020. okt. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
71%
Tedd le a földre a laptopot. Telefont pedig tedd valamilyen tokba + egy üvegfólia. Nem tudja annyira összekarcolni, sőt szinte semmennyire se. Akkor hagyd kint a papucsot és legyen bentre is egy, sokkal higiénikusabb is. A folyosóra, konyhába behozzátok a sok koszt, majd a gyerek ott mászik. A kutyák is behozzák a sok koszt. Szóval ugyanott tartunk.
2020. okt. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
80%

Pont olyan, mint más gyerekek.


Lehetőleg el kell előle tenni, ami értékes vagy veszélyes. Én szoktam engedni neki, hogy a távirányító, telefon, töltő, műanyag, fa evőeszközök stb-vel játsszon, mikor ott vagyok. A szekrények egy részének alsó fiokjaiba, polcaiba olyan dolgokat tettem, amit pakolhat, ragcsalhat, a többi szekrenyen zár van. Papucsot nem érdekel ha nyalogatja. Elöl lévő játékokat hetente cserélem, de így is jobban érdekli bármi más.


A karamban egyébként eleinte nem volt el, rázta a rácsot, de oda is bedobalok neki erdekessegeket, es tettem bele neki jatekhid szeruseget, így naponta 1-2* eljatszik benne pl míg főzök. Fél óránál többet biztos nem lenne el benne.

2020. okt. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez nalunk is. 9 hos. Rombol a lakasban. Fuggonyt tep,zsinorokat rangat,kb csak azt ,amit nem szabad. Nalumk van racs a gyerekszoban,be is szoktak oda rakni,de orokke nem lehet. A ferjem ugy gondolta legyen ott,ameddig nem veszelyes ra semmi. Nem tudom hogy gondolta,hogy a baba ezentul a gyerekszobaba lesz bezarva kb 2 eves koraig. Halal komolyan mondta. Amugy nincs erre megoldas. Majd kinovik.
2020. okt. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
50%
Nem kell nevelni a 8 hónapost! Legalábbis ilyen módszerekkel nem, mert még kicsi hozzá. Jól látod, neki a "nem szabad" csak egy vicc, amivel bosszanthat téged és nagyjából 2-3 év még, amikor már megbeszélheted vele mi az az áram és miért veszélyes. Egyébként én se hagytam a lányomnak, hogy a konnektorba nyúlkáljon, mivel felhívtam rá a figyelmét 2 éves koráig az volt a poén, hogy hozzányulkált vigyorogva és várta a hatást. Úgyhogy az én tanácsom, az, hogy ne szólj rá, tegyél bele konnektorvédöt, a papucsot, lap topot tedd el valahova ahol nem éri el. Bármilyen vackot adsz neki el lesz vele maximum 10 percet.
2020. okt. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

12 alig varom hogy járni kezdjen, mert most pont nem tudunk kimenni. Babakocsiban nincs el, eddig elvolt (Mentünk is nagy sétákra hetente többször és minden nap pici sétákra is) kb egy hete nagyon unja, ahhoz meg már hideg van, hogy a fűben kusszon. Ezért szoktunk átmenni ismerős gyerekekhez vagy hívjuk át őket, mert akkor hosszú órákig semmi probléma nincsen. De nagyon varom, hogy menjen, mert akkor lehet majd már focizni vagy leveleket gyűjteni vagy sarazni vagy nem tudom.

13 a konyhában és a folyosón nem kuszhat. Csak a szobákban. Csak néha ha nyitva felejtjük az ajtót nyilván meglóg. Amig főzök beteszem az etetoszekbe és adok neki dolgokat. Pl tegnap a főzőtejszínnel játszott. A probléma hogy most jött rá a gravitaciora is, úgyhogy ott is az megy, hogy adok valamit, eldobja aztan visít hogy vegyem fel, aztan újra eldobja. Na így kicsit bonyolult főzni, de meg ezzel is ellenék, csak ahogy a babakocsiban így a székben sincs el most. A bútorok melletti lepegetes érdekli igazán aztan ilyenkor jönnek az ötletei. Pakolaszni amúgy nem szeret. Direkt tele raktam egy lavort mindenfélével hátha ellesz, amíg kipakolja, de sajna nem. Ruhakat hajtogatni nagyon szeret velem. Illetve széthajtani, amit összehajtok 😀 meg imádja üldözni a robotporszivot. Meg szeret labdazni. Odaguritom ő a kezembe adja aztan újra. De mindent hamar megun amúgy.

Hu. Bútor melletti lepegetesbol mennyi idő után lesz járás?

2020. okt. 8. 12:52
 18/26 anonim ***** válasza:
66%
Kisfiam nemsokára 7 hónapos, szintén ilyen. Nálunk az vált be, hogy olyat adok a kezébe, amivel tud zörögni pl ásványvizes üveg, csomagolópapír, kis fém tálka stb. Imádja ütögetni, dobálni őket.
2020. okt. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Meg arra gondoltam, hogy csináltatok az apjával egy mutató falat. Csupa olyasmit tenne rá, ami nem szabad. Klaviatúrát, hosszabbítot meg ilyeneket. Szerintetek bevalna?

Amúgy köszönöm. Ezt a játék el pakolást kiprobalom. Hátha úgy izgibb ha minden nap csak párat kap.

2020. okt. 8. 12:59
 20/26 anonim ***** válasza:
75%
Miért nem kúszhat a konyhában és a folyosón? Nálunk amúgy kifejezetten az vált be, hogy ha már nincsenek el a nappaliban, akkor kiengedem őket a konyhába és lefoglalja őket az új tér. Ha hidegnek érzem a padlót, akkor kapnak egy vékony mellényt a bodyra.
2020. okt. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!