Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sokan éltek az őssejttárolás...

Sokan éltek az őssejttárolás lehetőségével?

Figyelt kérdés

Jól gondolom, hogy ez inkább "csak" anyagi kérdés általában?


Tapasztalat?


32hkm



#őssejtárolás
2020. okt. 10. 15:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Anyagilag megtehettük volna, de szerintünk ahhoz képest, hogy milyen drága, még nagyon gyerekcipőben jár.

A kórházi szobatársnőm élt a lehetőséggel.

2020. okt. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%
2 gyerekem van, anyagilag mi is megtehettük volna, de nem vetettük le. Nem voltak meggyőző válaszok a kérdéseimre: pl. hogy valóban mire használható az a kevés őssejt (mennyiségre kevés, max 1 ember egyszeri kezeléséhez elég), hol tárolják, mennyi idő alatt jutok hozzá. Ami tényleg ellene szólt, hogy az örökletes, veleszületett betegségek esetén nem használható, valamint a rákbetegségek nagy részénél sem.
2020. okt. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Megtehettük volna, de én nem látom értelmét...
2020. okt. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igen, anyagilag nekünk sem gond, ezért vetődött fel, de örülök, hogy itt feltettem a kérdést, valami súgta (nagyon nem olvastam még utána), hogy nem biztos, hogy van értelme.

2020. okt. 10. 17:40
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én próbáltam körbejárni, de egyelőre én is úgy látom, hogy nem igazán éri meg ezt a pénzt.
2020. okt. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
70%
Èn nem. A köldökzsinòrban lèvő vèr az ùjszülött keringèsèbe valò. Akkor volt rà szüksège, nem 30 ève.
2020. okt. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
71%
*màrmint 30 ev mùlva
2020. okt. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi sem. Kikértük a nôgyógyászom és egy genetikus véleményét is, egyértelmû volt mindkettô.
2020. okt. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
61%

Mi elrakattuk. De ahogy látom, nagyon sokan ellene vannak.

Ha anyagilag megteheted, miért ne? Pl a leukémiát tudják vele kezelni, hatásosan.

Én kikértem mindenféle adatok az őssejt tárolóktól, mindenre megkaptam a választ, bármikor telefonáltam nekik, írtam, gyorsan válaszoltak. Fél óra alatt érte is jöttek, elküldték a vizsgálati eredményeket, a tanusítványt, hogy eltárolták.

A nőgyógyászom szerint is hasznos, ő is elrakatta a gyerekének. Azt mondta, ha anyagilag megtehetjük, ne szalasszuk el ezt, inkább legyen, mintsem ne legyen, ha nagy szükség lenne rá. Lehet, hogy nem pár hónaposan fog kiderülni olyan betegség, amire feltudnátok használni, hanem 5-10 év mulva. És addigra lehet fejlődik az orvostudomány, többet kitudnak talán hozni belőle, bármi lehet.

Én inkább elrakattam az alap csomagot, sajnos láttam leukémiás fiatal fiút szenvedni, és lehet egy ilyen megmentette volna az életét.

Sosem tudhatod.. De jobb megadni az esélyt rá.

2020. okt. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem rakattuk el. Ezt érdemes elolvasni.


[link]

2020. okt. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!