Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt babaszobátok, vagy...

Volt babaszobátok, vagy veletek aludt a baba?

Figyelt kérdés

Még nem született meg a baba, csak gondolkozunk hogyan rendezkedjünk be az érkezésére.

A nappalin túl két pici szobánk van. Az egyik a hálónk, a másik jelenleg gardrób funkciót lát el leginkább. Már a kezdetektől úgy gondoltuk, hogy ez lesz a gyerekszoba. Az első babánkat várjuk és nem tudjuk hogy lenne okosabb. Két lehetőség van.

1. A háló sarkában minimális bútor tologatással elfér a kiságy. Így velünk lenne, viszont a pelenkázó és a cuccai a másik szobában kapnának helyet. Ez igényli a legkisebb módosítást és anyagi ráfordítást, viszont aggódom, hogy a férjem hogy viselné az álmatlan éjszakákat úgy, hogy korán kel és sokat vezet a munkája során. Egy kicsit szűkösen lennénk, de elférnénk.

2. A gardróbot kipakoljuk és csinálunk egy igazi kis babazugot. Előnye, hogy az éjszakai ébredésekkel nem zavarjuk a férjemet, meglenne a baba saját kis zuga. Hátránya, hogy a hálónkba egyedi gardrób szekrényt kellene gyártatnunk, hogy elférjenek a cuccaink. Ezt később egyébként is meg kellene tennünk, szóval az anyagi vonzat max eltolodna picit.

Nektek mi a véleményetek? Nálatok hogy van/volt?

Érdemes már most kialakítani neki a saját szobát, vagy ráér szerintetek később?


2020. okt. 10. 17:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%
A fiunkak is kezdetektől külön szobája van és most a kislányunknak is. Mi annak vagyunk a híve, hogy mindenkinek legyen meg a külön helye.
2020. okt. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
52%

Volt külön szobája, de 1, nyitott ajtóval aludtunk (egymásból nyílt), 2, mindig nálunk kötött ki.

Második gyereknél már nem is agyaltunk a külön szobán, gondoltuk min. 5 évig úgyis egymás szájában leszünk. Így is lett. Most lesz csak aktuális a külön szoba, hogy lassan iskola. Egyébként a lányom még így se igényli a külön szobát (ő a nagyobb).

2020. okt. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%
Ha egy szobában lesztek akkor csinalj pelenkázó lehetőséget, mert az elején sokat kell majd használniod. Egyébként én a külön szoba híve vagyok .
2020. okt. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
89%
Az első perctől a saját szobájában alszik mindenki.
2020. okt. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
70%

Van babaszobànk, de velünk alszik. Gyerekfüggő, kinek mi jön be. A lànyom sokat èbred èjjel, nem lenne erőm màsik szobàba àtvànszorogni minden alkalommal.

A pelenkàzòt nem is hasznàltuk, van moshatò alàtèt babafenèk alà, azt teszem az àgyra/földre. Szintèn praktikusabb

2020. okt. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is külön szobávan van a baba. Van benn egy kanapé, este és éjszaka ott szoptatom. Nekünk nem volt kérdés, hogy külön legyen-e. Szeretünk este még tv-zni, filmezni, és a babát zavarta volna. Beszélgetni se mertünk volna, csak suttogva, nehogy felébredjen. A bébiőr mindig be van kapcsolva, ha a kiságyába tesszük, elég érzékeny a mikrofonja, így ha hallom, hogy felébredt, akkor átmegyek. Nekem ez így kényelmes, az éjszakai ébredés így a Férjemet sem zavarja.
2020. okt. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Első perctől a saját szobájában alszik.
2020. okt. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
68%
Van babaszobánk és velünk alszik 😀
2020. okt. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
74%
Lett babaszoba, de velünk alvósnak szerettem volna. Nos, 2 hetes korától a kiságyban, külön szobában. Így jó neki és nekem is. Mellettem a tejszag miatt komolyan 30 percenként kelt es kereste a cicim, sírt. Így szopizik este, kicsit cumizik is rajta, elalszik, beteszem a kiságyba, éjjel egyszer kel szopni.
2020. okt. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Nálunk nem volt opció a külön szoba, mert csak most építkezünk és egy szoba van egyelőre. Nekem mondjuk nagyon kényelmes ez, hogy csak kikelek az ágyból és ott van, nem kell átmenni másik szobába. Most egy éves, kíváncsi vagyok hogy sikerül majd saját szobába szoktatni, ha kész lesz a ház.
2020. okt. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!