Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehetne a babát az...

Hogyan lehetne a babát az éjszakai szopásrol leszoktatni?

Figyelt kérdés
Kisfiam majdnem 9 hónapos, és még mindig 1.5 / 2 óránként fékkel éjszaka. Nappal alig alszik, éjjel pedig csak egy két percet szopik de ezt sajnos 1. 5 óránként. Egy ideig a kiságyban aludt se sajnos meguntam hogy állandóan fel kellett kelnem és most mellettem alszik. Teljesen leszorit az ágyról, tegnap már majdnem leestem. Meg fordulni se tudok. És kB 1. 5 óránként szeretne maximum 3 percet szopizni.. Az a tervem hogy mától ismét a kiságyban fog aludni, de hogyan érhetnem el hogy ne keljen fel és ataludja az éjszakát? Január végén vissza kell mennem dolgozni és jó lenne ha nem lennék hulla fáradt a munkahelyemen.

2020. okt. 11. 14:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%

Az éjszaka átalvása nem a szoptatástól függ. Attól még, hogy leszoktatod az éjjeli ciciről, simán esélyes, hogy ugyanúgy fel fog ébredni.

Persze, tudom, fáradt vagy, megértem és ha úgy érzed jónak természetesen próbáld meg. Csak azért írtam, mert sokszor egyáltalán nem függ össze a két dolog.

Ha ugyanúgy ébred leszoktatás után is, akkor érdemes azt mérlegelni, hogy mi a könnyebb neked. 3 perc cicizéssel visszaaltatni, vagy hosszan próbálkozni más módszerekkel, esetleg fél órákat ringatni helyette stb.

2020. okt. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

1es látom neked is kellemes a vasárnap delutanod. 😂

2es nek köszönöm a válaszát!

2020. okt. 11. 14:35
 3/13 anonim ***** válasza:
19%

Azért eszik éjszaka, mert nappal nem evett elegendő tápértéket. Valami hibádzik a nappali evésében. Miket adsz neki? Hányszor adsz szilárd ételt? Segít, ha vacsorára tejpépet, vagy tartalmasabb főzeléket adsz szoptatás mellett.

Nem vagyok híve a szülővel való együttalvásnak, kifejezetten ellenzem, hogy nálunk ez legyen, de mindenki úgy csinálja a saját babájával, ahogy nekik jó. Ellenben itt a leírtak szerint nagyon nem jó, nem is értem miért erőlteted ezt az együttalvást, ha nem megy.

2020. okt. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt olvastam vlhol, h. ha együtt alszik a baba az anyukával, akkor a baba amiatt is ébred, mert érzi a tej meg az anyukája illatát.

Van néhány jó könyv a tèmában, érdemes utánakeresni.

2020. okt. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nem poénból alszik velem, hanem mert a kiságyban nem hajlandó elaludni. Szerintem meg egy kisbaba pont hogy jó helyen van az anyukája mellett de ez egy másik téma.... Amúgy meg biztos vagyok benne hogy eleget eszik.... Napi 2x szilárd ételt és este a hipp jó éjszakát nevű tejpepet kapja

..

2020. okt. 11. 17:56
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor van jó helyen az anyukája mellett, ha a baba és az anyuka is jól tud aludni és mindketten kipihentek. Ha ez nem valósul meg, akkor szerintem érdemes átgondolni vagy babaöbölben altatni pl.Egy fáradt anya és egy nyűgös baba nappal nem jó párosítás.
2020. okt. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Derjaderja ***** válasza:
75%

Sajnos szerintem vannak ilyem babàk, sőt ennél rosszabbakat is tudok pl 20 percenként ébredt másfèl éves korig.

Az enyém ebben a korban órákra felkeltett éjjel játszani.

Szerintem is a kitartás a megoldás vagy egy nagy matrac a földre.

2020. okt. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
62%
Az én fiam 11 hónapos és ugyanez van nálunk is. Mellettem alszik 3 hónapos kora óta,mert én már akkor kipurcantam. Annyival jobb volt hogy nem kellett visszavarázsolni a kiságyba. Megmozdíthatatlan,átrakhatatlan gyerekem van,aki azonnal megébredt,persze ordítva és kezdhettem előröl az altatást. Volt hogy eljátszottuk ezt 4-5ször is. De ugyanúgy kel kb 2 óránként. Hármat kortyol és alszik is vissza. Ezért én az éhséget kizárom,mert akkor szívná és nyelné tovább. Inkább az lehet hogy egyébként is ilyen gyakran ébredős típus és nem tud vissza aludni egyedül csak a cicivel. Lecsekkolja hogy megvagy-e még és alszik tovább. Reggel kipihenten,vidáman ébred,én meg mint a mosott kaki. Nem tudom,én eddig nem tudtam leszoktatni erről. Azt az egy tanácsot tudják nekem is adni,hogy ne adjam oda a cicit és kész. Mondom,de akkor sír. Hát had sírjon,majd abbahagyja és megszokja hogy egyedül aludjon vissza. Csak fektessem magam mellé és simogassam,dudorászzak. Nekem ez még nem megy. Inkább odaadom a cicit és alszunk tovább. Úgy látszik még nem vagyok elég kimerült ahhoz,hogy változtassak. Máshogy nem lehet leszoktatni csak így határozottan. Nincs cici és kész. Elringatni nem jó ötlet,mert az még fárasztóbb. Cumit nem fogadja el. Kitartást! Én csak abban bízom,hogy valami csodával határos módon,egyszercsak ritkábban kel.
2020. okt. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Derjaderja ***** válasza:
67%

8, én ezt cáfolnám. Érik az alvásuk maguktól.

Az enyém is áttehetlen baba, most már tipegő (7 vagyok).

Eddig ezeket mutatta be:

- újszülöttként csak cicin elalvás, 5 órát is ordított (karban), ha próbáltam átszoktatni

- utána 2-3 ébredés éjjel, gyors visszaalvással, addigra mellettem aludt, és szopizhatott

- 4 hónapos kortól 20 percenként ébredés 3-4 órán át hónapokig

- 6-8 hónaposan: altatás bojkottálása, hosszas küzdelem minden este (ez ilyen nyári dolog azt hiszem nála)

- 9 hónapos kortól: éjjel totàlra felébredés, 2-3 órás játszós periódus, csomó új készséget ilyenkor csinàlt először

- utána/közben: cicidependencia fél éjjel

- 15 hónapos körül ébredés amiatt, hogy éhes, erre nem jöttem rá időben, hogy kevés a tejem, amikor rájöttem, kapott este tejitalt

- kb 15 hónapos kortól mostig (21 hó): az éjszakák többségét végigalussza, max egy nagyon rövid ébredés, gyakran simire vagy szóra alszik tovább. Elaltatni akkor lehet ha totálra van fárasztva, jól bevacsoràl, megkapja pluszban a tejitalt. Még cicin alszik el, de szorul ki a dolog, mar kötődik a pizsamához, esti meséhez és szertartásokhoz (sokáig fürdés után addig ordított amíg cicire nem került).


Elég stabil napirendünk van, bár a kesői típus vagyunk (10-től 8ig alszik plusz 2 órát délután fél2-fél4).


Sosem erőszakoltam meg semmivel (kivéve a kb 2.héten amikor megpróbáltam nem cicin altatni akkor volt at 5 óra,sírás de letéve akkor se volt sírni), látszik, hogy érik, változik az alvása, kinőtt, kiérett mindent.


Én nem vagyok egy szoptatásfan és bizony volt hogy nagyon kínlódtam, mert órákig lógott rajtam, ki se tudtam pisilni menni, fájt a csípőm, néha émelyegtem a frusztrációtól, amit megéltem ebben a helyzetben.


De egyszerűen nem volt alkalmas a gyerek arra, hogy megtörjem, nem olyan típus, és látszott hogy ez neki iszonyú fontos. Most sem hiszek a "mától nkncs cici max sírsz 2 napot" elvben.

2020. okt. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Utolsó mintha magamról olvasnék.. M 😂🙈
2020. okt. 11. 22:23
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!