Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mohó babát hogyan lehetne úgy...

Mohó babát hogyan lehetne úgy szoptatni, hogy sokszor egyen, de keveset?

Figyelt kérdés

2,5 hónaposom refluxos szegény, de az orvos mikor ultrahangozta a pociját, mondta, hogy nem kell vele foglalkozni amíg a gyarapodása megfelelő, majd kinövi legkésőbb mikor hozzátáplálunk. A gyarapodása rendben van ugyan (sőőőt, 3,5 kg-vel született, most már 6 kg), viszont én úgy látom, hogy igenis zavarja a picit, az utóbbi napokban éjszaka nem tud aludni, nyöszög, dobálja és folyton feszíti hátra magát, és bár már kezdett egyre kevesebbet bukni, gondolom fáj neki vagy kellemetlen az érzés, ettől elkezdte többször cicire kérni magát (iszsz baba), emiatt most túleszi magát és így megint visszatért a gyakoribb bukás, ami most már szerintem zavarja is.

Olvastam, hogy a refluxos babáknak segíthet, ha többször eszik keveset. Ez tök jól hangzik elméletben, de egyébként, amikor éppen nem fáj a dolog neki, akkor ha nem éhes, az istenért nem tudom szoptatni, ha meg éhes, akkor meg egyből eszik annyit, amennyivel teljesen leszívja a mellem, dugig töltve a pocakját. Ha megszakítom ilyenkor a szopit, azt egyrészt erősen zokon veszi, másrészt nekem sem érződik természetesnek és kívánatosnak, az iszsz-nek meg pláne nem felel meg. Nem igazán igényel mellet máskor, éjszaka elalváshoz meg ilyenkor, amikor éppen bántja a hasát a reflux, de ez is inkább hajnalban jellemző. Napközben átlag kétóránként kér enni, a közbenső időben hevesen tiltakozik, ha megkínálom.


Hogyan tudnék segíteni neki? Nektek mi vált be? A háromhós státuszig ha nem javul, megkérdezem az orvost, hogy esetleg van-e ötlete, de őt ismerve azon túl, hogy ne igény szerint szoptassam és hogy várjak türelemmel, majd kinövi, nem fog tudni okosabbat mondani.



2020. okt. 12. 09:51
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Sokat büfiztesd és ne a válladon, hanem ültetve az öledben, nem jó nekik ha nyomja valami a hasukat.
2020. okt. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!