Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kötelezőkön kívüli oltásokat...

Kötelezőkön kívüli oltásokat mikor adattátok be és mennyibe került árba?Melyiket kellett két alkalommal és mikor?Bexsero és a Rota érdekel.

Figyelt kérdés
2020. okt. 12. 15:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%

Rotát nem adatnám, kb 3-4 éves koráig véd csak az oltás, és akkor is csak 1 fajta rotavírus ellen, van még kb másik 59 ami ellen nem.. Akkor mi értelme? Semmi kb. Azt hiszem 5 hetes korig kell amúgy.


Bexserot 2 év alatt elkezdve 3 alkalommal kell, 2 év felett elkezdve 2 alkalommal. Ez alkalmanként olyan 40.000 ft. Ezen még gondolkodok, de annyira nem szimpatikus ez sem, lévén egy elég új vakcina.


Amit nekem kapott a kicsim az a Neisvac C, 2 alkalommal kell adni, dobozára, tehát kb 350 ft. Azt is csak azért adattam, mert a védőnő azt mondta, hogy azt minden gyerek megszokta kapni. A többi nem kötelezőt a védőnő sem forszírozta már.

2020. okt. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Mindent. A rota 2 x 28.000 Ft volt 2018-ban adattuk be, a Bexsero 3 x ~ 30.000 Ft volt, illetve a bárányhimlő elleni Varilrix 11.000 Ft volt.
2020. okt. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
26%
Ja, a bárányhimlő nekünk már kötelező volt :( 1-es vagyok. Az tavaly nyár óta kötelező oltás.
2020. okt. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ja a Neisvac C-t kihagytam de az már ilyen alap kb.
2020. okt. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Bexserot adatjuk be, és a neisvacot. Volt két agyhártyagyulladás is a környezetemben, az egyik halállal, a másik súlyos, maradandó károsodással végződött. Nem kockáztatok. Két, öt hónapos és egyéves korban kapja, darabja 30e, a neisvac az három hónapos meg még valamikor egy, dobozdíjas.


A rotát hagytuk, sajnos sokféle fosós vírus van, és mással is lehet kórházba kerülni.

2020. okt. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Rota, Neisvac, Bexsero
2020. okt. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
76%

Mindent beadatok.

A rota 3x15 ezer körül volt. (En nem értek vele egyet, hogy ha csak egy ellen véd akkor nem kell, mert nyilván a leggyakoribb ellen és mi van akkor, ha csak 4 éves koráig? Egy csecsemő a legveszélyeztetettebb a láz és a kiszáradás szempontjából. Meg, jó, hogy akkor van a legtöbb értelme. Ha egy nagyobb gyerek hány meg fosik, az nem olyan nagy baj, mint egy 3 hónapos pl.)

Most jön a bexero aminek darabja 30 körül van és azt hiszem ebből is 3 kell. És van egy olyan agyhártya gyulladás oltas ami kb 300ft dobozáras.

Ugye a baranyhimlo már kötelező, úgyhogy az már ingyenes.

2020. okt. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Na nalunk a bexerot a doki valamiert 9 hónapos korban kezdi. Nem tudom, miért majd megkérdezem. Nővérem kislánya hamarabb kapta, 6 hónapos kora körül.
2020. okt. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Neisvac C-t.
2020. okt. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
55%

Mindent. Rota 2x20ezer Ft, Bexsero 3x35ezer Ft, Neisvac C 300 Ft, és a bárányhimlőt (nem volt még kötelező) is beadattuk.


Én sem értem azt, aki azért nem adatja be a rota ellenit, mert nem véd minden ellen. Oké, az összes törzse ellen nem, de valamelyik ellen meg jó, ha már azt megússza több, mint a semmi. Nem értem, miért nem jó csökkenteni az esélyeket, ha van az embernek lehetősége rá.


A gyerekorvossal meg tudod beszélni, melyiket szeretnéd, ő meg úgyis tudja, mikor érdemes őket beadni.

2020. okt. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!