Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A hordozassal el lehet "rontan...

A hordozassal el lehet "rontani" a gyereket?

Figyelt kérdés
Van egy 7 hetes babam akit nem tudom hogy berakjak-e hordozo kendobe. Van egy rugalmas kendom itthon de egyszer egy youtube videoban lattam hogy kesobb se tudott mashogy elaludni a baba es ezert nem ajanlottak mert hozzaszokott. Van ilyen negativ tapasztalata valakinek?
2020. okt. 12. 19:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Ilyen pici korban nekem csak testközelben tudott aludni a babám, ezen sokat segített a hordozó. Babakocsit utálta, így sétálni is tudtunk menni. Most 6 hónapos és már elalszik a babakocsiban is néha, itthon egy kis simogatás és/vagy ringatás és alszik is. Szerintem nyugodtan használhatod, nálunk nem okozott problémát.
2020. okt. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

Egy ideig nekem csak abban aludt nappal


Aztán simán ment másutt is.


Nek hiszem, hogy a hordozás rontaná el.. egyszerűen azok a gyerekek hordozás nélkül kb semmit nem aludnának... csak amikor már kiütik magukat

2020. okt. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem igen ha az ember ráerőlteti. A lányomnak pl zero igénye volt rá, egyedül a kiságyban szeretett elaludni már újszülöttként is, a mai napig nem hajlandó pl velünk aludni, csak és kizárólag az ő ágyikójában. Volt hordozónk gyűlölte, pedig ilyen fancy márkásakat vettem kendőt, meitait mindenféle ortopédiai tanúsítvánnyal stb. Ha én erőltettem volna és a szenvedés után megszokja, hogy csak rajtam velem alszik akkor az szerintem nála káros lett volna és később az alvásában is gondot okozott volna (8 hónapos kora óta elaltatja magát és végigalussza az éjszakát).

Vannak viszont olyan gyerekek akik eleve csak kézben alszanak el, na ott nincs mit elrontani mert beépített tulajdonság, ott segíthet is egy hordozó. De szerintem csak azért hordozni mert divat és ráfogni, hogy ez pedig minden gyereknek jó butaság.

2020. okt. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
65%

Az első hónapokban igénylik a babák a testközelséget. Az én fiam konkrétan csak rajtam (a hasamon fekve) tudott aludni. 4-5 hósan már külön szobában a saját ágyában aludt. Ja igen hordoztam is. Nem keveset. Hasfájós volt.

Miután elkezdett kúszni, mászni már nem is nagyon akart kézben lenni. Mióta jár azóta meg szinte csak vigaszért jön.

Nyugi nem a hordozás miatt fog a fejedre nőni. Jobbat mondok. Egy újszülöttet sem elkényeztetetni sem dolgokhoz szokatni nem tudsz

2020. okt. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Hasfájós időszakban nálunk eléggé letehetetlen dolog volt a kendős hordozás. Utána már nem volt gond, nem volt probléma a kiságyas altatással. De azelőtt sem a kendő miatt nem tudott máshogy aludni, hanem mert úgy volt jó a pocakjának.
2020. okt. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
57%
Láttál már kamaszt hordozókendőben? Naugye... Nincs mitől tartanod. Nem kell majd örökké hordoznod. Egyébként meg az első pár hónap erről szól. Vagy a kezedben van a pici, vagy a melleden vagy rajtad kendőben. Vagy bömböl. Ahogy megindul a mozgásfejlődés, egyre kevesebbet fogja igényelni a kicsi a testközelségedet.
2020. okt. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
63%
Hát már aki gyereke a kezedben van, kendőben vagy bömböl. 3 vagyok, az én gyerekem speciel egyáltalán nem akart a kezemben lenni pedig minden nyikkra felvettem. Nem minden újszülöttet kell 0-24 cipelni és nem minden újszülött lóg az anyján koalaként 0-24! Ez egy tévhit amit terjeszt a hordozás lobbi hogy az is hordozzon akinél felesleges. Az én gyerekem egyáltalán nem akarta, hogy cipeljem azt meg főleg nem, hogy kendőben ugyanis ordított benne mint a sakál. A legjobban a babafészkében volt el, ahol hang nélkül nézelődött, nem volt sem hasfájós se semmi és 4 hónapos koráig egyetlen egyszer sem sírt, azért meg főleg nem, hogy vegyem fel.
2020. okt. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
45%
Hordozás lobbi 😂😂😂 itt hagytam abba az olvasást... 🤦
2020. okt. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog rászokni.

Nekem a kisfiam szeretett benne aludni. Babakocsiban 7 hónapos koráig ordított. A sport ülés segített csak. Így maradt a hordozás. Nagyon jókat sétáltunk, napi sok kilométereket. Általában végigaludta a sétákat.

De itthon nem kötöttem magamra. Egyikőnknek sem volt kényelmes. Szépen aludt itthon nappal is nélküle, éjszaka az ágyában. Aztán a babakocsival sétáltunk nagyokat. KB 9 hónapos korában volt utoljára rámkötve. Azóta egyáltalán nem igényli.

2020. okt. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Koszonom mindenkinek holnap (vagyis ma:)) megprobalom magamra kotni. Nekem elvan a babakocsiban, nem sir de itthonra nagyon hasznos lenne ha tudnek par alapveto takaritast csinalni. Pl kiteregetni mosogatni (bar azt pont megtudom csinalni ha pihenoszekbe teszem) de pl egy felmosast mar nem. Egy liliputi rugalmas kendom van. Ez jo? [link]
2020. okt. 13. 04:06
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!