Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom ma egy hetes és már...

Kislányom ma egy hetes és már 2 napja nem nagy WC-zett,nagyon aggódom orvoshoz csak délután tudunk menni, volt más is így,?

Figyelt kérdés

#Kisbaba,
2020. okt. 14. 08:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Anyatejes babánál 1 hét is normális, de tápszeresnél sem tragédia a 2 nap.


Egyébként hogy van? Látszik rajta hogy kellene neki vagy elvan?

2020. okt. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
2 nap az semmi. Én a 6. napon kezdtem gondolkodni, hogy nem e kéne már neki...
2020. okt. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
21%

Egy hetes az a gyerek, ilyenkor általában még napi 2-3 kakás pelusnak kell lennie, pár hét múlva lesz normális a pár naponta egy széklet...


Pisis pelusa mennyi van? Mit eszik és mennyit? Megállt már a fogyása, esetleg gyarapszik?


Mi így jártunk, bár megvolt napi egy széklet, nem tudott hatékonyan szopizni, és félóránkénti mellretétel mellett is fogyott/stagnált két hétig.

2020. okt. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Anyatej+tápszer is mert gyenge a tejem,ugyan úgy eszik alszik mint Eddig nem látni rajta h baja lenne

Első gyerek mindentől féltem,ezért gondoltam h ez probléma

2020. okt. 14. 09:03
 5/10 anonim ***** válasza:
17%

3-as vagyok, én megeresztenék egy telefont a védőnőnek a biztonság kedvéért, de ha nincs baja és nem fogy, akkor túlparázni nem kell, pláne ha tápszert is kap, az okozhat ritkább székletet.


Amúgy köszi a lepontozást, nem én találtam ki, nyugodtan utána lehet nézni, hogy néz ki a full anyatejes újszülött első heteinek "székelési mintázata". A mekonium távozása után átmeneti és full anyatejes/tápszeres kakiknak kell lennie minden nap, ott egyáltalán nem fér bele a hatnapos székrekedés...

2020. okt. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Utolsó nem én pontoztalak le
2020. okt. 14. 09:14
 7/10 anonim ***** válasza:
Tudom kérdező, nem is neked szólt :-)
2020. okt. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
64%

Jól mondja a 3., a soknapos kimaradás 6 hét után normális, egy hetes babánál inkább a napi 3-4-5-határ a csillagos ég mennyiségű kakis pelus a kívánatos.

Olyan viszont egyszerűen nem létezik, hogy "gyenge tej", max a pici nem tud hatékonyan szopizni. Helyes szoptatási technikával ez is megoldható. De ha most adsz neki pótlást, akkor sem indokolt a kétnapos székrekedés, tápszeres babáknak is naponta kéne kakilni, és náluk később sem normális a heti kimaradás.

Én is felhívnám a védőnőt a helyedben, és szerintem is jól teszed, hogy délután az orvoshoz mész.

2020. okt. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem 5 hetes a kisfiam. Minden peluscserénél van benne valami. Van amikor napokig csak egy nagyon pici, majd egyszerre kijön neki. 😁 Tele lesz a pelus hirtelen. Ezen ne aggódj normális.
2020. okt. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ki mondta hogy gyenge a tejed? Ilyen nincs, főleg nem ilyen pici baba mellett. Gyakoroljatok, hagyd mellen min többször ha szoptatni akarsz.
2020. okt. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!