Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor tudnak nem maguktól...

Mikor tudnak nem maguktól ülni a babák?

Figyelt kérdés

Tudom-tudom, minden gyerek más.

Amikor lerakom ülő helyzezbe, mikor tudna úgy maradni? Csak amikor önállóan megtanult ülni, vagy akár már sokkal korábban?

Természetesen nem ültetem, amíg nem tudja magától, csupán érdekel más gyermekeknél miképp volt ez.


2020. okt. 14. 13:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudna megülni, mert még nem rögzült a fejében a kitámasztás technikája.

Ha már “kutyázik”, négykézláb is mozog valamennyire, akkor egyhamar rájön hogy oldalra lerakva a fenekét ki tud majd ülni.

2020. okt. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
35%
Elvileg olyan 3-4 hónapos korban már ha ülő helyzetbe húzod, akkor meg kéne tudja magát tartani, kitámasztással persze, mert már vannak olyan erősek az izmaik. Csak még a gerincének nem tesz jót, szóval nem igazán ajánlatos ezzel sokat kísérletezni.
2020. okt. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%

Ez jó kérdés. Szerintem ha valaki sokat ülteti, akkor megerősödik annyira.


Az én babám 7.5 hónapos. Két hete csinálja azt, hogy félig felmászik rám, vagy a párnára és utána annak dőlve kiül. Ilyenkor néha kicsit arrébb húzódok, de nem tud még így megmaradni. Szóval igazából attól, hogy ő maga ült ki, még mindig nem tud támaszkodàs nélkül ülni. Etetőszékben már szépen ül egyébként.

2020. okt. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
55%

#3 Pontosan. Ismerős ültette pár hétig, egy idő után gyönyörűen ült, kívülálló meg nem mondta volna, hogy nem magától ült ki. Magától rá 2 hónapra ült ki.

Fiam nem ül ki, hanem térdelésből, állásból leül. Egy idő után előre dől, egyébként szépen tartja magát.

2020. okt. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!