Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan, akinek a...

Van itt olyan, akinek a babája nem kúszott, de nem is lett semmilyen tanulási nehézsége?

Figyelt kérdés
Próbálom kúszatni a 4.5 hónapos babámat, de rögtön húzza maga alá a térdeit és sokkal inkább mászik már. Kell szerintetek gyógytornász?

2020. okt. 17. 08:38
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Nekem sem kúszott a lányom egy percet sem. A térdét maga alá húzni hamarabb tudta, mint hátról hasra visszafordulni. Innen egyenes volt az út, hogy egyből mászni kezdjen. Most 17 hónapos, eddig semmi gond nem volt. Több helyen is megkérdeztem, mindenhol azt mondták, hogy később, amint már megérti, kúszós játékokat kell játszani vele például alagúton átkúszni, bunkiba bekuszni, stb. Ez általában elég szokott lenni, hogy ne legyen semmilyen hatása. Mi már próbálkozunk.
2020. okt. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Én ugyan már felnőtt vagyok, de anyukám mesélte, hogy én se nem kùsztam se nem másztam. Kitűnő tanuló voltam sokáig, diplomám van több nyelvvizsgám. Mondjuk testmozgás téren lusta vagyok nagyon.
2020. okt. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Egy 4,5 hónapos gyereknek még egyáltalán nem kell tudnia kúszni, így az amit most csinál az nem jelenti azt, hogy nem fog majd később. A kúszás átlagosan 7-9 hónapos korban indul be. Nyilván vannak olyan babák is akik ennél előbb kezdik de ez nem jelent semmit, nem szabad eröltetni. Ha legkésőbb 9 hónapos koráig nem kúszik akkor érdemes megnézetni.
2020. okt. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
A mászás kimaradása sokkal nagyobb kárt okoz, mint a kúszás kimaradása. De nem törvényszerű, hogy mindenképp tanulási nehézségeket okoz. Vannak ellenpéldák is, mint a fenti válaszoló.
2020. okt. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Nem kellene kúszatni, mert túl kicsi hozzá és az is okozhat tanulási nehézséget ha eröltetsz olyan mozgásformát, amire még nem érett meg. Az én lányom nem kúszott, csak mászott, gyógytornász azt mondta nem baj, mert mindkettő ugyanaz a mozgásforma, ha az egyik megvan, akkor már rendben van.
2020. okt. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%
Így van, 4 hónaposnak nagyon nem kell kúszni.. Amúgyha bármikor bizonytalan vagy, vidd el gyógytornászhoz felmérésre. Kb 10 ezer és megnyugszol, vagy ha kell ad tanácsot, továbbküld. Jobb, mint parázni meg gyk-n kérdezgetni a laikusokat.
2020. okt. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%

Ha itt 10/6an azt mondják hogy nekik nem okozott, de a te gyerekednek lesz, mennyivel vagy előrébb? Vagy fordítva.

Tegyél meg mindent azért hogy kússzon, másszon, ne maradjon ki semmi és a sorrend legyen meg. Illetve nézz utána hogy a szabad mozgás feltételei biztosítottak-e számára vagy esetleg csorbul és azért húzogatja a lábát maga alá.

2020. okt. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%

Egyrészt ennyi idősen nem kell kúsznia. Másrészt sose próbáld kúszatni, mászatni, járni tanítani, stb... Mert a természetes fejlődési ütemét megzavarod, fejletlen csontrendszert, izmokat, ízületeket, fejletlen idegrendszert olyan mozgásra kényszerítesz, amire még nem érett.

A kúszás sokaknál kimarad, annyi a lényeg, hogy vagy másszon, vagy a kommandós típusú kúszást (ellenkező oldali kéz és láb) csinálja meg, ettől fejlődik a két agyfélteke közötti kapcsolat. Mert egy időben a két oldalon ellenkező mozgást végez. De nem ennyi idősen.

2020. okt. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
53%
Ennyi idősen nem kell kúszni. 9 honapos nekem, most kúszik, ekkor ennyit kell, meg forogni a dévényes szerint. Várj türelemmel.
2020. okt. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja meg azt mondta hogy gyakorkatilag az egyiket kell csak csinálni. Ha mindjettő megy az jo de ha az egyik kimarad azert sem.gond mert egy féle idegpályát mozgat meg vagy mi.
2020. okt. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!