Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon anyás,ragaszkodó...

Nagyon anyás,ragaszkodó kisfiút,hogy szoktattátok be a bölcsödébe?Mennyi idő volt mire sikerült?Mennyire volt nehéz?Voltatok hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Szinte nagy részben velem volt/van mindig,apa estére ér haza.Sokáig anyatejes is volt.Félénk is az idegenekkel.Nagyszülőkkel,tesóm gyerekeivel is ritkán találkozik.Így nagyon ragaszkodik hozzám.
2020. okt. 18. 20:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg, jelenleg milyen lehetőségek vannak egyáltalán.
2020. okt. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hogy érted,hogy milyen lehetőségek vannak?
2020. okt. 18. 21:08
 3/11 anonim ***** válasza:
Nálatok a bölcsiben milyen beszoktatásra van most lehetőség. A covid miatt mindenhol korlátozások vannak.
2020. okt. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem úgy érti, hogy mostanában nem engedik be a szülőket a bölcsődébe, így a beszoktatás sem ugyanaz, mint korábban.

Nálunk konkrétan közölték, vagy elfogadjuk, hogy nincs beszoktatás, vagy halasszuk el a bölcsikezdést.

2020. okt. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ja értem,jövőre tervezzük majd,csak hogy min kéne változtatnunk addig,hogy ne legyen ennyire hozzám ragaszkodó és ne legyen nagyon nehéz beszoktatni.Vigyük nagyszülőkhöz többet ilyesmik?
2020. okt. 18. 21:22
 6/11 anonim ***** válasza:

A legfontosabb az ,hogy te legyél magabiztos és azt érezze rajtad ,hogy ez egy jó dolog.Nálunk az első hét nagyon jól sikerült. Az újdonság varázsa.Majd egyből elkapott egy kis betegséget és utána szörnyű volt az azt követő hét .Még jobban anyas lett ,reggel nagy sírás,ha nem látott szintén. Ami nála bejött :rakunk puszit a zsebedbe ha anya hianyzik vegyél ki belőle .Szajkózom,hogy mi miután jön és h mindig megyek érte.Most már jól visszarázódott,nincs sírás de megváltozott .

Szval ... ez szülőnek is nehéz (legalábbis nekem )nem h a gyereknek.Beszélj neki róla milyen jó lesz ,mennyi újdonság van ott ,rendben lesz minden ...csak hát minden kezdet nehéz.

2020. okt. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
aaa ...nem hiszem h ez befolyásol bármit is.A fiam imádja a nagyszüleit. Konkrétan mindig ott akart aludni bölcsi előtt.Mióta bölcsis azóta nem.Nem baj az ha ragaszkodik hozzád .Te vagy az anyukája .Kötődik és ez nagyon jó dolog .Ezt ti akkor abban a pillanatban fogjátok megoldani.
2020. okt. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen anyás, akkor nem tudod megvárni míg ovis lesz a munkakezdést?


Én ilyen voltam, és semmi se segített. Pokolként éltem meg a bölcsit és az ovis első évét is, végig sírtam, nem ettem stb.

2020. okt. 19. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Utolsó az ovi kezdés is nagyon nehéz volt?sokat sírt?
2020. okt. 19. 08:05
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én most vagyok túl rajta, 1 hónapja kezdte a fiam a bölcsit. Szerencsések voltunk, mert volt 2 hét beszoktatás, amikor vele lehettem. Az első héten csak 2 órákat voltunk bent, élvezte a dolgot, de folyton a közelemben volt. A második héten már 4 órát voltunk, ott reggelizett és ebédelt. Leülni csak velem volt hajlandó, de enni egyedül is evett. A harmadik héttől pedig egész nap ott van, ott is alszik. A reggelek nyűgösek, amikor átadom őt a bölcsi ajtajában, nagyon sír, de a dadusok nyugtatnak, hogy nem tart nála sokáig, és megy játszani a töbiekkel. Gond nélkül elalszik és hazafele, mivel busszal hozzák sincs vele gond. Otthon bújik többet nap végén, de más változás nincs.
2020. okt. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!