Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha 1 éves koráig szopik a...

Ha 1 éves koráig szopik a baba, kell utána még tápszer?

Figyelt kérdés
Kb 1 éves koráig szeretném szoptatni a kisfiamat. Utána szükséges még tápit innia, vagy jöhet a rendes bolti tehéntej/gyerekital/tejpép és társai?
2020. okt. 19. 15:34
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Inkább rendes kaját adjál neki egy éves korában, ne tejpépet!
2020. okt. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
1 éves kor után minden mehet, ha eszik rendesen. De jobb ha tudod, hogy nem minden gyerekkel olyan könnyű ám ez. Az én fiam 13 hósan kezdett mennyiséget enni
2020. okt. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy valami tejalapú még mindenképp kell. Engem a védőnő kérdezett, hogy tehéntejet vagy tejitalt akarok-e adni ezután. Mondtam neki, hogy még van egy kis tejem, plusz a tápszerből pár doboz, aztán majd úgyis megbeszéljük a gyerekorvossal.
2020. okt. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
igen, úgy gondoltam, hogy a rendes reggeli-tizórai-ebéd-uzsi-vacsi mellé még kell tápszer, vagy pl ki lehet már ilyenkor váltani valami tejalapú valamire, amit pl vacsira vagy tizoraira adnék neki? A védőnőnk sajnos nem áll a helyzet magaslatan :D
2020. okt. 19. 15:47
 5/10 anonim ***** válasza:
25%

Barátnőm újszülött tapszert adott 2 éves korig. Azt mondta a gyerek orvos, nyugodtan.(Nyilván esténként lefekvés előtt, egy éves korára a gyerekek többsége azt eszi, amit a csalad többi tagja nap közben). Lehet adni teljes tejet is, de a tapszer tele van vitaminnal meg ilyenek. De nem minden gyerek szereti.

Szoval adhatsz neki ezt is azt is.

2020. okt. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 1 éves kora után tejitalt ivott, reggelihez és vacsihoz 2,5-2,5 decit. A sima bolti tej is mehet, ez pénztárcától függ főleg.
2020. okt. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Tejalapúnak meg kell lenni 3-5 dl


Ez lehet anyatej

Tápszer tejital tej / tejbegríz is akár/

2020. okt. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%
Nekem másfél éves a lányom és a lefekvős/felkelős ital nála a tápszer. Én úgy vagyok vele,hogy rengeteg vitamin van benne ártani nem árt. A gyerekorvos sem ellenzi a dolgot.
2020. okt. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
66%
5-os vagyok. Tényleg érdekelne, miért pontoztatok le? Ha egy gyerek két évesen meg anyatejet kap akkor isten király csaszar a tapszer mitől rosszabb? Semmitől. 8-as orvosa sem ellenzi.
2020. okt. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
nem tudom milyen elv alapján működik a lepontozás, én sosem szoktam, örülök, ha válaszoltok, ne is figyelj oda ezekre :)
2020. okt. 20. 08:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!