Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hasfájás ellen nincs mit...

Hasfájás ellen nincs mit tenni? Törődjek bele,hogy ordít és ennyi?

Figyelt kérdés
3 hetes mult kisfiam, megkezdődött a hasfájás.... igény szerint evett anyatejet, a vedono mondta, hogy túleszi magát, nincs ideje megemészteni a tejet, ne igy etessem. Ha jobban kivárok (közben sír...) attól jobb lesz? Mit tehetek még? Ha ez elkezdődik, 3 hónapig ez lesz? Ez szívszoritó...ez a fájdalom....

2020. okt. 20. 21:22
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
91%

Így is úgy is sírna. Ha nem kap tejet mikor igényli, akkor azért fog. Amúgy meg jó hülye a védőnőd. Olvass utána a kólikának. Nem attól van, hogy sokat eszik, hanem mert még fejletlen az emésztőrendszere. Viszont az időre szoptatással nem fog beállni rendesen a tejed.

3 hetesen amúgy is növekedési ugrás van. Tedd minél többet cicire.

Esetleg próbálhatsz változtatni az étrendeden, cseppeket kipróbálni, tornáztatni, masszírozni, hordozni. Az igazi megoldás valójában csak az idő lesz.

2020. okt. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan, hogy túleszi magát


Növekedésugrás ak hívják


Nah de erről a megfelelő helyeken tájékozódj.. nem akarok a nagymegmondó lenni🤪



Biogaia, colief, gripewather stb


Van pár csepp, amit ki lehet próbálni.nálunk a 3.Alkalommal próbált colief vàlt be



Egyébként most 3 hetesen olyan távolinak és soknak érzed akár a 3 hónapot is, pedig 8 hónapos korában emlékezni sem fogsz rá.

Főleg, ha fogzásban sem tünetmentes a baba.


Ne hagyd éhség miatt sír i, mert akkor hamar tápszeres lesz, mivel nem annyi tej termelődik, amennyire igénye lenne..

Aztán a védőnő meg jön azzal, hogy nem gyarapodik megfelelően


/ mégis “nagymegmondó” lettem/

2020. okt. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek az első válaszolóval. Én is azt a tanácsot kaptam a védőnőtől amit te. Én ki is próbáltam 3 napig,de nem jött be. Sőt,még többet sírt. Én is nagyon ki voltam már készülve,azt hittem soha nem múlik el ez az időszak. Én is megvettem minden csodaszert,de semmi csak az idő múlásával lett egyre jobb. Nálunk kb 4 hónapos koráig tartott. Most 11 hónapos és fogzási fájdalmakkal küzdünk,de közel nem annyira durva mint a hasfájás. Volt hogy lilára sírta magát,még levegőt sem vett. Ami talán kicsit segített az a tornáztatás után szélcsövezés. Kijött a puki és megkönnyebbült de nem sok időre. Én elég sokszor használtam már kínomban,féltem hogy rászokik,de nem. Ettől nem kell félni. A hordozás is jó volt,mert legalább tudtam csinálni valamit tőle,mert ugye egy hasfájós baba pláne mindig kézben akar lenni. Nem akartam,hogy együtt alvós legyen,de ebből kifolyólag az lett. Elfáradtam,kimerültem,hogy mindig amikor át akarom tenni a kiságyába felébredt és kezdődött az ordítás. Úgy hogy ez is egy megoldás volt,hogy pihentebbek legyünk,hogy velem aludt,mert azért így kevesebbszer ébredt fel és elég jól vissza is aludt. Tudom most 3 hetes és baromi messzinek tűnik még az a 3 hónap amikor elvileg csökkennek a kólika gyötrelmei,de eltelik és a fogzás neked már meg se kottyan. 😊 Kitartást kívánok,amikor tudsz pihenj vele te is,mert ez tényleg baromi fárasztó. Remélem hamar túl lesztek rajta,nem mindenkinek tart ám hónapokig.
2020. okt. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Minden választ koszonok! Mar ertem a sirasait.es sajnos nem egen sir. Ha eszik 80-90 et,akkir egy ora mulva ezert nem sirhat:( egy kilit hizott miota hazajottunk, tehat jo sokat eszik. Annyit probalok hogy legalabb 2 ora teljen a szopik kozott. Ez igy azert meg okes szerintetek? Szeretnem ha anyatejes maradna, mindent megteszek! Espumisant kap matol evesek elott. De mist is felsir...puki jon es siiir. Koztunk alszik, feleslegesen nem kintatom kisagyba, nem tudok ennyit ugralni hozza.
2020. okt. 20. 22:02
 5/28 A kérdező kommentje:
Hordozokendon gondolkodom. De én béna vagyok. Hogy fogom felkotni?? Melyik a konnyebb??
2020. okt. 20. 22:04
 6/28 anonim ***** válasza:
78%

Akár fél óra után is lehet "éhes". A gyakori szopással szaporítja fel magának a tejet. Olvass utána a növekedési ugrásnak és a 4. trimeszternek.

Én is úgy érteztem béna vagyok a kendőzéshez, de hamar belejöttem. Karikással kezdtem. Azt nagyon egyszerű megkötni. Viszont ha van valaki aki megmutassa, a szövött kendő is elég egyszerű. És az nagyon sokáig használható. Karikásban egy idő után nem lesz kényelmes hosszú távon

2020. okt. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Szoptassad nyugodtan, ahogy kéri. Hordozás jó ötlet. Pocaktorna és a masszázs is. Nekem a tejmentes diétától 1 hét múlva elmúlt a hasfájás. De simán lehet az is, hogy éretlen az emesztőrendszere. A BioGaiat ajánlom, főleg, ha császárral született. Kitartást! Ringasd, hordozd, énekelj neki, próbáljátok ki a párduc pózt, pocakpárnát stb. El fog múlni, hidd el!
2020. okt. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Karikással kezdtem én is,nem volt nehéz felkötni. Hamar bele lehet jönni. A neten találsz videót hogyan kell megkötni. Bár én tudom ajánlani ha van a közelben hordozós klub vagy hordozási tanácsadó. Védőnő tuti tudja. Ott lehet próbálni,segítenek kiválasztani a baba korának,súlyánka megfelelően a legjobbat. És bérelni is lehet,ami jó mert elég drágák és ha esetleg nem szereti a baba csak visszaadod és nem kell megvenni. 5 hónapos korában már félcsatos csengelinót béreltem havi kétezer forintért,amit szintén csak pár hónapig használtam és jó volt hogy nem kellett 30ezret bele invesztálni. Mondjuk az már nem a hasfájás miatt kellett,csak ha kényelmesebb volt úgy közlekedni babakocsi helyett.
2020. okt. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
Sok esetben nagyon sokat tud segíteni, ha az anyuka teljesen abbahagyja a tejivást. Egy próbát mindenképpen megér, hogy pár napig/hétig nem fogyassz tejterméket.
2020. okt. 21. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Nagyon koszonom!!!

Espumisantol jobb. Fenyevekkel. Ésszel etetem, mert sok.... ejjel mar aludt, almaban evett hang nelkul. Ki van faradva. Jobban van, ez a lenyeg. Tejet elhagyom az etkezesembol. Sok joghurtot ettem. Cserelem novenyire. Puszi minden anyukanak!

2020. okt. 21. 08:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!