Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ahol az egyik szulo nem...

Ahol az egyik szulo nem beszel magyarul, tehat a gyereket 2 (vagy tobb) nyelven tanitjak, tenyleg kesobb kezdenek el beszelni?

Figyelt kérdés
Csak olyan valaszokra vagyok kivancsi, ahol tenylegesen 2 kulon nyelvet beszelo szuloknek van gyerekuk, es csak sajat tapasztalatra. Koszi:)

2020. okt. 21. 10:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Valakié igen, valakié nem. A férjem külföldi. Kettő gyerekünk van. Egyik sem beszélt később, mint egy teljesen magyar anyanyelvű.
2020. okt. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De jo, koszi :)
2020. okt. 21. 10:30
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk egy kicsit később, de nem sokkal. Volt egy pont ahol “átlendült”, és kavarodás nélkül használta mind a két nyelvet. A kisebbiknél nem így van. Ő ugyanakkor kezdett el beszélni mint az átlag.
2020. okt. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nővérem példáját tudom írni, ha az úgy jó. Értelemszerűen Ő ugye magyar, a férje mexikói, az Egyesült királyságban élnek, ergo három nyelv az aktuális ugye. Egymás közt is az angolt használták eleve és ez így is maradt, miután a tesóm megtanult spanyolul, akkor is. a gyerek picit később kezdett beszélni, de akkor egyből több nyelven, némiképp keverve, aztán tisztult. Jelenleg 4 éves és 3 nyelven beszél folyékonyan, mivel a spanyolt hallja a legritkábban, ott néha keresi a szavakat, de nyelvtanilag is helyesen használ mindent. értelemszerűen az angolt beszélik közösen, mikor hárman vannak, oviban/suliban is az volt/van/lesz, meg eleve házon kívül, de minden nagyszülővel tökéletesen kommunikál. Kivel-kivel a saját nyelvén, merthogy egyikük sem beszél a saját nyanyelvén kívül más nyelvet, azaz az én anyukám oroszt és franciát, de azzal a kicsi nem sokra menne. A anyüósa, apósa meg csak spanyolt. Jó kis multikulti, de nem lesz gond Nálatok sem, ne aggóüdj, hihetetlen szivacs agyúak és rugalmasak a gyerekek.
2020. okt. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

3 koszi a valaszt, megnyugtato:)


4 koszi szepen neked is, milyen jo is a gyerkocnek 3 nyelvet beszel mar most, raadasul a spanyol gyonyoru, en is szeretnem megtanulni, csak jo nehez😁

2020. okt. 21. 18:57
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk sem volt probléma, rendes időben kezdett beszélni a lányom.

A plusz az volt, hogy (mivel én voltam vele egész nap), akkor magyarul beszélgettünk, de mikor a férjem hazajött, azonnal átváltott az ő nyelvére.

Mindig csodálkoztam, hogy még véletlenül sem keverte a két nyelvet.

2020. okt. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Koszi szepen :)
2020. okt. 24. 02:26
 8/8 anonim ***** válasza:
3 nyelvet beszèlünk itthon, a lànyom viszonylag koràn elkezdett beszèlni.
2020. nov. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!