Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek a babaja mar 9-10...

Akinek a babaja mar 9-10 honaposan mondott par szot, 1,5 eves korara mennyit beszelt?

Figyelt kérdés

2020. okt. 21. 20:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a kicsi kezdett szavakat mondani 10-11 hónaposan, másfél évesen is szavakban beszélt de elég sokat tudott. Néha már 2 szót is mondott ilyen félmondatként. Kiejtés még elég kezdetleges volt, nem sokan értették mit szeretne :D
2020. okt. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
2-3 szavas mondatokban beszélt a fiam. 10-11 hónaposan már a legegyszerűbb szavakat használta: anya, apa, nem, cica, tata, mama. Meg egy csomó szava volt amiről csak mi tudtuk mit akar jelenteni.
2020. okt. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Sokat.. 9 hónaposan az első szava a vauvau volt, most 19 hónapos, csak mondja, rövid mondatokban, a kedvenc mondókáját szinte végig... Néha már megpróbál énekelni is.. Néha olyan jókat válaszol😅 pl kiönti a vizet a kádból, rászólok, erre ő, "de anya, hát ilyet, pancsojok" 😂 adsz egy puszit? Ő:majd hojnap😅 én alapvetően csendes típus vagyok, ő meg csak csacsog és mondja, napról napra többet tud.
2020. okt. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
10 hónaposan mondott szavakat, pl. cica, kocka, ezeket utána elfelejtette, olyan 1 éves kora körül, megtanulta, hogy mama, papa, baba, kaka és ez így maradt 2 éves koráig, 2 és fél évesen vittük beszédinditásra, ekkor volt 10 szava és végül 3 éves kora után tanult meg beszélni.
2020. okt. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Pont 10 hónaposan mondta az első szavait: (l)abda, anya, baba, apa, majd nagy csönd, "elfelejtette" ezeket. 13 hónaposan elindult, utána kezdett lassan újra (az elejétől) gyarapodni a szókincs, de most sincs még sok.

19 hónapos: apa, (hin)ta, pápá, ba(nán), ké(rem), ke(ksz), nem, vauva, lámpa.

De: így is többet mond, mint a nővére 2,5 évesen, úgyhogy nyugodt vagyok (nála, beszédindítás kellett)

2020. okt. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
9 hónapos korában kezdte mondani a szavakat, másfél éves korában volt 10-20 szó, aztán 2.5 éves koráig kb ennyibe ki is merült a beszéd😂
2020. okt. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
2-3 szavas mondatokban beszelt de o nagyon extrem eset.
2020. okt. 22. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szintén 2-3 szavas mondatokat alkotott. Most 19 hónapos lassan folyékonyan beszél.
2020. okt. 22. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!