Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislány mellé, második egy...

Kislány mellé, második egy egyben utolsó testvérnek lány, vagy fiú a "jobb"? Illetve 2, vagy 3 év korkülönbség?

Figyelt kérdés

Ne kötözködj, értsd jól a kérdést, minden vélemény és tapasztalat érdekel.

2 lány, aki nagyon jó barátnők IS lehetNEK, vagy vegyes páros?



2020. okt. 22. 10:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%

Ebbe sok beleszólásod nincs, majd ahogy alakul.


Nekem, öcsém volt, jól eljátszottunk gyerekkorunkban együtt.

Tinikorunkban, eltávolodtunk, mert nem igazán volt közös érdeklődésünk. Most, kerültünk ismét szorosabb kapcsolatba, felnőttként.


Nekünk, most a kislányunk mellé érkezik, másik kislány. Örülünk neki, egyrészt, mert közelebb kerülhetnek egymáshoz. Másrészt, aggódunk is, hiszen a nők ritkán férnek meg egymás mellett. Ilyen a természetük.

Én is a férfiakkal jövök ki jobban. Nem szeretek nőkkel sem dolgozni.


De bízom benne, hogy mi hárman lányok, csak jóban leszünk! Mást nem, Apa majd, rendet tesz köztünk. 😂

2020. okt. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
81%

Nyílván a nemét nem Ti döntitek el. Így ezen szerintem felesleges agyalni mi a jobb. Amit dob a gép nyílván. Nevelés kérdése meg azért egyéni habitus is.

Nyílván az a gyerek aki nem akar kistesót nem is lesz igazi tesó típus.

Nálunk majdnem kereken 3 év korkülönbség van a 2 lány között, és most decemberben érkező újabb húgi és a középsőő közt is majdnem 3 év lesz.

2020. okt. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
20%

Ha lány-fiú:

A ha min. 4 év a kül, akkor a lány már babázhat is majd vele, az, hogy milyen kapcsolatban lesznek teljesen változó.


lány-lány:

a nevelésen múlik, hogy később milyen kapcsolatuk lesz, ha a kezdetektől fogva együttmüködésre nevelitek őket, akkor valszeg jó viszonyuk lesz azután is miután ti már nem lesztek.

2020. okt. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
85%
Teljesen mindegy, mert nem a korkülönbség és a nem dönti el milyen testvérek lesznek.
2020. okt. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
86%

12 év van köztem és a bátyám között. Kicsikent is szeretett, közel allt hozzám , játszott velem, de persze megvolt a sajat kamasz elete, bosszantottam párszor, mikor kilestem melyik lánnyal csokolozik az utcában 😂


Most felnőttként jobb nem is lehetne a kapcsolatunk. Mindent megosztunk egymassal, tanácsokat adunk, egymás mellett állunk barkivel szemben.


Neki már 18 éves a fia, az enyem 1 eves, én is babaztam az ovevel, segitettem mikor már nagyobb voltam. Az enyémnek pedig ő a keresztapja.


Most 28 es 40 evesek vagyunk. Szuleinkkel ia nagyon jó a kapcsolatunk. Nem a korkukonbseg és a nem donti ezt el..

2020. okt. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
77%

Semmi köze ehhez a korkülönbségnek, nemhez. Inkább a gyerekek személyisége számít, illetve a kapott nevelés, meg az hogy a szülők mennyire undorítóan kivételeznek az egyikkel.


Ismerek én nem egy olyan ideálisnak hitt testvérpárt (2 év korkülönbség, mindkettő lány), hogy gyerekkoruk óta utálják egymást, sosem játszottak együtt. Nem tudom miért olyan evidens, hogy a tesók együtt akarnak majd játszani. A családját senki nem választhatja meg, de a barátait igen.

2020. okt. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Cáfolom azt, hogy nincs beleszólás. Persze lehet azt mondani, hogy véletlen, de a Czeizel módszerrel, ami orvosilag a legelfogadottabb otthoni módszer, több hónap számolás utàn , kislányt akartam és az is lett. De a kérdés szempontjàból ez most irreleváns.

Persze, sok tényező befolyásolja a gyerekek közti viszonyt, a tényezők között a nem és a kor is szerepet játszik.

Tapasztalatokra voltam kíváncsi, illetve a korkülönbséget csak a szülők szempontjából kérdeztem, hogy mennyire nehéz két olyan kicsivel.

2020. okt. 22. 12:25
 8/20 anonim ***** válasza:
88%
Tapasztalatok alapján mondtam, hogy teljesen mindegy. De higyj, amit akarsz, kit érdekel. Úgyis csak az jó neked, amit a fejedbe vettél.
2020. okt. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Utolsó te kicsit kattant vagy, nemde?
2020. okt. 22. 12:33
 10/20 A kérdező kommentje:
De ha már így, akkor leírnád a tapasztalataidat, hogy milyen nemű, hàny éves gyerekeid vannak? Köszönöm
2020. okt. 22. 12:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!