Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki olyan pelenkát használ(t)...

Aki olyan pelenkát használ(t) a gyerekének, ami nem kimosós, hol gyűjtötte a használtakat?

Figyelt kérdés

Főleg, aki kicsi lakásban, emeletesházban lakik; de aki kertesben, az is érdekelne. Mert az napi több pelenka, az hetente rengeteg; lehet, hogy el se fér a nagykukába a többi szemét mellett; hanem még mellette van két-három zsák. A zsákot amúgy, ami már nem fért bele, mellette van, vajon elviszik?


Én amúgy valszeg kimosós pelenkát fogok majd használni a gyerekemnél; és akkor mindig majd ha telerakta, akkor csere tisztára; addig meg a másik ki lesz mosva + szárítva. Erre még majd szerintem külön kiírok szerintem pár napon belül, hogy a mosása pontosan, de most ez vetődött fel bennem elsőre, amiket ide leírtam. Amúgy most csak érdeklődöm.


Előre is köszönöm a válaszokat.



2020. okt. 23. 00:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

Jesszus, dehogy több zsák hetente. Ezt honnan szedted? Kertesben lakunk de simán belefér a kukába pedig 3 gyerek pelenkas. Igaz, a legnagyobb csak napi 1x, éjszakára.

Sokszor csak félig telik meg a 110 literes kukank és abba már minden más is van.


Igen amúgy összesen tényleg sok, de heti szinten azért közel sem olyan rettenet mint írod.

2020. okt. 23. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
36%

Ja és amúgy ha extra szemeted van arra lehet venni FKF zsákot kb 700 forintért ami árban az elszállítási díj is benne van.

Csak azt viszik el külön ami ilyen FKF narancssarga zsákban van.


Nem tudom mi a helyzet ahol nem FKF van. Nálunk ők vannak, ezt ismerem csak.

2020. okt. 23. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%
2 mosható pelenka nagyon nem lenne elég. Egy csecsemő használt pelenkája egy maroknyi, a kukát hetente 2x viszik el (nálunk), soha nincs vele probléma, egyébként lehet kérni nagyobbat is, bár társasházban eleve olyan szokott lenni.
2020. okt. 23. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
Ritkán szül az ember elefántot az termel annyit, hogy telerakd a kukát.
2020. okt. 23. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi azt csináljuk, hogy szelektáljuk a többi szemetet. Müanyagot, üveget, papírt külön, tehát az ugye nem megy a nagy kukába, hanem a szelektívben landol.

Eleinte én is gondolkodtam a mosható pelenkán, de nem sikerült eljutni odáig sajnos, talán majd a második gyereknél.

2020. okt. 23. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%

Nagy kukába szoktam egyből kivinni, kertes házban lakunk.

A heti két három zsákot pedig remélem nem gondoltad komolyan...

2020. okt. 23. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
93%

Nem értem azt a logikát, ha szerinted heti több zsákot megtölt a használt pelenka, mosható pelenkából hogy lenne már elég kettő darab forgóban?

Kicsi lakásban is a kukába szoktam gyűjteni a használt pelenkát, naponta kivisszük a nagy kukába. Nem telik meg, a szelektív papír és műanyag külön megy.

2020. okt. 23. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%

Anyósomnál heti egyszer viszik a szemetet, ott valóban gondot jelentett nyáron, hogy nem fért az ő szemetük mellé még a két pelenkásé is. Külön fizetős zsák kellett.

Egyébként azóta már moshatózunk. Társasházban is könnyebbség, pedig itt annyit dobhatnánk le, amennyit akarunk. De jó érzés, hogy ennyivel is kevesebb a szemét és sose fogy el, nem kell cipelni a boltból, időzítve rendelni (a rossmann nem megbízhatóan szállít március óta).

Lépj be a mosható pelenka piac és csevegő csoportba (fb) ahelyett hogy ide írsz ki. Ott valóban tudnak segíteni. Aztán eldöntheted, hogy neked mi a jobb.

2020. okt. 23. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%

2 pelenkás gyerekem van


Pelenkakukában gyűjtöm a lakásban ( családi hàz)


Amikor a kicsi megszületett, a nagybak 5-6 pelenka, a kicsinek 10-14 kellett.

Mindig elfértünk a 110l-esben.

Kommunális hulladékunk egyébként alig van 1,5-2 kukazsák max..

2020. okt. 23. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
89%

Pelenka kuka van a lakásban. Az 2naponta telik meg. Azt a zsákot dobom a nagy kukába. Hetente viszik a szemetet. 110l kukánk van. Mindig tele lesz a kuka szállítási napra. De mi 5 tagú család vagyunk. Ebből az ikrek pelenkásak.


2 mosi pelussal akarsz nekiindulni 😂😂😂?

Van h tisztába teszem, még be se csatoltam a pelust, de már belekakál. Cserélhetem megint..

2020. okt. 23. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!