Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csak a kiságyban fordul át?

Miért csak a kiságyban fordul át?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kislányom 4 hónapos, és 2,5 hónapos kora óta fordul hasról hátra. Hason alszik, és amikor felébred, fél mp alatt átfordul, akár egymás után többször is. Szépen behúzza maga alá a kezeit, egyik lábát felhúzza, és átlöki magát. A problémám az, hogy ezt sehol máshol nem csinálja meg. Se játszószőnyegen, se habtapin, se a földre terített pokrócon. Sokszor meg sem próbálja, hanem ha elfárad hason, akkor addig visít, míg meg nem fordítjuk. Olyan, mintha elfelejtené, hogy kell átfordulni, abban a pillanatban, hogy az ágyából ki van véve. Amúgy sokat van hason, szeret is úgy lenni, szépen tartja magát, de amikor elfárad, nem fordul meg, pedig meg tud.

Még annyi, hogy az ágya teljesen sík, nem lejt, és nem is támasztja meg magát pl. a rácsnál, tehát semmilyen módon nem "csal" a megfordulással.

Valakinek van ötlete, hogy hogy lehetne máshol is elérni, hogy megforduljon?



2020. okt. 23. 10:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A szivacs pont eleget "csal". Ott könnyebb. Kemény szivacson is, mint habtapin.

De ráér, ne sürgesd, majd rájön, ha nem segítetek folyton.

2020. okt. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Sokáig nekem sem fordult át máshol, csak a kiságyban. Én azt vettem rajta észre, hogy félt a habtapin. Azért akárhonnan nézzük, sokkal keményebb a földön, lehet akármit alá rakni, mint a kiságyban. Aztán segítettem neki párszor, bár nálunk a hasról hátra fordulásnál volt ez, ahogy leengedte a fejét, megszokta, hogy ez keményebb terep :)
2020. okt. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
48%
8 hónapos a babám, teljesen rendben van a fejlődése, de hasról hátra még mindig csak az ágyon hajlandó fordulni, vagy ha valami puhább pokróc van a földön. Egyébként nem mer. De dévényes és a védőnő is mondta, hogy az a lényeg, hogy tud magától átfordulni, a keményebb földön nem mer. Az ágyon nyugodtan gurulgat.
2020. okt. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Első: Nekem pont az lenne a logikám, hogy minél keményebb a felület, annál könnyebb, hisz nem süpped bele. Kókuszmatracon alszik, kellően kemény, de biztos vagyok benne, hogy mind a habtapi, mind a játszószőnyeg keményebb. És hidd el, nem segítünk "folyton", de x idő után már leteszi a fejét és csak sír, gondolom elfárad, azon a ponton már felesleges lenne kínozni.


Második: Nekünk is a hasról hátra a téma, és leengedte már jópárszor, sokat van hason...persze, nem sürgetem, csak már nincs ötletünk, mit tehetnénk érte.

2020. okt. 23. 10:56
 5/13 A kérdező kommentje:
Ha a kanapéra vagy a franciaágyra tesszük, ott sem fordul át, pedig azok aztán nem kemények.
2020. okt. 23. 10:57
 6/13 anonim ***** válasza:
Ti még nagyon időben vagytok amúgy! Nem kell aggódni, ilyenkor még az én babám is csak próbálkozott ezzel. 3mas vagyok. 6 hónapos korig kell neki forogni.
2020. okt. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nincs elkésve, csak annyira játszi könnyedséggel fordul át az ágyában, hogy nem értem, mindenhol máshol miért áll meg a tudomány. Köszönöm a válaszokat amúgy, ment mindenkinek a zöld.
2020. okt. 23. 11:11
 8/13 anonim ***** válasza:

Ugyanez van nálunk. A szőnyeg nem jó neki, de ha rárakok egy paplant, szinte átfolyik a hátára :D 3&6

Mondjuk őt eddig sem nagyon érdekelte a gurulás az ágyon kívül, mert 5 hónapos kora óta kúszik, mindenhova eljut így.

2020. okt. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
52%
Sok önjelölt gyógytornász meg lepontozott 😏
2020. okt. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
84%
Én úgy tudom, amíg csak puha, ,,süppedős" terepen fordul meg addig az nem forgás(nem számít annak).Ha valóban képes volna rá megfordulna kemény terepen is, mivel nekik még nincs félelemérzetük.Az enyém onnantól ,hogy meg tudott fordulni simán végigforogta a szobát, míg kiléptem a konyhába kávéért addigra egyik sarokból a másikba átpörgött.Nincs lemaradva semmiről.Bőven van még ideje.
2020. okt. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!