Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet az oka, hogy elromlot...

Mi lehet az oka, hogy elromlott az alvása?

Figyelt kérdés
3 hónapos és 4 napos ma a kislányom. 2 héttel ezelőttig már szépen átaludta az éjszakákat. Ezalatt azt értem, hogy 5-6-7-8 órákat aludt végig egyhuzamban. Azóta viszont újra 3-4 óránként ébred. Egyszer hajnali 1, majd hajnali fél 5 körül. Miért változhatott meg az alvásritmusa? Várható, hogy visszatér majd a régi rendszer? Már nagyon próbára tesz bennünket az éjszakázás. A ti babátok mikortól aludta át tartósan az éjszakát?

2020. okt. 26. 08:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%
Ezt mered éjszakázásnak hívni? Majd ha fogzás miatt óránként 2x-3x ebred 8-tól 6ig, akkor talan hivhatod annak. Ilyenek a babák, birjad.
2020. okt. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kedves válaszodat. Ugyanakkor a kérdésemre mégsem válaszoltál, szerintem. Érdemesebb lenne akkor hozzászólnod kérdésekhez, ha valóban válaszolsz is azokra, acsarkodás helyett.
2020. okt. 26. 09:25
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen változó babánként. Az én kislányom 8 hónapos koráig ébredt kétszer. Őszintén mondom, hogy én ennek úgy örültem mint majom a farkának, merthogy pontosan tudtam, hogy lehetne rosszabb is. Mondjuk szerencsére ez fogzásnál sem volt több.

A babák alvása folyamatosan változik ahogy nőnek, bármi lehet.

Amugy szerintem is istenes ez a 2 ébredés ez nálatok ő még pici baba.

2020. okt. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Igazából azzal van gondom, hogy megszoktuk, hogy hajnali fél 4-nél nem ébred korábban, majd ez hirtelen felborult. Így nagyon nehezen tudok elaludni, mert mindig bennem van, hogy mindjárt kelnem kell.
2020. okt. 26. 10:02
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem 2 hos+1 napos a babam es minden este 2x kel szuletese ota. Valtozo hogy mennyit alszik van hogy 5-6 orat egybe. De en orulok is neki mert majd szetrobbannak a melleim mire felkel. Volt hogy mar en vartam hogy keljen fel mert minden tiszta tej volt alattam. Viszont baratnomnel orankent kel a baba 4 hos kora ota, ugy tudom akorul jon a mozgasfejlodes miatt egy ilyen idoszak. En mar keszitem fel magam lelekben szerintem te is tedd ezt jobb felni mint megijedni. En ugy csinalom hogy az esti etetesnel levendulat parologtatok furdes utan es mikozben szopiztatom feher zajt hasznalok es mikor atrakom a kisagyba meg kicsit hagyom hogy menjen. Remelem ez kesobb segiteni fog ha jon a foga.
2020. okt. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én megértelek kérdező, mert mindenkinek a maga problémája a legrosszabb. Hasonló babám van, ő egyszer kel 2-3 között, utána hat körül, és még ezt is javítanám. De egy ilyen pici babánál ez akkor is nagyon jó, ha épp terhünkre van, mert nagyjából kétéves korig gyakorlatilag BÁRMI felboríthatja a rendet. Mozgásfejlődés, növekedési ugrás, fogak, front, napirenden kívüli program, stb. A kedvencem a "mert csak". Nálatok épp időszerű egy növekedési ugrás.


Babás ismerőseim többsége a fél kezét odaadná egyben 6-7 óráért is ekkora babánál.

2020. okt. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Sajnos ez ilyen. A babák mindig változnak. Nincs semmi sem kőbe vésve. Lehet mozgásfejlődés, kezdődő fogzás,akármi.
2020. okt. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%

Három hónapos korban van egy növekedési ugrás. De az is lehet hogy előrébb hozta a 4 hónapos alvási regressziót. Előbbi magától visszaáll. Utóbbi sajnos nem mindig.

És azért az elsőnek igaza van, még ha stílus kicsit nyers is volt. Nekem 5 hónapos koráig kelt kétszer, utána a mozgásfejlődés beindulásával számtalanszor. Így még örülj ennek 😉

2020. okt. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Növekedési ugrás, többször éhes emiatt, és még jön hozzá majd a 4 hónapos korban bekövetkező alvás borulás

[link]

2020. okt. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Csak azt nem értem, hogy akiknek a babája 2-3 hónapos korától végigaludta az éjszakát, ott ezek a dolgok, mint zavaró tényezők, hogy-hogy nem érvényesültek?
2020. okt. 26. 15:10
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!