Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedves anyukák! Mit tegyek,...

Kedves anyukák! Mit tegyek, ha nagyon beteg lettem, de a kislányomat holnaptól teljesen egyedül kell rendezzem?

Figyelt kérdés
1,5 hete jöttünk haza, apának el kell utaznia holnap reggel. Én viszont olyan szinten náthás lettem, lázas (38.8) vagyok és tüsszögök, nem megy le egy falat étel sem a torkomon és alig tudok lábra állni. Sajnos 240 km-re élünk a szüleimtől, olyan barát pedig mivel nem beszélem a nyelvet (ausztria) nincs aki tudna segíteni
2020. okt. 28. 09:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%
Anyós?
2020. okt. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%
Még ma menj el orvoshoz
2020. okt. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%

A túlélésre hajts, csak kettőtök életben maradásával foglalkozz. Szoptass (vagy tápszerezz, amelyik működik), dajkálj, igyál sok folyadékot, próbálj meg naponta egyszer főtt ételt enni és aludni (nem csak pihenni) a nap bármely szakában. Nekem sokat segített a Herbal Swiss italpor, az mehet szoptatás alatt is. Ne gyötörd magadat "miért nem eszik, miért nem alszik, miért sír, miért nem tudok elmenni pisilni" kérdésekkel. Ha lehet, rendelj magadnak ebédet, ne fáraszd magad főzéssel.

Gondolj arra, hogy semmi másnak nem kell megfelelned, csak a babádnak, akinek te vagy a legfontosabb.

Tarts ki, nem leszel sokáig beteg és a babád is hétről hétre ügyesebb, türelmesebb lesz!

2020. okt. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Anyósom nem él már. Orvoshoz telefonáltunk, azt mondta az itthon lévő tünetkezelő gyógyszereket használjam.

Utolsó köszi a biztatást!! ☺️

2020. okt. 28. 09:44
 5/18 anonim ***** válasza:
87%
Értem, sajnálom. Csak arra gondoltam esetleg ő tudna kisegiteni. Hát akkor tényleg amit a 3as ír. Az teljesen jó, kitartás és gyógyulást kívánok.
2020. okt. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
87%
Én is így jártam. 4 hetes babánk is elkapta hiába volt rajtam a maszk.
2020. okt. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
A 3-as válaszoló tanácsait még annyival egészíteném ki, hogy feküdj, pihenj amennyit csak tudsz és szedj vitamint, ha esetleg eddig nem tetted volna. Jobbulást kívánok és kitartást!
2020. okt. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is 250 km-re élek a lányomtól (Bp-Zeg), de nem kérdés, hogy mennék, három óra alatt ott vagyok. Egy ekkora baba ellátása egészségesen is megterhelő lehet egyedül, nemhogy betegen.

És az is biztos, hogy a férjem erre az időszakra nem tervezett volna olyan munkát, amihez tartósan el kell mennie itthonról.

2020. okt. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
65%
Én mellgyulladás miatt voltam 2x ilyen állapotban, baromi lázasan, alig aludtam, fájt az is, ha a bőrömhöz ért valami. Tudom, hogy nehéz, de kitartás! Nekem is csak az volt a szemem előtt, hogy a babán csak én tudok segíteni, pedig szívesen sírtam volna, ahányszor menni kellett pelenkázni. Jobbulást, pihenj, amennyit tudsz, Paracetamol, Ibuprofen szedhető szoptatás alatt is, ne sajnàld magadtól a gyógyszert!
2020. okt. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Mekkora gyerekrol van szó?
2020. okt. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!