Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki fúratta/fogja kifúratni a...

Ki fúratta/fogja kifúratni a kislánya fület?

Figyelt kérdés

kislányt várok, de én úgy terveztem, hogy nem csináltatnám meg. Egyrészt szeretném rábízni, hogy szeretne-e, másrészt félek kicsit, hogy piszkálni fogja, kiveszi, lenyeli, vagy begyullad a füle. Annyira meg nem is tetszik ha egy babán ékszer van.


Mit gondoltok erről?


Emellett azt látom FB anyukás csoportokban hogy tök alap, csak az a kérdés mikor csinálják meg és milyen fülbevaló legyen. Emiatt attól félek,hogy később bánni fogjuk, hogy nem csinaltattuk meg neki születésekor. (Mert mondjuk oviban minden kislánynak van, csak neki nem)



2020. okt. 28. 09:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
41%

Én akkor furattam ki a fülét, amikor hazahoztuk a kórházból. Vidéki kórház volt 1000 Ft-ért a csecsemősök kilyukasztották.

Én vastag köves kis fülbevalót vettem biztonsági zárast. Egyszer ezt is sikerült elhagyni. Én azt ajánlom.

2020. okt. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
59%
Kifúrattam már a kórházban neki. Nem piszkálja, nem gyulladt be, semmi baja vele. Ha nem akar majd nagyobb korában fülbevalót viselni, akkor nem fog, ennyi, én nem fogom rá kényszeríteni. Hozzáteszem, hogy kb. minden kislánynak ki van fúrva a füle és van fülbevalója (akár oviban akár suliban), csak itt a gyakorin lett ez mostanában ördögi tett.
2020. okt. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%

7 éves lányomnak nincs, majd ha akar elmegy és csináltat magának, én biztos nem fogok még azzal is szenvedni.


Én iszonyat régóta nem hordok, ráadásul marha nagy a fülcimpám amit szeretnék plasztikáztatni és pont ott van a lyuk ahol 'le kéne vágni' belőle...

2020. okt. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
45%

Hathetesen lövettük. Igazából a férjem beszélt rá, mert féltem én is a piszkálástól meg egyebektől, én nagyon rosszul tűröm a fülbevalót.


Így utólag visszanézve örülök hogy rádumált, a kicsi egy másodpercig nem piszkálta, és nem gyulladt be, semmi hasonló. Öltöztetésnél figyelünk. Amikor lőtték, öt percig sírdogált, kapott cicit és el is felejtette. És sokkal kislányosabb lett az arca, pedig más gyerekén nekem sem tetszett.


Ha nagyon nem akarja, akkor nyilván kiveszi majd később, nem fogom erőltetni.

2020. okt. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
47%
Én a 2 hónapos oltással együtt csináltattam neki fülbevalót. Kicsit sírt, de nem gyulladt be és egyenlőre nem piszkálja. Van ismerős aki 13 éves korában megszenvedett a lyukasztással, Ő azt mondja jobb lett volna ha a szülei anno megcsináltatják. Ha később nem szeretné hordani én nem fogom erőltetni.
2020. okt. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%
Nekem volt gyerekként, de annyira gyűlöltem, hogy kb iskolás koromtól kezdve nem hordtam. Beforrt a lyuk. 24 évesen úgy döntöttem mégis akarok, ekkor csináltattam újra. Ha ez vigasztal, én azt hittem azért csinálják ezt babaként, mert olyan borzasztóan fájhat, hogy nem akarják, hogy a gyerek ezt átélje, de gyakorlatilag nem is lehetett érezni, amikor keresztül lövik (és nem lehetett a heges lyukba, tehát ez egy teljesen új lyuk lett). Szóval ha bizonytalan vagy, várd meg, hogy a gyerek mit akar, a kis fülbelövő pisztollyal nem is lehet érezni semmit.
2020. okt. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%

Azért mert másnak van, neked nem is tetszik annyira, akkor minek? Nem vagy lekésve semmiről. Nem fáj kevésbé vagy jobban később se, max egy csecsemő nem tudja elmondani, hogy hol fáj. Ezt azért ne keverjük azzal, hogy nekik nem fáj.

Én nagyon csúnya félrenőtt lyukat láttam, inkább kihagynám.

2020. okt. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
70%
Elvileg 6 hónapos kor előtt nem ajánlott megcsináltatni. Én a lányomnak nem lyukasztottam ki, úgy voltam vele, hogyha majd szeretné, akkor oké. 9 évesen mondta azt, hogy szeretné, úgyhogy akkor lett fülbevalója.
2020. okt. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
69%
Mi nem furattuk ki. Nem bantuk meg. 1.5 eves.
2020. okt. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
40%
Mi kilövettük talán 3 hónaposan neki. 1 évig az volt benne, amit a gép belelőtt, majd kicseréltük aranyra. Már 4.5 éves, semmi probléma nincs vele, a lányom szereti a fülbevalóját (nagyon szépet kapott).
2020. okt. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!