Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit játszotok 8 hónapos...

Mit játszotok 8 hónapos gyermetekettel?

Figyelt kérdés

Még csak kúszik, nem tud mászni, ülni. Egész nap ellenne azzal hogy hason fekszik és rágja a játékait.


Figyeli, ahogy főzök, takarítok. Tükör előtt gagyarászik, néha felfedező útra indul.


Miket szoktatok ti játszani hasonló korú babátokkal?


2020. okt. 29. 11:07
 1/3 anonim ***** válasza:
93%

Mondókázom, mesélek neki, "bábozok" a plüsseivel.


Nagyon szereti nézegetni a textil könyveket, matatós labdákat.


Fogdosni a labdákat, puha kockákat, egymásba rakható pohárkákat.


Rengeteg rágókája van, azzal is sokat eljátszik.

2020. okt. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
83%
8 hónapos szintén. Elbújok a kanapé mögé mászva, aztán levadászom. Néha jön utánam, így próbálom mászni tanítani, két hónapja áll már négykézláb, és három hete feláll, egyre stabilabb, és ma már ment 4 lépést mászva. Ezt próbálom tanítani neki úgy, hogy mászva kergetőzünk. Ezt imádja. Akkor mutogatom neki az állatokat a könyvben, kérdezem hogy melyik a cica stb, ha rámutat mondom hogy miau. Ezt még a kacsával meg a kutyával tudja, a többit csak mondom neki. Kis csörgős labdát gurítok neki, ő visszaadja. Van három toronyépítője is, én felépítem, ő lerombolja, megeszi, ütögeti egymáshoz. Vannak színes állatos kockái, azon mondom neki a színeket, állatokat, nyilván még nem tudja, csak a cicát. Az idő 50%ában ott ülök mellette és tartom a kezem, hogy ne verje be a fejét amikor elborul állásból. 🙄😁 Kapott ajándékba járássegítőt, azon csak a gombokat nyomkodja, lapoz, stb. Ha tehetné már menne vele, de én nem akarom még, majd ha tud magától menni. Tegnap kapott egy mappy toys tevékenységi központot, azt nyúzzuk néha. Már meg is tanulta hogy a kalapàccsal kell ütni. :D
2020. okt. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
82%

2es vagyok. Van egy ilyenje:

[link]

Órákig elvan a formák rágásával, ütögetésével, beszél hozzájuk... Nem gondoltam, hogy ekkora sláger lesz :D

Szereti még az ikeás golyóhullámvasutat.

Van egy doboz, amire vágtam lyukakat, benne műanyag labdâk, a lyukon kiveszi és a tetején visszadobja őket. Plüssöket hajigálja.

Feltérdel/feláll a játékos doboza mellett és dobálja ki a játékokat.

Amúgy örülj neki, hogy ilyen jól elvan, az én lányom már szepás, 2 méteren belül kell lennem :D

2020. okt. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!