Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan tudom h nem artott-e...

Honnan tudom h nem artott-e neki az oxigenhiany?

Figyelt kérdés

7napos a babam, korhazban egyik ejjel bukott es az orran jott ki, ettol bepanikolt es nem vett levegot. Rohantam a csecsemosnoverekhez es itt kulfoldon nem szivjak ki azonnal hanem sos vizes fiziologias oldatot cseppentenek, agyrem😖. A baba akkor helyrejott, de az elobb megismetlodott itthon. Takony/anyatej bugyborekol ki, szajat szoritja, szivtam szajjal az orrat, fujtam levegot a szajaba, rohantam a sooldatert, tovabbra is szoritotta, rohantam a porszivoert, kiesett a csobol a vege, szivtam a vege nelkul mire nagy csend lett es elkezdte a k@kit nyomni, amit ezek elott csinalt. Nem sirt, en belul zokogtam.

Azota tisztaba tettem, most szopizik, ugy tunik rendben, de honnan tudhatom h nem serult az agya?:((( mi van ha ez az utcan tortenik, mit csinalnak mas anyukak? Kekult a gyerekem:(((


2020. okt. 29. 17:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%
Hűha én ilyet még nem is hallottam.
2020. okt. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
81%

Kékült a gyereked, csináltál egy csomó olyan dolgot, amivel pluszban árthattál neki...


Erre ide írkálsz, ahelyett, hogy felhívnád a védőnőd, vagy a gyerekorvost.


Vidd el kivizsgálásra a gyereket, minél hamarabb ❗

2020. okt. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
71%

Még én sem hallottam ilyet😥 Szörnyű lehetett!

Mindenképp fel kell keresned egy orvost,akinek elmondhatod ezeket a dolgokat

Nagyon gyakori ez a bukás? Mert lehet akkor reflux áll a háttérben

2020. okt. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

#2 azt tettem amit a jozan eszem diktalt. Tegnap volt a vedono, tud a bukasrol szerinte normalis. Gyerekorvos heti 3x2 orat rendel delelott. Mivel epp szopizik, van idom atgondolni mi tortent es megkerdezni mas anyukakat h esetleg tobb infojuk, tapasztalatuk van-e errol.

Extrem kicsik az orrlyukai, ennyit mondtak.

2020. okt. 29. 17:23
 5/20 A kérdező kommentje:
Amikor van 2 percem cselekedni nem a mentoket hivom mert mire felveszik keso.
2020. okt. 29. 17:24
 6/20 anonim ***** válasza:
84%

Én ajánlanék egy elsősegély tanfolyamot.

És ha újra azt veszed észre, hogy fullad, nem kap levegőt, kékül azonnal hívd a mentőket! Hangosítsd ki és a dispatcher mondani fogja, hogy mit kell tenned, addig amíg a mentős még nem érkezik. A kékülés nem játék!

2020. okt. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
47%
Ezzel a pànikolàssal nem sokat segítesz a dolgon.
2020. okt. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
75%

Hátha ez ugyanaz, mint ami nálunk volt, leírom:

Kislányom pár hetesen elkezdett rosszul lenni evés után, hiába büfiztettük sokáig, visszafolyt neki a kaja és úgy nézett ki, mint aki nem kap levegőt, kékült is, bevittük a kórházba, ott elmondták, hogy ez nem fulladás, hanem refluxos, kaptunk rá sűrűbb ar tápszert, onnantól jól volt.

Amikor egy kisbaba van rosszul, nagyon nehéz megállapítani, hogy mi baja van, nálunk az epilepsziát zárták ki eeg-vel és majdnem gerincvelő folyadékot is vettek tőle, de szerencsére kiderült, hogy csak reflux.

Én nem is hallottam porszívó, meg orrcsepp, meg nem tudom miket csinálsz, csak a vállamra fektettem és kivittem a levegőre.

Nem lesz oxigénhiánya a babádnak, ennél több kell ahhoz.

2020. okt. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
85%
Ennyitől nem lesz baja. Ujszülöttet nálunk sem szívnak le,ezt én is eljátszottam a kórhàzban mikor 2 napos volt. Itthon jártam úgy,hogy orrán jött ki az anyatej, meg félre is nyelt. Felkaptam, hátbavertem, majd orrsziporszival kiszívtam az orrát. Kutya baja nem lett,bár én is öregedtem 2 évet az alatt a pár mp alatt. A babák eleg hamar kékülnek/lilulnak ám, nekem egy orbitális ordítás után is fura színe van,vékonyka a bőrük,hamar elszíneződik. Ha mész orvoshoz havi kontrollra vagy oltásra, nézesd meg. Én is megvizsgáltattam vele,úgy lettem nyugodtabb. Nem lesz semmi baj, fog még hajmeresztő dolgokat csinálni,én is sokat aggódok,de muszáj lazítani mert a baba is nyűgösebb ha te is.
2020. okt. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
85%

Ja,levegőt soha ne fújj a szájába/ lélegeztetés céljából/.

Olyan pici a tüdeje,hogy könnyen csinálhatsz neki légmellet. Ha nagy a baj,inkább mentő,te max szívmasszázst csinálj. Egy tanfolyamot tényleg jó elvegezni.

2020. okt. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!