Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bexero után meddig normális a...

Bexero után meddig normális a láz?

Figyelt kérdés

Eléggé megviseli a kisfiamat ez az oltás. Tegnap kapta délelőtt. Éjjel belázasodott. Nem nagyon, de jó férfihoz méltón 38,2-be már bele akart halni. Nurofen viszonylag lassan fel óra alatt levitte a lázát, utána aludt reggelig. Ma egész nap nyűgös volt, itt az este és megint 37 fok a hője és emelkedik. Nap közben nem volt gond vele.

Akinek lazasodott a gyereke ez után az oltás után, hány napig tartott? Meddig normális? Ha még hétvégén is lázas elég hétfőn egyeztetni az orvossal vagy inkább ügyelettel?

Elnézést ha hülye kérdés, de első gyerek és a doki annyit mondott, hogy tegnap lehet, hogy lesz láza, de úgy néz ki ma is lesz.



2020. okt. 30. 20:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
79%
Nem hülye kérdés. A bexsero undoritó oltás. Fiam a 2.nál kórházba került, 4 napig folyton lázas volt. :( Decemberben kapja a 3.at..előre félek.
2020. okt. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
87%

Tudom nem mindenkinek fog tetszeni amit írok,de nálunk az az ajánlás hogy adjunk nekik 3 adag paracetamolos szirupot. 1-et rögtön az injekció után aztán 3-5 óránként még 2-t.

Kettőt már kapott a lányom a bexeroból, hőemelkedéssel és aznapi rossz kedvvel megúsztuk eddig.

A kérdésre válaszolva, úgy emlékszem 48 órával az oltás utanig normális (lehet) a láz, hőemelkedés.

2020. okt. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Igen mi is úgy oltottak, hogy előtte nurofen, utána ahogy letelt az 5 óra még egy nurofen. De mivel nappal nem volt lázas, azt mondták akkor éjjelre nem kell. Hajnali 1-kor ment fel a láza. Azóta megint nem volt, most már 37,4. De adtam neki.

Tényleg gusztustalan oltás. Ismerősöm gyereke nem tudott utána lábra állni, bár neki láza az nem volt.

Csak azzal vigasztalom magam, hogy mit tesz a betegség ha ilyen az oltás?!

Hát egyes. Remélem a következőt megusszátok kórház nélkül 😞

2020. okt. 30. 20:53
 4/23 anonim ***** válasza:
37%
En ezert felek beadatni. A vedono meg leult a kanapera remtorte etet meselni halott meg amputalt kisbabakrol. Hat nem aludtam jot utana. Nem tudom mit tegyek...
2020. okt. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
1es vagyok. Köszi,én is remélem. Viszont még mindig azt mondom, hogy nem undorítóbb ez az oltás a 15 hósnál. Azt szerdán kapta meg,egyelőre semmi de ugye ez olyan ami 10 nap múlva jöhet ki kb köhögés, nátha, láz formában. És nagyon kevés baba van,aki megússza tünetmentesen :(
2020. okt. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Nalunk semmi nem volt anno a nagynal a 15 hos oltason.a sima influenza oltasnal szarabbul volt. Most a covid miatt a 12-13 hos oltast osszevonjak es egyben adjak a kicsinek... Attol is marha boldog vagyok ,egy is kiuti,nemhogy ketto.
2020. okt. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Iiiiigen barátnőm kislánya a bexerot minden nélkül vészelte át az meg megfektette szegenyt 😓

Jezusom 4 a vedonod szadista vagy mi?! Az a baj, hogy az agyhártya gyulladást nem nagyon ismerik fel, viszont szinte soha nem gyógyul szövődmény nélkül. Én ezért adattam be. Mèg ha viszonylag ritka is szerencsére.

2020. okt. 30. 21:09
 8/23 anonim ***** válasza:
Bocs hogy belekérdezek a kérdésbe,de 1. mi volt az oka a kórházba kerülésnek? Mármint milyen mellékhatás?Mi is gondolkodunk hogy beadatjuk,de egyszer már kerültünk kórházba oltási mellékhatás miatt és kicsit parázok.
2020. okt. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
78%
1es vagyok.Oltás után 2 órával, elkezdett köhögni, és az idő alatt olyan beteg lett,hogy taknya nyála egybefolyt,fulldokolt és egyből bevittem. 38 felett volt 3 napig a láza.Azt mondták valószínű lappanghatott benne valami... de ugye a doki úgy nem adta volna be,ha látja,hogy kezdőik valami szóval csak találgattak. Majd végül bexsero mellékhatásaként lett feltűntetve a korlapon.
2020. okt. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Az én babámnak semmi baja nem volt utána, az elsőnél fájt a combja, sírósabb volt aznap délután. Többinél semmi. Ezt csak azért írom ide, hogy aki a mellékhatások miatt nem akarja beadatni, gondolja át, lehet, hogy náluk se lesz semmi!

Egyébként nekem azt mondta az orvos, hogy két napig normális utána a magas láz. Csodálkozott, hogy nem volt semmi.

2020. okt. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!