Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire volt konnyen alvo,...

Mennyire volt konnyen alvo, nyugodt termeszetu a babad? Kesobb is az maradt kisgyerekkent?

Figyelt kérdés
Az erdekelne, hogy mennyire volt konnyu vele, mennyire tudtal mellette pihenni, es az alaptermeszete milyen volt.

#kisgyerek #baba #alaptermeszet
2020. okt. 30. 21:25
A kérdező szavazást indított:
nyugodt, joalvobaba volt, es nagyobb gyerekkent is az maradt
nyugodt, joalvobaba volt, de nagyobb gyerekkent nem maradt az
nem volt nyugodt, nemaludt jol, nagxobb gyerekkent viszont igen
nem volt nyugodt, nemaludt jol, es nagyobb gyerekkent sem
27 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
2 hónapos koráig azt hittem végünk, meghalok. 40 percenként kel éjjel, nappal csak rajtam aludt. Aztán hirtelen elkezdett aludni egyre többet. Nyugodt éjszakáink lettek. Mindenki riogatott a fogzással, mozgásfejlődéssel, de ő csak egyre jobban aludt, ahogy nőtt. Egy kezemen meg tudom számolni hányszor kelt fel egy év alatt éjjel. Nappal viszont elég aktív, mozgékony, tevékeny volt és most is az.
2020. okt. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Teljesen változó. Fogzás, mozgásfejlődés, minden hat rá sajnos, így vannak napok, amikor egyik alvás sem jó, és van amikor tökéletes minden. Most 8 hónapos de most pl minden fel van borulva, egyik nap 2x másik nap 3x alszik...van, hogy 3 óra után rögtön el tudom altatni 2 perc alatt, van hogy 5 órán keresztül nem engedi hogy elaltassam...
2020. okt. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nyugodt baba volt, jól aludt és sokat, bőven egy éves kora után hagytuk el a napi két alvást is, de mióta megtanult járni egy nyugodt pillanatom nincs 😅. Egész nap pörög, nem ül meg öt percre sem, állandóan megy, mászik mindenhova. Egyébként társaságban, ha megyünk valahova továbbra sem nyűgös, jó természetűnek mondják mások is, de mindenki elismeri emellett azt is, hogy iszonyú eleven, ami egyáltalán nem baj, csak megülősebb gyerekre számítottam a kezdetek után.
2020. okt. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az első perctől kezdve nyugodtak, nagyon jó alvók a gyerekeim, ami később sem változott.
2020. okt. 31. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A lányom 4 hónapos koráig borzalom volt. Éjjel 100x kelt, nappal csak rajtam aludt nyugodtan.

Utàna gyökeres változás történt (nem tudom mitől), és teljesen megváltozott az alvása. Nyugodt lett, éjjel csak 1-2 alkalommal kelt, nappal is beállt nagyon szépen az alvása.

Most 4 éves és azóta is nagyon jó alvó. Délután az oviban mindig elalszik, itthon nem mindig igényli, de nem is erőltetem. Éjjel ha robbantanánk mellette, akkor sem ébredne fel.

A kicsiről még nem merek nyilatkozni, most 6 hetes, eddig úgy tűnik nyugodt, jó alvó. Simán alszik úgy napközben is, hogy a nagyobb rohangál meg hangoskodik körülötte. Majd meglátjuk mi lesz később.

2020. okt. 31. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A fiam 4 éves, és pár hetes kora óta nem kel éjszaka, fogzás, szepa, mozgásfejlődés, stb. alatt sem kelt. Amúgy minden mozgással és a beszéddel is nagyon sietett, 6 hósan már mászott meg felállt, 11 hósan ment, és kb. ekkortól állandóan szövegelt is. Szóval ő maga nyugis nem volt, de az alvása igen 😃 Most is míg ébren van, pörög, rohangál, soha nincs csendben sem, de változatlanul jó alvó. 9 körül alszik el este, reggel 6-7 közt kel, és ebéd után alszik még kb. másfél órát.

A lányom 4 hónapos múlt, 6 hetes kora óta nem kel éjjel, remélem ő sem fog "elromlani" később.

2020. okt. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szörnyű alvó volt a fiam, altatni is pokoli volt. Sokat kelt. Két éves de még mindig bezavar néha valami az alvásába. Ennek ellenére nem panaszkodom, mert ismerek olyat ahol a 2 éves még két óránként ébred.
2020. okt. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Születése óta nehezen altatható, keveset alvó, azt is felszínesen. Ma, közel 6 évesen már meg is mondja, hogy ő utál aludni, és nem is tud.

A természete "gyilkos".

... de ő nem neurotipikus. Diagnosztizált aspergeres + ADHD-gyanús. A "normális" gyerek azért általában nem ilyen vagy legalábbis nem marad ilyen örökre.

2020. okt. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!