Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » El lehet kerülni, hogy megmond...

El lehet kerülni, hogy megmondós, kéretlen tanácsokat osztó, "felsőbbrendű" anyuka legyek?

Figyelt kérdés

Akinek nem inge, nyilván ne vegye magára, de...


...de abban a korban vagyok, hogy egyre több rokon, barátnő és ismerős válik anyukává körülöttem ès a 90%-uknál azt tapasztalom, hogy olyan tipikus tanácsosztó bölcs véranyává válnak, akik mindig a legjobban tudják, hogy kell gyereket nevelni és akik csak a saját útjukat tartják az egyetlen igaz útnak.


Na most, addig hallgattam a bölcsességeiket, míg gyermektelen voltam, de mióta babát várok, azóta pláne. Tudjátok, folyton jönnek ezek az "Én nem akarok beleszólni, de..." kezdetű mondatok, miközben nem is kérdeztem semmit :D


Na meg a tudálékoskodás, hogy " majd ha gyereked lesz, megtudod", "majd jövöre te is meglátod, hogy...", "majd nem lesz erre időd..".


Őszinte leszek, még csak a terhesség felénél járok, de már most tököm kivan, hogy küldözgetik nekem kèretlenül a jógavideókat, nyaggatnak, hogy igenis X ultrahangoshoz menjek, mi legyen a gyerek neve, satöbbi.


Szerintetek minden nő ilyen lesz szülés után, vagy el lehet ezt valahogy tudatosan kerülni? Nem akarok ilyen lenni, nem akarok okoskodni másoknak, meg tanácsokat osztogatni. Vagy észre sem veszem majd, és én is ezt fogom csinálni. Komolyan, olyan ismerőseim váltak ilyen véranyává, akikről el sem tudtam volna képzelni.


Ismétlem, akinek nem inge, ne vegye magára.



2020. okt. 31. 17:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%

Ideje feltenni a kérdést magadnak, hogy miért veszed körbe magad hülyékkel? Miért kell ez neked?

Körülöttem egy ilyen sincs, pedig 7 éve anyuka vagyok. Csak nem tartok meg olyan kapcsolatokat, aminek nincs értelme. Jah, bocs, megmondós voltam én is...

2020. okt. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%

1, mondjuk ha a munkahelyed van tele ilyen emberekkel, őket nehezen kerülheted ki ;)

Persze egyik füleden be, másikon ki, de azért fárasztó. Egyedül ez volt a nehéz abban, hogy (az első gyerekkel) végig dolgozzam a terhességet.


Kérdező, én azt tapasztaltam, hogy azokból válik nagyobb eséllyel megmondóember, akik szerencsések és hajlamosak a szerencséjüket a saját sikerüknek tulajdonítani.

2020. okt. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
39%
én is azt tapasztalom, hogy kétféle típisú anyuka van. Az egyik az "ősanya" típis, na az szülés után rögtön átvedlik anyába, ő osztogatja a kéretlen tanácsokat, ő az aki jól érzi magát a játszótéren, aki ezer évig otthon akar maradni, aki ha tehetné rögtön szülne még hármat, barátnői is anyukák leszneka játszótérről, régi gyerektelen kolléganői elmaradoznak. És van a másik típisu anyuka, aki nem rendel alá mindent a gyereknek, egy idő után már nagyon unja a játszóteret, a töke ki van attól hogy minden kisgyerekes anyuka körülötte a játszón hozzászól és felteszik ugyanazokat a kérdéseket, hogy a tiéed mennyi idős stb. Ha teheti sokat eljár külön programra és ragaszkodik a külön alatatáshoz, nagyon haram visszamegy a munkába és igazából csak egy nagyon kicsit megy le anyába, a többségében ugyanaz marad belsőleg is, mint aki volt. Az a tapasztalatom, hogy az anyukák-e két tábora nem szimpatizál egymással és eléggé kerülik is egymást. Mindenkinek így a jobb szerintem és mindenki megtalálja a maga környezetét. Dönts el melyik típusba tartozol és a másik tábort a környezetedben fokozatosan építsd le, mert csak sértődés lesz a vége, ha erőltetitek a kapcsolatot.
2020. okt. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
Nemreg szultem es azt kell hogy mondjam tenyleg faraszto. De meg terhesen megfogadtam hogy senkinek nem fogom azt mondani h aludja ki magat elore meg nem lesz ideje semmire mert ugyanezeket mondtak nekem is es iszonyat idegesito. Joforman inkabb semmit nem fogok mondani... egy baratnom mondta azt hogy szules utan az elso honapban barmit erzek normalis es tudjam hogy ezen minden no atmegy es sirjak amennyit tudok felfog szabaditani. (Baby blues) ja es fizessen elo a netflixre mert az elso 3 honap massziv szoptatas az agyban 😂 Ezt fogom tanacsolni barki kerdez, mast nem. Amugy en mindennap sminkelek megcsinalom a hajam stb. Ne hidd el hogy nem tudsz hajat mosni meg ilyenek, max egy tobbemberes baba mellett tudom elkepzelni de ok is alszanak. :) nyugi ami fontos arra idot fogsz szakitani.
2020. okt. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
61%

3, én meg azt, hogy van egy tábor aki címkéz és beszól.

Magadra ismersz? :)

2020. okt. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
21%

3-as vagyok:

Én az első "ősanya táborba' tartozom, aki mint írtam is, mindent megmondó, ahogy előző kommentem is bizonyítja:-)

2020. okt. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%
Igaz, a munkahelyet nem vettem számításba, mert gyerekek mellett vállalkozó lettem és ezért az "én munkahelyemen" nincsenek konfliktusaim :) de jogos, őket nem lehet olyan könnyen lecserélni. Valószínű, hogy zenét hallgatnék beszélgetés helyett, ha mégis ilyen munkahelyem lenne. Mondjuk sosem voltam ilyen társaság középpontja típus amúgy sem, nem hiányoznak a munkatársak.
2020. okt. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%
3-as: 3 gyerekem van, 8 évet voltam itthon, rühellem a játszótereket és pont nem érdekel más hogyan neveli a gyerekét :D vannak kombinációk ;)
2020. okt. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
41%

El lehet kerülni. Mi a baráti társaságban egy szabályt követünk. Nem ítélkezünk. Tanácsot adunk, ha kérik, de ha nem fogadják meg, hát nem.

Pl nalunk sose volt ez vita téma, hogy ki meddig szoptat, milyen oltásokat adat be, mikor táplál hozzá stb. Nyilván beszélgettünk ezekről, de nem kötünk bele a másikba. Nem akarjuk megtéríteni egymást.

Nálunk ez spontán alakult de biztos meg is lehet beszélni tudatosan.

2020. okt. 31. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
53%

El lehet kerülni, csak rajtad múlik, mivel a szádat te magad irányítod.


Hiszed vagy sem, ennek nem az anyasághoz van köze, hanem a személyiséghez.

2020. okt. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!