Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Étvágyjavító 2 évesnek?

Étvágyjavító 2 évesnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A kisfiam 2 éves, de sajnos csak 9,5 kiló, és 83 centi. Az a gond, hogy naponta max párszor 5-10 percre áll meg, utána elunja, és szalad játszani. Pedig nem válogatós, édességet is eszik, csak úgy csinál, mint akinek nincs ideje enni az egész napos játszástól. A védőnő azt mondta, hogy vékony, de nem kórosan, csak ilyen alkat, plusz valószínű azért ekkora csak, mert nőtt 2 centit. Amivel nem is lenne baj, csak fél kilót fogyott.

Tudni kell, hogy februárban elkaptunk egy makacs náthát, amitől egy hétig csak szopizott, és le is fogyott 8 kg-ra.

Egyébként sose volt pufi, 3100 g-mal, és 49 centivel született. Nem koraszülött.



2020. nov. 3. 16:32
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Lányom 21 hónapos és mostanában nagyon keveset eszik, pedig kisebb korában nagyon jó étvágya volt, a hozzátáplálás is szépen ment. A védőnő nekünk béres cseppet javasolt, meg C-vitamint.
2020. nov. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Mért a gyakorin kérsz orvosi tanácsot? Védőnő, gyerekorvos. Ez a kötelező protokoll. Majd ők megmondják, merthogy nekik ez a tanult szakmájuk!
2020. nov. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem is inkább orvost kérdezz erről,az én lányom 1 éves volt,akkor volt 10 kg. Tehát én szerintem nem normális,de én mint laikus nem dönthetem el.
2020. nov. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Vitacolan

Nutrinidrink

Béres 10 kg felett

2020. nov. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
38%

Először is ne adj neki édességet és szoktad le a szopásról.

Ha nem adsz neki az étkezések között/helyett édességet/tejet neki valószínűleg előbb vagy utóbb éhes lesz és akkor enni is fog valamennyit.

2020. nov. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%

2 éves, játszó, futó, örökmozgó gyereket minek még mindig szoptatni? Annyira természetellenes. Csak az elefántok szoptatnak 2 évig, a bálnák pedig kb 13 hónapig, de mindegy.

Üljetek le együtt enni, egyszerre. Rakd elé az ételt és egyetek. Ha nem eszik, ne adj neki nasit. Tízórai, ebéd, uzsonna, vacsora ugyanígy. Nem hagyod elfutni játszani. C vitamin, béres csepp. Étel ne legyen folyton elérhető.

2020. nov. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#3! A védőnő is, és az orvos is látta, és azt mondta nem kórosan, nem is írt fel semmit. Plusz első gyerekes anyuka vagyok, nincs tapasztalatom!

Egyébként meg a cici jár neki, meg nekem is jól esik ahogy bújik. Meg elvileg a WHO szerint 3 éves korig ajánlott szoptatni. Amúgy is csak cuminak használ főleg.

Nincs mindig elől hagyva étel, csak megtanulta kinyitni a hűtőt. Kis etetőszéke is van, mégsincs benne nyugton.

2020. nov. 7. 00:19
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha te élvezed, hogy a melled cumizza, akkor csináljátok, gondolom más élvezeti forrásod nincs.

Egyébként a szent WHO, csak azért ajánlja 3 éves korig, mert a Föld népesség 3/4ének nem jut elég élelem, tiszta víz, nem mellesleg minimális fogamzásgátló hatása van, tehát picit hozzájárul, hogy a szegény országokban ne potyogjanak tonnaszámra a babák.

2020. nov. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!