Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más babájának is volt erősebb...

Más babájának is volt erősebb hasfájása a rotavírus elleni oltás után?

Figyelt kérdés

Kislányom ma három hónapos, tegnap kapta meg a 2. adag Rotarixet. Az első alkalommal csak aznap este volt kis hasfájás, meg egy-két hasmenéses pelus. Most a második után tegnap is, meg ma is erősebb hasfájás volt, ma egész nap nyűgös, húzza össze magát, az előbb még a poci simogatás miatt is ordított. Étvágya van, egész nap szopizna, durva hasmenés nem volt, kb 2 db hígabb kaki összesen. Hője is rendben. Ha épp nem fáj a hasa, akkor jókedvű.

Más is tapasztalt ilyet?

Köszönöm szépen!



2020. nov. 3. 17:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
Igen volt,mind a kettő után. Az első után egész éjszaka ordított, majd begyulladt a torka és lázas lett. A második után kórházba kerültünk megfigyelésre,mert nem volt elég az egész éjszakai sírás,amin semmi nem segített, még apró tűszúrás szerű pöttyök ( petechiak) is jöttek ki a testén több helyen. Majd mikor ezen túl voltunk jöttek a problémák az emésztéssel. 1eves koraig húzódott a dolog,amikor kiderült,hogy laktóz érzékeny. Amig nem kapta meg a rotat semmi gond nem volt a tejjel. Ha ezt tudom,akkor biztos,hogy nem adatom be neki.
2020. nov. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen hasonló gondok voltak egy ismerős gyerekének. Rota után rettenetesen keveset evett, pedig előtte semmi gond nem volt vele.
2020. nov. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

Ez a legyengített vírus miatt van. Kapott egy kontrollált, legyengített fertőzést.


Vigyázzatok, mert a kakija sokáig fertőző marad! Pontosan már nem emlékszek, meddig, de a doki majd elmondja.

(sajnos az én lányom nem kaphatta meg)

2020. nov. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia, az én fiam tegnap kapta meg az első adagot (négy hónapos, nem Magyarországon élünk), és ma szokatlanul sokat kakilt (háromszor), de nem volt nyűgösebb mint szokott, és a kakija se volt más, mint amúgy.
2020. nov. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
Az én lányom is hétfőn kapta meg a második adagot, de neki az elsőnél és most sem volt semmi mellékhatás. Viszont konkrétan a vírusokat itatják meg vele, szóval nem lep meg, hogy vannak akik érzékenyebben reagálnak rá és napokig a rota-fertőzés tüneteit mutatják.
2020. nov. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk az elsőnél semmi baj nem volt. A másodiknál 2 nap sírás, továbbra is nagyon sok nyűglődés, majdnem 1 hónapig zöld nyákos büdi volt a kakija, azelött sosem volt ilyen (anyatejes). De azaz 1 hónap kellett hogy rendbe jöjjön.
2020. nov. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
37%
Már megkapta mindkettőt, semmit nem tapasztaltam.
2020. nov. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
21%
Nálunk Ausztriában kötelező, 3at kapott, egyszer sem volt semmi baja. Nem tudom mi ez az oltásellenesség és miért kell mindent erre fogni. A testvérem babaként majdnem belehalt rotavírus fertőzésbe, akkor inkább fájjon 2 napig egy gyerek hasa, minthogy ilyen nagy baja legyen.
2020. nov. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%
Ez nem oltássellenesség, csak jó tudni, ha van ilyen mellékhatása, nem pedig komolyabb baja va .
2020. nov. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
37%
8-as, Ausztriàban nincsenek kötelező oltàsok...
2020. nov. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!