Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akiknek a babája...

Anyukák, akiknek a babája feszes izomzatú! Mik voltak a tünetek?

Figyelt kérdés

Kislányom 7,5 hónapos. 2,5 hónaposan hasra fordult, 5 hónaposan hasról hátra. 5,5 hónaposan kicsike kúszás után négykézláb hintázott (azóta sem láttam kúszni). Most már azóta mászik és fel is áll a bútorok mellett, nem pipiskedik, szépen áll. Nem volt soha féloldalas a fejtartása vagy a mászása, nem repülőzött, viszont egy barát szerint túl gyorsan halad a babám, biztos feszes az izomzata.

Nálatok hogyan derült ki, mik voltak a jelei?

A védőnő is mindig csak annyit kérdezett, hogy mindkét oldalra fordul-e, használja-e mindkét kezét.



2020. nov. 3. 22:58
 1/4 anonim ***** válasza:
53%
Az én lányom hipoton, túl laza, de 7 és fél hónaposan ugyanezt csinálta, szerintem nem halad túl gyorsan.
2020. nov. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%
Ez nem olyan gyors.
2020. nov. 4. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen túl gyors, de nem csak ez jelezhet feszességet. Az én babámnak a csípőszűrésen 2 hónaposan derült ki hogy feszes a csípője elsősorban, de később kiderült, hogy alapvetően az egész izomzata. Szerencsére helyre hozták Dévény tornával pár hónap alatt, már két éves és nagyon szépen jár, jó a lábtartása stb. Semmi probléma vele. Amit megfigyeltem, hogy kimaradt neki a kúszás teljesen, a mászást is kihagyta volna ha nem dolgozunk rajta a dévényessel. Ő már 6 hónaposan állt és próbált lépkedni bútorok mellett. Aztán sikerült rávenni pár hónap mászásra de szívesebben állt, a feszes láb izomzata miatt neki könnyebb volt mint a mászás. A legfontosabb hogy másszon amennyit csak lehet mert az fontos az izomzat fejlődéshez is meg az agyfejlődéshez is.
2020. nov. 4. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tapasztatból mondom, hogy feszes izomzattal semmit nem halad a gyerek. A lányomnál 4 hónaposan derült ki. Első baba volt és az orvosi vizsgálaton mondta az orvos, hogy kezdjünk vele valamit mert nem akarja felemelni a fejét, ahogy a korának megfelelően kellene. Csak sír mindig. Elvittem hát saját szakállamra egy Dévényeshez. Ott mondta a hölgy, hogy sajnos nagyon feszes az izomzata és ezért is sír annyit szegény mert fáj neki ha emelni akarja mondjuk a fejét. Egy év alatt tette helyre az izomzatát. Két kezelés után szépen kezdte emelni a fejecskéjét. Nálatok nincs gond.
2020. nov. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!