Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy oldjatok meg 1 honapos...

Hogy oldjatok meg 1 honapos baba mellett, hogy egyetek, igyatok, kimossatok stb.?

Figyelt kérdés
Apuka 12 orazik, nincs segítségem. Illetve 2 hete hasmenesem van amitol negugyse tudok enni, kijon minden, gyenge is vagyok. Csak ringatva van el, egyebkent sir, sirasa kozben az eves nem opcio. Normális anya nem tud szerintem. Csak nem tudom elkepzelni masnak a napjat.. Hogy tud letezni. Olyanok segítséget nem kerem akinek anyuka apuka segit, vagy főz... Stb az ugy könnyű. Köszi a tippeket, mar a halalomon vagyok.

2020. nov. 8. 13:54
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
86%

Rendelj kaját, használj kendőt. Hozzáteszem, en nem vagyok “hurcimami”, gerincem miatt nem is lehettem volna, de vannak babák akiknél ez bejön. Tedd be a babakocsiba és rázogasd, amíg eszel.

Amúgy de. Ha már a halálodon vagy akkor te eszel ő bőg. Tényleg nem kell martirkodni, vagy mi a terved arra az esetre miután éhen haltál?

2020. nov. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim válasza:
53%

Lehet durván hangzik, de ha lerakod és sír hagyd. Előbb utóbb elalszik. A mi lányunk nagyon nyugodt baba, de ha rájön a sírás nincs egyszerre felkapva és hamar meg is nyugszik.

Nekem mindenre jut időm, a párom nem sokat tud segíteni, de mindent megoldok. A héten még nagytakarítás is csináltam. Semmi sem lehetetlen. Kell a babának egy rendszer, ha azt megszokja utána nincs gond.

2020. nov. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 Derjaderja ***** válasza:
71%

10, Te amúgy tudsz olvasni? Beteg ez az anyuka, hasmenése van, ki van száradva, gyenge. 4 hete szült. A baba sírós, letehetetlen.

Először talán gyógyuljon meg és pihenjen többet. Ezekre kellene tanács, bátorítás. Aztán adhatsz neki edzési/manikűröztetési tanácsot.

De szerintem troll vagy, ilyet nem szokott még a leglazább anyuka sem mondani, hogy valaki "dobja be" a szomszédba az újszülöttjét. Most még járvány is van amúgy.

2020. nov. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 A kérdező kommentje:

Ja es nem fodraszrol beszelek, nem szeretek emberekkel talalkozni.. Stb. Igenyesseg nem errol szol sztem. Nem elek ilyen luxus dolgokkal, tenyleg csak alap, furdes, eves. Nekem mas fontosabb, pl hogy jokat egyek nyugodtan. Ferjemmel jo legyen a kapcsolatunk.

A haziorvos amúgy se vizsgal meg.. Nem akarok paradezni, ugyis csak el küldeném az anyjaba.. A tavgyogyitas miatt.

2020. nov. 8. 15:03
 15/42 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező, pár perc sírástól semmi baja nem lesz a babának. Nyugodtan tedd le, egyél, menj WC-re, dobj be egy adag mosást. Ha sír hát sír. Hidd el, ennyitől nem lesz lelkisérült a gyerek, nem fog sérülni a kötődés. Szabadnapján meg segítsen be a férjed. Babázzon, te meg addig tudod csinálni a háztartást. Ha meg 7ből 7 napot 12 órázik a férjed, akkor gondolkodjon el a munkahely váltáson. Nyugi, állítólag csak az első 20 év nehéz.
2020. nov. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
56%

Nézd amikor vállaltátok is tudtad, hogy 200km van a család.És egy mosógépet egy 1 hónapos baba mellett simán be lehet pakolni,mondom ezt úgy, hogy az enyém kirívóan keveseket aludt napközben és sokat szeretett kézben lenni.Akár az egyik kezedbe a babát fogva is simán bepakolhatsz.

Annyira idegesítő ez a hiszti p... szöveg amiket néha olvas itt az ember, aztán mikor valaki tényleg komolyan panaszol mert tele tö..e azt meg nem veszik komolyan az ilyen írkálmányok miatt.

Ha éhes leszel, majd megtanulsz bekapni akár falatonként is valamit.

Ja és igen, tudom miről beszélek, az én férjem szülés után 2 héttel utazott el egy hónapra.Mégse haltam éhen, a babánk is rendbe volt tartva és főzni is főztem.Azt az energiát amit elvesz az ide írkálás, fektesd a konyhai tevékenyésgbe, vagy abba hogy szusszansz kettőt.

2020. nov. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
60%
Egyébként én kezdetben úgy ettem sokszor, hogy lábas tálcán be volt teve az enni és innivaló a szobába. Fel szeletelni egy almát, mellé dobni 3 rozskekszet és önteni egy bögre tejet/teát/kávét nem nagy kunszt. De egy zsömlére vajat, szalámit, sajtot tenni sem. Koktél paradicsomot fel se kell vágni csak mellé szórod. Barmit be lehet készíteni amit adott esetben egy kézzel be tudsz lapátolni.
2020. nov. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
53%

Nyugodtan pontozzatok le, de most akkor is leirom a véleményem!!


1. Az az érdekes hogy 50 vagy 100 évvel ezelőtt nem volt ennyi sirankozo anyuka, holott közel sem éltek ilyen jó körülmények között. Tüzet kellett rakni, sok helyen se áram se meleg víz nem volt. És akkor nem beszélünk az automata mosogeprol.


2. Gondolom mikor vállaltad a babát, akkor is tudtad hogy nagyon nehéz az elején segítség nélkül.


Most pedig elmondom neked, hogy van egy 10 hónapos kisfiam, kB 490 kmre élek a Csaladomtol. Az elején csak sírt, sőt ordított művel rettenetesen hasfajos volt. Ez kB 2.5 hónapig eltartott. Segítségem abszolút nem volt, senki soha nem segített egy percre sem. Apuka minimum 12 orazott, és utána nem vártam el hogy munka után babazzon. Ez sajnos a nő feladata a nagyreszben.

Emellett 630 m2es, 3 emeletes házunk van, amit mindig tisztán kellett tartanom. Soha nem volt kosz, a babával is foglalkoztam, gyönyörűen ellattam, és idővel minden jobb lett. Persze nem könnyű, sőt, rettenetes! Elhiszem hogy szarul vagy, de a nap akkor is 24 órából all!!! Reggel gyors bekapcsolod a mosást, a mosógép magától is mos! Ha alszik a baba, mert azért gondolom legalább 10 percet biztos alszik, gyorsan ki lehet teregetni, felmosni stb... Ha ismet elalszik, sok kaja van amit frissen is 15 perc alatt el lehet készíteni. Csak ügyesen, gyorsan kell mindent csinálni. Nekem januártól meg dolgozni is vissza kell mennem és nem félek hogy sok lesz ez az egész. Nyugodtan pontozzatok le, de aki vállalja a gyereket az tudja azt is hogy onnantól minden más lesz! Kicsit nehezebb. Kicsit szebb...


Es hidd el nem attól lesz valaki szar anya hogy a gyerek 5 percet sír, amíg Te eszel valamit!! A gyereknek boldog. Egészséges, nyugodt anya kell. Csak akkor lehet ő is az!!!


Meg kell tanulnia, hogy anya nem ugrik minden sirasnal 30 másodperc alatt! Neki semmi baja nem lesz, ha 3 percet sir, és Te lehet sokkal jobban leszel ha megiszol egy teát, vagy rendszeresen eszel!!

Ezt mind nem azért írtam le higy én aztán milyen f... a nő vagyok, de tényleg meg lehet csinálni, minden csak organizacio kérdése.


Minden jót kívánok!

2020. nov. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 A kérdező kommentje:

Szerintem gyerek fuggo.. Sajnos nagyon siros, hasfajos.. Ezt sztem nem tudja senki elore milyen.. Ez egy kozhely, hogy tudtuk mit vállalunk. Koze nincs ahhoz amiket lattam eddig, meg mas gyereke nem igazán érdekel.

Csak kivancsi voltam masok, hogy oldják meg segítség nelkul.

Kommentiras kozben meg rajtam fekszik a gyerek.. Ennyi kb a napi programom 😂

Meg gondoltam formalok egy kis vitainditót 😁 szeretem olvasni, hogy milyenek az emberek.itt mindenki tokeletes, faszagyerek. Koszi anyukák.

2020. nov. 8. 15:48
 20/42 anonim ***** válasza:
84%
Tehát felkeltek reggel és egész nap a kezedben van a gyerek? Mi baja lesz, ha leteszed 5 percre és sír? A mosógépbe bepakolni 2-3 perc, enni meg úgy is lehet, ha az öledben van. Apuka meg minden nap 12 órát dolgozik? Nincsenek szabadnapjai, amikor előre főzhetnél pár napra? Az én párom külföldön dolgozott, mikor kicsi volt a gyerekünk. Fáradt és kialvatlan voltam, de főztem, ettem, házimunkát elvégeztem.
2020. nov. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!