Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem nyugszik meg a...

Miért nem nyugszik meg a karomban?

Figyelt kérdés
3 hónapos babámat próbálom leszoktatni a cicin alvásról. Napközben Adamoban alszik emiatt, viszont este csak a cicin alszik el, éjjeli 2x kel, akkor is eszik és abba alszik bele. Próbáltam cici nélkül altatni, borzasztó sírás a vége. Olvasgatom a módszereket, de mindegyiknek része az, hogy “ha sír, vegyük ölbe és nyugtassuk meg, hogy itt vagyunk, majd tegyük vissza” vagy “várjuk meg míg ellazul”. Na, nekem ezek kézben soha nem történnek meg. Velem van a baj? Mit nem csinálok jól? Érzem, hogy hosszú távon ez nem jó így se nekem, se a babának.
2020. nov. 9. 03:56
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

3 hónapos, ahogy írtad.

Alig szokott rá,hogy így alszik el.

Egy ilyen pici babának ,meg kell az anyja közelsége.

Miért baj,ha így alszik el?

Elalszik és beteszed az ágyába.

Ha éjjel 2x kel fel az egy szerencsés eset.

2020. nov. 9. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
A hosszú táv nem itt kezdődik. Az én babám is leszokott magától a cicin alvásról kb 4 hónapos korában, nem kell erőltetni. Ha megérik rá, akkor leszokik. Miért dobnád el a legkönnyebb altatási módot? Ennél kényelmesebb nincs. Én itt szívok hogy nem tudom sehogy elaltatni...
2020. nov. 9. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Tul korai meg neki valoszinuleg.
2020. nov. 9. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azért nem jó, mert sokszor van úgy, hogy már csak altatná magát, de jön neki a tej, köhécsel, félrenyel, bemérgesedik és óriási sírás a vége, amire nem megoldás a cici.
2020. nov. 9. 08:26
 5/8 anonim ***** válasza:

De jó, hogy csak 2x kel neked.

Nekem is cicin alszik el este. Napközben nem. Ha nagyon fáradt van, hogy magától alszik el. Vagy tologatom a kocsiban. Éjjel 3x vagy 4x kel enni. Mondjuk 3380-al született és 6 kg kereken. Szereti a hasát. 2 hónapos.

2020. nov. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

2-es: A leszokást hogyan kell elképzelni? Egyszercsak elaludt kézben? Mert esti alvásnál a hinta nem játszik 😕


Utolsó: 2 hónaposan volt, hogy óránként kelt, aztán szépen lassan ahogy a nappali alvások rendeződtek, este beállt a 2-3 ébredésre 🙂 bár múlt héten elromlott megint (növekedési ugrás, mozgásfejlődés, ki tudja?..🧐), de az elmúlt 3 nap visszaállt úgy tűnik. Sokáig nappal is cicin altattam, amikor már azon se aludt el, akkor vettük meg az adamo hintát. Nem volt olcsó, de megérte 🙂

2020. nov. 9. 11:54
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem lassan 6 hónapos a kislányom, este még mindig cicin alszik el. Próbáltam kitartóan sok mindent, de nem bírom ahogy keservesen sír, így inkább hagyom hogy rajtam aludjon el. Szerintem ezzel nincs baj. Ha meg nagyon jön a tejed, akkor próbáld kicsit hátradőlősebb pózban, hogy ne follyon annyira. Vagy az előző etetést hamarabbra rakni, és akkor kicsit éhes lesz elalvásnál, és nem fogja "zavarni" a tej.

A sok próbálkozas után én rájöttem, hogy nem akarok.magammal, meg vele sem kicseszni, nem kell nekünk hetekig nem aludni, inkább marad ez. Sokkal egyszerűbb, kicsit fárasztó néha, de legalább alszunk.

2020. nov. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem 5hónapos babám szintén cicin alszik el este. De éhes is már addigra, mert 17körül sétálunk és a friss levegő segít, hogy vacsira legyen étvágy.
2020. nov. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!