Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hol lehet olvasni a csecsemő...

Hol lehet olvasni a csecsemő kórtól kezdődő fejlesztésekről, foglalkozásokról? (lent részletesebben)

Figyelt kérdés

2 hónapos lesz a babám. Mit szoktatok csinálni, amikor nem eszik vagy alszik. Egyre többet van fent, szeretném hasznosan tölteni.

Van olyan oldal, ahol hónapról hónapra le v írva, hogy miket lehet vele játszani, ami fejleszti is? Pl. hasra teszem, úgy nézelődik stb.


2020. nov. 10. 02:46
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Nem kell ezt ennyire túl parázni, könyvek sem kellenek ide. Beszélj hozzá, énekelj neki, egyszerű kis mondokákkal nagyon jól el lehet szórakoztatni őket. Színes kontrasztos játékok, képek is érdekesek lehetnek.
2020. nov. 10. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem se iskolát csinálj nrki babaként.


A babák utánzással tanulnak. Én pl letettem a játszó szőnyegre, közben csináltam a dolgom és bohóckodtam. Szuperjól fejlődik ennyivel is.


Ha problémáink lennének, az más kérdés lenne.


A másik dolog pedig, hogy mostanában (szerintem!) beleesnek abba a hibába hogy animátorkodnak a gyereknek, amit eleinte élveznek, de egyre terhesebb, a gyerek meg elvárja. Én próbálom a felfedezésre, önálló játékra "szoktatni". Tehát ha játszik, akkor csak néha megyek oda csatlakozni, egyébként takarítok és közben beszélgetek vele. Énekelek, hangot utánzok, de a játék az önálló.

2020. nov. 10. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%
Felesleges rossz. Jóhogy nem már az anyaméhben tanítják csórókámat, hogy amikor kitolják, tudjon köszönni. Pár hónapos, sőt, pár éves gyereken sem kell semmivel fejleszteni! A gyerek utazással tanul, jól írja az előttem szóló. Nem lesz attól előrébb a gyereked.
2020. nov. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
59%
Utánzással*
2020. nov. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
57%
Én csak lerakom hasra, és hagyom, hogy csináljon amit akar. Miután megunta, akkor átrakom a hátára, játszószőnyegen vannak ilyen kis felfüggesztett bizbaszok, azokat pöcköli. Miután ezt is megunta, magam mellé veszem a kanapéra, és ott adok neki újabb felfedeznivalókat a kezébe- csörgős papírok, különböző textúrájú anyagok, színes, kontrasztos mintás dolgok, ilyesmi. Ha azt is megunta, utána jellemzően már álmos, de ha mégsem, olyankor szoktam neki erősen artikulálva mondókát mondani, vagy énekelni, kicsit megtornáztatni (pl az "aki nem lép egyszerre"-re biciklizünk meg ilyenek), ezt nagyon imádja.
2020. nov. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tedd le a földre hanyatt, tegyél köré színes dolgokat, amik érdekelhetik, de ne túl sokat és ne túl sokfélét egyszerre. Két-három, lehetőleg egyszínű tárgy bőven elég, meg egy textilpelenka), legyen úgy öltözve, hogy abban könnyedén tudja az összes végtagját mozgatni, és hagyd felfedezni. Először ez 10-15 percre fogja lekötni, később egyre hosszabb ideig. Ha nyűgös, odafekhetsz mellé, nézheted az ő perspektívájából a világot, mesélhetsz neki, vághatsz neki vicces arcokat, kiadhatsz vicces hangokat stb. De ez utóbbiakat nem érdemes túlzásba vinni, különben rászokik, hogy van szórakoztató személyzet. Ekkora korban mindenesetre ha 15 percig elvan magában, az már szuper. De ilyen pici babának még ugyanez az ágyában is teljesen oké, mert annyira még nem mozog, hogy annál nagyobb felületre szüksége legyen, majd 3-4 hónaposan.
2020. nov. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!