Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1,5 órás útra elmehetünk a...

Feketebárány_88 kérdése:

1,5 órás útra elmehetünk a két hónapos babánkkal?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Kérlek titeket hogy vonatkoztassunk el a korona vírustól. Beszélni sem szeretnék róla és nem azért mert nem hiszem el hogy van de nem emiatt nem vinnénk el. Szóval a szüleimhez mennénk az Alföldre szerintem nem lenne semmi gond nagyon el van a kocsiban és nem sírós baba. Ha pedig van valami majd félre állunk. Egy helyre megyünk és aki szeretné meg nézni a babát ő oda jön. Nyilván nem a fél falu. A testvéreim meg két család barát. Na most persze sokan mondják hogy ők még nem indulnának el ilyen pici babával. Kezdek begolyózni a párom szüleitől és már kiszakadnék kicsit a saját családomhoz! De nyilván nem én vagyok az első hanem a baba és nagyon-nagyon szeretem ezért is érdekelne több vélemény. Esetleg ha leírnátok hogy szerintetek miért nem azt is megköszönném!

2020. nov. 10. 07:42
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Ha a koronától nem féltek, akkor persze.



Mi a kórháztól 1 órára lakunk.. dugóban 1,5.

Úgy vittük haza a babát.


Egyébként 8 hetesen pedig nyáron közösségbe ( szabadtérre) is vittem mind a 2 gyerekemet.


( most a koronától elvonatkoztatva)

2020. nov. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Persze. Kocsiban szerintem aludni fog végig. Nekem 2 órát tud aludni a kocsiban egyhuzamban.
2020. nov. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szintén, mint az első.


1,5 órára lakunk a kórháztól, ahol, végül szülnöm kellett.


Újszülöttként is autózott ennyit, sőt, még egy pici rendellenesség miatt, 2 hetente vissza kellett járnunk kontrollra elég sokáig.


Az út nagyrészét átaludta, ha megéhezett, félreálltunk és megszoptattam.


1x mentünk és utoljára pályán, mert egy baleset miatt, 3 órát álltunk a dugóban. Na akkor megfogadtam, hogy pályán többet nem megyünk, mert ha olyan szakaszon dugulsz be, hogy le sem lehet térni, babával nagyon megszívjuk. (De ez csak az én véleményem.)

2020. nov. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az enyém is két hónapos és simán vinném. Ha elindulunk az autóval azonnal bealszik.

Ha úgy van, félre tudtok állni, kiveszed kicsit, megnyugtatod.

2020. nov. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Derjaderja ***** válasza:
12%
Persze, semmi gond ezzel. Később nehezebb velük autózni.
2020. nov. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mi ennél messzebbre is mentünk nyugis babával. Lényegében átaludta, amikor meg fent volt, megálltunk kicsit, és kivettem. De másfél órát lenyomhattok egyben. Próbáljatok úgy indulni, hogy előtte ébren legyen, és akkor tényleg aludni fog. :)
2020. nov. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
11%
Az én lányom utálja az autózást, végigordítja az egészet, mégis mentünk vele ennyit. Ha kell, akkor kell. Szóval ha csak ez a 1,5 óra akadályozna meg benne, akkor hajrá.
2020. nov. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Két hónapos volt a fiam, amikor egy 2,5 órás útra mentünk, család látogatásra.

Ha ti rugalmasak vagytok, a babának sincsenek speciális igényei (gyógyszer, orvosi közelség stb) akkor a baba “ott van ahol a szülők”. Sosem fordult meg a fejemben, hogy ne menjünk valahova azért, mert pici a baba. Úgyis az idő nagy részét alvással tölti, ott a hordozó kendő, a babakocsi, úgysem az emberek kezében lesz. Pelenkázni bárhol lehet diszkréten is, a fűtött autóban is, etetni szintén. A fiam hamar tápszeres lett, evett és utána indultunk el, útközben nem is éhezett meg. Odaértünk, evett.


Tehát legyetek nyugodtak, a baba alkalmazkodik. :) Ha nyűgös, akkor sem a ház fogja megnyugtatni hanem ti a jelenlétetekkel.

2020. nov. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

3 hónapos korától már Budapestre hordtuk a lányunkat a kórházba (SOTE1). Cirka 300km...

Annyit tudnék ajánlani, (ha nem lenne vírus), hogy pici babával a személyvonat SOKKAL jobb!!


Akkor sétálsz vele, amikor akarsz. Nincs lekötve. Tudod etetni, gyorsan tisztába tenni (fülkében).


Vagy hajnalban kell indulni, amikor még alszik, és ébredési időre odaérni kb.


Mi sokat utaztunk vele (Debrecen, Miskolc..), ezek a trükkök segítettek a legtöbbet.

2020. nov. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!