Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinál 8 hónapos babátok?...

Mit csinál 8 hónapos babátok? Lent kifejtem miért kérdem

Figyelt kérdés
8 hónapos volt a fiam 26.án. Nem kúszik hivatalosan. Vagyis nem előrefelé kezet lábat ellentétesen váltva. Megtesz akár 3-4 métert is, de inkább arrébbkukacol, gurul, amíg oda nem ér, ahova akar. Voltunk oltáson és mondta az orvosunk, hogy figyeljem, mert azért illene már kúsznia. Valamelyest megértem, de ugye minden baba más. Amúgy szépen tartja magát, ülni nem tud még, ide oda forog, tengelye körül is szépen a kezeivel kimámasztva forog. Beszédes nagyon, babababa, dededede, tetetete, mamamama, ilyenek mind mennek. Borzasztó jól alszik szerencsére, éjjel nem kel, általában 9-10 órát egybe lealszik, nappal nem nyűgöskódik(kivéve most a fogzás). Én nem veszem észre azt, hogy el lenne maradva akármiben is, és hallgatok az orvosra figyelem, jelentem neki miket csinál. Engem csak az érdekel igazából, hogy akinek esetleg ez a mozgásforma később alakult mutatkozott, az mikor volt vagy ha kimaradt esetleg, mi lett? Szerintetek is "le van maradva"? Köszönöm, ha válaszoltok!

2020. nov. 10. 21:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%

5 hónaposan kúszott, 7 hónapos korától szabályosan, 8 hónaposan felállt (3 hete) és pár napja mászik. Ma már elengedte a kanapét egy másodpercre állás közben. Ülni még csak állásból vagy valaminek támaszkodva ül ki, de már sokáig úgy tud maradni támaszkodàs nélkül. Négykézlábból még nem ült ki.

Az értelmi szintjét inkább nem írom le, mert senki nem fog hinni nekem és csak megy majd a beszólogatàs, az a lényeg, hogy nagyon okos már... A bagolyra már mondja, hogy 'ba'.

2020. nov. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

29-én lett 8 hós a lányom. Ő kúszik, nem kommandósan hanem a két kezével egyszerre húzza magát. Még nem tud ülni, állni sem.

Hamar kezdett kúszni így, hónapok óta csinálja, de még nem mászik. Kb. 1-2 hónapja "kutyázik", de ő köszöni, megvan a kuszással jó úgy neki.

2020. nov. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

Ez annyira egyéni... nekem a nagy 5 hónaposan kúszott, 6 hónaposan mászott, ült és állt, cserébe a finommotorikája sokáig nem volt az igazi, majdnem 2 évesen kezdett csak kanalazni.

A kicsi is kúszott 5 hónaposan, de csak 11 hónaposan ült és állt fel, ő viszont úgy rajzol 2 évesen, hogy csak nézünk. 😄

2020. nov. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

Egyéni


Fiam gyors mozgásfejlődésű


4.5 hosan kúszott 5 hósan mászott


24-én volt 8 hós

Asztal körül járkált a státuszra


Most néha elengedi a dolgokat é spillanatokra megáll, leereszti magát.

Hamar kiült.. sosem verte be a fejét.

Beszédes

Tud puszit cuppantani

Pacit utánozni

Brümmög autóval



Ellenben a nagytesója:

5-6 hó közt gurulva közlegedett 1-1 kúszás kukacozás féle

Inkább körbe-körbe kúszott

7 hósan mászni kezdett felállt

13hósan járt önállóan.

Beszede a babababa tetetet stb -ig jól ment

Későn kezdett cuppogni, brümmögni

De tapsolni pápázni már 7 hónaposan is tudott.

14-15 hósan voltak rendes szavai már. / baba, mama, nem, anya, apa.. cica stb/ de itt megállt


Tsmt torna kell neki.. a kúszás hiánya idegrendszeri eretlenséget eredményezett

2020. nov. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
Elvileg 9 hónapos koráig ,,kell" kúsznia, ha addig nem ér el fejlődést esetleg elgondolkodhatnátok, hogy megmutatjátok valami hozzáértőnek a környéken.Ismerősömék babája viszonylag későn kezdett forogni, viszont a kúszást nagyon rondán csinálta(mármint helyes volt csak nem szabályos).Végül aztán 11 hónapos korába az orvos mondta nekik, hogy vigyék gyógytornászhoz, náluk kiderült hogy valami letapadás volt a babánál.Pár órányi torna után pillanatok alatt ,,behozta" a lemaradást.
2020. nov. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi, de az elsők nem tudom, hogy tudnak e olvasni. 8 HÓNAPOS BABÁKRA vonatkozik a kérdésem. Rohadtul nem érdekel, hogy a 4-5 hónapos babátok mit csinált:)
2020. nov. 10. 23:22
 7/11 Lollipop Girl ***** válasza:
100%

8 hónaposan tök gyorsan mászott,ült,állt,kapaszkodva lépegetett illetve néhány másodpercre elengedett mindent és úgy állt aztán vagy lecsücsült vagy szó szerint elvetette magát mint egy tigris amikor ugrik.

Mondja,hogy mamamamama,babababa,papapa,hamm,brrr,síkítozik,a r betűt mondja sokszor,most lett kilenc hónapos fél-1 percig áll,2-3at már lép egyedül ha szeretne valamit,vagy valakihez oda akar menni,de még nem túl stabilan.

2020. nov. 11. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kedves 7-es! Ha tudatában vagy a "hivatalosan megjelölt időpontokkal" akkor tudhatnád, hogy a legtöbb baba 8-10. Hónap körül kezd kúszni. Olvass utána, majd ezután dobálózzál ilyen szavakkal. Az hogy esetleg a tied hamarabb kezdett, engem nem érint és nem is érdekel. Viszont ez a hozzászólás a te szegénységi bizonyítványod, büszke lehetsz magadra! :)
2020. nov. 11. 06:22
 9/11 anonim ***** válasza:
60%
6os, azért szebben is reagálhatnál, elfojtott bizonytalanságot vélek felfedezni benned... Ha úgy érzed, hogy el van maradva a babàd, akkor konzultálj az orvossal. Első voltam. Ha meg nem érzed úgy, akkor minek írtad ki a kérdést? Mindenkinek csak azt fogod mondani, hogy még nem is kéne ezt csinálnia...
2020. nov. 11. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

7 hosan kuszott 8 hosan maszott 9 hosan felallt 14 hosan jart onalloan.

Sztem 8 honaposan mar nagyon illene kusznia de valoban minden baba mas segits neki a helyes technika elsajatitasaban mutasd meg egy konduktornak

2020. nov. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!