Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nincs türelmem a kisfiamhoz?

Nincs türelmem a kisfiamhoz?

Figyelt kérdés
Rettenetes lelkiismeret furdalásom van, de mostanában napjában többször kiborulok és azt érzem nem bírom elviselni a gyerekemet. Egyedül vagyok vele ithon, a férjem nagyon sokat dolgozik, család nincs a közelben. Pár barátnőm van, akikkel esetleg tudok találkozni de egyedül sosem tudok hova menni. Elég sokáig jól viseltem sőt élveztem a helyzetet, de itt a járvány miatt is nyilván jobban be vagyunk korlátozva és néha már azt érzem sikito fraszt kapok az állandó sírástól, mivel egy hete állandóan hisztis a kicsi. Szörnyű anyának érzem magam. Most alszik, ilyenkor mindig sírok, hogy milyen rossz anyja vagyok.
2020. nov. 13. 10:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

amikor alszik, ne sírdogálj, hanem varrjál, rajzoljál, fessél, zenéljél.

Vasárnap pedig EGYEDÜL menj el 2-3 órára kicsit csavarogni, apuka vigyáz addig - ez gyógyító erejű, és szükséged van rá! ! !

2020. nov. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős a pici? Kicsit szakits időt magadra. Akár ha apa hazaér. Gyerek odaad és elmész fürdeni egy habos, forró kádba egy teával vagy valami. Ne lehet fásulni rendesen ez tény.
2020. nov. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
41%

És a bőgéssel mit oldasz meg? Láthatóan semmit. Erre fecsérled az értékes alvásidőt, mikor filmezhetnél, olvashatnál, beülhetnél relaxálni a jó meleg kádba, és kicsit kipihentebben olyan anyja lehetnél, amilyen lenni szeretnél.

Én értem, hogy nem könnyű. Két évet voltam itthon, visszamentem dolgozni egy fél évre, mert bejött a kovid, március óta megint itthon vagyok, közben dolgozom és terhes vagyok, szóval jövő évtől ismét itt leszek a lakásban két évig. Minden rokon 200 km-re tőlünk, a kovid miatt most még nehezebb találkozni.

Ha soknak érzem, megyek egy kört sétálni a lányommal, pl. nem messze van egy virágbolt, már kirakták az adventi koszorúkat, minden évben megnézzük őket. Ha nagyon mehetnékem van egyedül, akkor elmegyek mondjuk a H&M-be, C&A-ba, imádok gyerekruhát vásárolni, de már az is elég, ha legeltethetem rajtuk a szemem, addig a férjem vigyáz a lányunkra. Van egy adománybolt tőlünk pár percre, ott teljesen kiéljük magunkat a gyerekkel heti egyszer, megnézzük a játékokat, könyveket, ruhákat, nagyon jól ki tud kapcsolni.

Nem tudom, milyen lehetőségeid vannak, de kesergés helyett próbáld meg összeszedni magad és rájönni mi az, amiből erőt meríthetsz, mert szerintem a baba sem véletlenül hisztis. Nagyon jó antennáik vannak, érzik, ha valami nem okés anyuval.

2020. nov. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%
Ismerős érzés... Én is nehezen bírom mostanság, lassan két éves lesz és ez a dackorszak rémes. Főleg, hogy jön a kistesó. Sajnos megesik, hogy felemelem a hangom, de utána mindig megbánom és nem egyszer volt, hogy sírtam is. Segítség nincs, párom sokat dolgozik és messze vannak a nagyszülők. Próbálok türelmes lenni, de nem mindig jön össze. Nem tudom, mennyi idős a kisfiad, de nekem amíg kisebb volt a lányom, könnyebb volt.
2020. nov. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
47%

Teljesen àtèrzem. Nàlunk is van ilyen időszak. Ilyenkor todatosìtom magamban, hogy jò anya vagyok es minden tőlem telhetőt megteszek.

Mennyi idős a fiad? Ìrj privàtot, szìvesen beszèlgetek.

2020. nov. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
89%

Vannak ilyen időszakok. Nekem volt, hogy a gyerek játszott mellettem, én meg bőgtem a feje felett, már azt sem tudom, miert. Vagy kiabáltam vele, mert sz.ros fenékkel rodeózott a pelenkázón, majdnem leesett + mindent is osszekent.

Aztán bocsánatot kértem tőle, megkértem, hogy ne csinálja ezt és megígértem, hogy én is türelmesebb leszek. A mai napig küzdök saját magammal időnként, de talán-talan sikerül. Bár a héten egyik nap tök ideg lettem, mert 3fele kajaval kinaltam, egyik se kellett. Felcuccoltunk, átmentünk baratnőmhöz, nagyon jót tett nekem és a gyerekemnek is a kizökkenés.

Nekem nagyon nehéz időnként, tudatosítani kell magamban, hogy nem direkt idegesít, hanem most tanul, most kísérletez, most fejlődik.

Hidd el, nem vagy rosszabb mint bárki más, csak ezekről az érzésekről nem beszélnek az anyukák könnyen. Nekem nagy megkönnyebbülést jelentett, amikor barátnőm mesélte (a legjobb anyuka, akit ismerek és elképzelni sem tudok jobbat nála), hogy ő is érzett így, és néha mindent megtett, hogy lepasszolhassa a gyerekét, odaadta a szomszédnak vigye el sétálni:D

Próbálj meg kiszakadni időnként. Legalább hétvégén 1-1 délutánt. Nagyon sokat segít. És fel a fejjel!

2020. nov. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!