Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Koraszülöttek anyukái (akik...

Koraszülöttek anyukái (akik nagyon korán születtek nemcsak 1-2 héttel korábban) a babátok kinézetre kisebb, mint egy időre ugyanazon a napon született baba?

Figyelt kérdés
Tudom, nyilván alapból van különbség az időre született babák között is. De pl egy 6 hónap körül született baba 6 hónappal a születése után ránézésre kisebb, mint egy időre született 6 hónapos? Vagy idekint nagyon gyorsan behozzák a lemaradást? Azt tudom, hogy olyan tekintetben hogy mit kell tudnia csinálni, korrigált kort néznek, csak ez jutott eszembe, hogy ránézésre is kisebbek e.

2020. nov. 14. 17:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy érted, hogy az idő múlásával is?

Előbb-utóbb utolérik a saját korosztálybeli gyerekeket.

2020. nov. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
34. hetre szultem. Tehat masfel honappal a kiirt elott, erre gondoltal? Nalunk semmi lemaradas nem volt, szepen behozta.
2020. nov. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen arra gondoltam hogy pl a 34. hétre született gyermeked 6 honaposan akkora volt e mint a többi 6 hónapos aki a 40. hét körül született.
2020. nov. 14. 18:19
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Bár nálunk picit más volt a helyzet. Az én lányom IUGR született

Jó időre de bő 1 hónapos elmaradással. Lényegében ez miatt ő is korababának számított.


Alig volt 45 cm mikor született. Most mindjárt 6 éves és 114 cm.

Hamar behozta a lemaradást

2020. nov. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 34 hétre született IUGR baba volt ő is, hiszen csak 1380 gramm volt a születési súlya. De már terminusra is behozta a lemaradást. 6 hónaposan is bőven normális méreteket produkált. De mondjuk az tény, hogy ő sosem lett az a klasszikus hurkás baba, ennekellenére rajta volt a normál görbén. Később pedig már azért nem is figyeltem erre oda, mert másfél és 3 éves kor között amugyis már nagyon nagy a szórás a gyerekek képességeiben és a méreteiben is.
2020. nov. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Annyira fantasztikus egyébként hogy összeszedik magukat a babák idekint 🙂
2020. nov. 14. 22:56
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Bar nalunk ikrek, szoval az kicsit mas, de joval hamarabb erkeztek ok is. 30. heten elfolyt a magzatviz, surgossegi császár lett a vége meg aznap. Mindket baba 1 kg alatt volt, 44 es 43 centik. Most 5 évesek lesznek par heten belul. Kisebbek mint az atlag, de egyáltalán nem nagy az elteres, sot vannak az oviban naluk kisebbek is.

14 kg es 102 centi korul vannak.

De ahogy latom itt az elottem hozzaszoloknal is az a tapasztalat, hogy behozzak a gyerekek a lemaradast.

2020. nov. 15. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
7 ha kicsi az eltérés akkor nem is biztos hogy a koraszülöttség miatt kisebbek, simán lehet hogy genetika 🙂
2020. nov. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom 34 hétre született 1470 grammal 2 honapos szoval 2 hete kellett volna megszületnie most 3200 gramm ugyhogy behozta a lemaradást hamar. Semmi fejletlensége nincs csak híznia kellett és az sikerült is.
2020. nov. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!