Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy van mindenre időtök...

Hogy van mindenre időtök gyerek(ek) mellett?

Figyelt kérdés
Barátnőm is két másfél év alatti gyerekkel van otthon, és mindenre van ideje. Bármikor megyünk hozzájuk, minden a helyén van. (Előre be nem jelentetten is). A gyerekek is elvannak, főz, mos, viszi a háztartást, és most el is vállalt homeoffice munkát, mert bele fér az idejébe. Plusz még a házat is alakítgatja, imádja maga csinálni a dolgokat, és még saját magára is van ideje. Ilyenkor kicsit szarul érzem magam, hogy én egy baba mellett képtelen vagyok mindent megcsinálni. Én csinálom rosszul, vagy ő valami alien?

2020. nov. 17. 13:03
 31/99 anonim ***** válasza:
62%
Azon én is csak kacagnék ha ide oda felmászna míg főzök. Az enyém húzza a nadrágom és ordít. Na így főzz, meg csinálj mellette mindent
2020. nov. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/99 anonim ***** válasza:
29%
Hát enyém szerencsére nem ilyen, bár volt ilyen időszaka kb 1-2 hónapig hogy tépte a ruhám, aztán "megunta"..Én ezen se omlottam össze amúgy, gyorsan befejeztem amit csináltam, és elmondtam neki közben folyamatosan, hogy nem szabad mert nem lesz ebéd. Aztán "kinőtte". Azt azért nem hiszem, hogy egy gyerek éveken át állandóan ezt csinálja. Az ha elvan az anyja nélkül annak a jele, hogy van önbizalma. Szóval átmenetileg ha ilyen az oké, de ha évekig, akkor ott keresném a probléma forrását..
2020. nov. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/99 anonim ***** válasza:
91%

Az hogy mindenre van időm az túlzás. Ha az alapokról beszélünk mint hogy ellátom a baba mellett magamat (eszek, zuhanyzok, hajatmosok etc.), mosok, kaját készítek akkor igen a válasz. De arra hogy mondjuk körmöt festegessek, elolvassak 1 könyvet, 3 fogásos ebédet készítsek arra nincs jelenleg. Egy általános rend mindig van de nincs kirakat lakásunk.


Az ég világon semmi szupermamiság nincs benne. Kicsit mindenből lentebb kell adni az elején, az igényekből, de fokozatosan törekedni lehet rá hogy minden a normális kerékvágásba kerüljön.

2020. nov. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/99 anonim ***** válasza:
31%

“nálunk nem áll a nap ücsörgős játékból, a lányom csinál velem mindent: rendrakásnál pakol, mosást pakolja be- a teregetés hordja nekem oda, főzésnél ott van ,pakol, nézi mit csinálok. Boltba jön velem, kutyázni jön velem, kertészkedni jön velem, lapátolni kisgereblyézni imád.”


29. Ne haragudj nekem ebből max az jött le, hogy te konkrétan a háztartás és a rend miatt vagy otthon a gyerek csak van.

Ha a gyerekkel főzől, vásárolsz, teregetsz, kertészkedsz az mind szép és jó de ez nem foglalkozás a gyerekeddel. Nincs türelmed leülni játszani vele mert a háztartás és tisztaság a fontosabb.

2020. nov. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/99 anonim ***** válasza:
78%

14 hónapos basszus🤦🤦🤦 eleinte a hasfájás miatt sírt sokat most meg nem bírja ha nem vele foglalkozok. Önbizalmával semmi baj. Játszótéren, játszóházban teljesen jól elvan magában meg a többi gyerekkel is.

Mindez mit sem változtat azon, hogy ő ilyen és nem egyszerű mellette a házimunka. Így is megcsináltam persze. Este mikor leteszem aludni meg mikor itthon az apja is

2020. nov. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/99 anonim ***** válasza:
85%

#34

Ez nem foglalkozás a gyerekkel?

Hát látnád milyen örömmel lapátol meg gereblyéz, milyen szeretettel lóg a 40 kilos kutya nyakában, mennyire imád a mosogépből kipakolni, ha csipog már rohan.

Újszülöttnek minden új!! Sokkal jobban szereti ezt, mint a plüsseivel ücsörögni, meg formabedobót dobálni..

Apjával szokott napi 2 órát kb labdázni meg ilyeneket játszani, velem meg könyveket nézegetni, meséket olvasni, stb.

Egyáltalán nem kell szerintem egy gyereknek napi 10 órát csak ülni és játszani..

2020. nov. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/99 anonim ***** válasza:
81%

Nyilván nem stopperral csinálunk mindent..

Közben lehet beszélgetni, színeket, formákat, anyagokat stb minden tanulni, mondókázni hasonlók.

2020. nov. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/99 anonim ***** válasza:
24%
29,36. De épp ez a lényeg, hogy nem ülsz le a lányoddal egèsz nap fél órát se játszani, színezni, gyurmázni, festeni. Így persze hogy meg tudsz otthon csinálni mindent, mert ha leülnél vele már kiesne 1-2 munkafolyamat abból amit felsoroltál. Így könnyű azt írni, hogy simán kivitelezhető.
2020. nov. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/99 anonim ***** válasza:
80%

A 36-os módszere tetszik. A gyerek játszva tanulhat olyan dolgokat amik valóban hasznára válnak majd. Egy gyereknek még minden izgalmas.

Szerintem ez nem azt jelenti hogy nem ül le vele ténylegesen játszani, rajzolni. Inkább azt hogy tudjon ő is haladni bevonja a gyereket.

Vagyis folyamatosan foglalkozva van vele. Nekem legalábbis ez jön le. Véletlenül sem az hogy nem figyel oda a gyerekére. Persze könnyebb a rosszat belelátni a dolgokba.

2020. nov. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/99 anonim ***** válasza:
84%

Hát de, amúgy pont ma is színeztünk, matricáztunk, gyurmázni tegnap gyurmáztunk sokat, + ma könyvet is végig néztünk vagy 5-öt, egyesével végigmondjuk mi mi, éneklünk, stb..

Szóval de, leülök vele, de ezeket ő sem akarja órákig, napi kb 3*30 percet szoktunk ilyeneket. De nyilván kertet csinálni nem kell minden nap, kaja is van sokszor hogy 2 napra elég, és akkor főzni se mindig kell, boltba sem kell mindig menni, azokon a napokon még többet szoktunk ilyesmiket is. De nem gondoltam hogy minden egyes napunkat le kell részleteznem percre pontosan, itt most arról szólt a kérdés, ki hogy oldja meg a házimunkát, egyéb dolgokat. Az hogy nem írtam bele, nem jelenti azt, hogy ilyeneket egyáltalán nem csinálunk..

2020. nov. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!