Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy van mindenre időtök...

Hogy van mindenre időtök gyerek(ek) mellett?

Figyelt kérdés
Barátnőm is két másfél év alatti gyerekkel van otthon, és mindenre van ideje. Bármikor megyünk hozzájuk, minden a helyén van. (Előre be nem jelentetten is). A gyerekek is elvannak, főz, mos, viszi a háztartást, és most el is vállalt homeoffice munkát, mert bele fér az idejébe. Plusz még a házat is alakítgatja, imádja maga csinálni a dolgokat, és még saját magára is van ideje. Ilyenkor kicsit szarul érzem magam, hogy én egy baba mellett képtelen vagyok mindent megcsinálni. Én csinálom rosszul, vagy ő valami alien?

2020. nov. 17. 13:03
 41/99 anonim ***** válasza:
14%

Na ná, boritékolni lehetett hogy most ezt fogod írni:)

Nyilván minden 2 éves jobban szeret teregetni mint korának megfelelő játékkal játszani.

Egyértelműen fogalmaztál fentebb te csak háztartásozol otthon a férjed játszik a gyerekkel.

2020. nov. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/99 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyan már 10 éves az egy szem gyermekem, de engedd meg, hogy a legfontosabb tapasztalatomat megosszam veled ezzel kapcsolatban.


Mindenki más és más. Vannak, akik sokkal könnyebben veszik az akadályokat másoknál. Van, aki anyatípus, van aki nem.

Van, akinek gyerekjáték háztartás-gyerekek-munka háromszög, van, aki belegebed.


Egyszerűen soktényezős az emberi személyiség, ehhez hozzájárul az otthonról hozott minta, MÁSOLJUK A SZÜLEINKET egy az egyben. Nagyon kevés kivétel van, aki máshogy csinálja, ők minden bizonnyal rendkívül tudatosan teszik ezt.

És ehhez dob a gép egy valamilyen gyereket. Iszonyú nagy a szórás, vannak könnyebb esetek, vannak nehéz esetek.

Van, akinek van segítsége, van, akinek nincs.


El kéne jutni már oda, hogy fogadjuk el a másikat olyannak, amilyen.


Ne ítélkezz, hogy ne ítéltess!

2020. nov. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/99 anonim ***** válasza:
93%

Nekem ez eggyel sem nagyon megy. Dolgozom, most tanulok is, de állandó elmaradasokkal. Ráadásul most beteg és otthon van, napközben nem alszik.

Ez van. Én meg szoktam magam dicsérni, mert

- feloltoztettem, megetettem, megfesultem, főztem, megkapta a vitamint, megfurdettem, kivittem a szemetet, beindítottam a mosast stb.

Ez jót tesz.

De hidd el, nem mindnekinek megy így, vagy nem feltétlenül úgy, ahogy te gondolod.A legrosszabb külső Igazolást keresni és máshoz mérni magad. Magadhoz merd.🙂

2020. nov. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/99 anonim ***** válasza:
86%

jaj imádom hogy itt mindenki próbálja a másikat túllicitálni :D


nálunk én főzök, vásárlok, de a konyhához nincs kedvem, így az úszik. mellette csinálom a hobbimat, ahova viszem magammal a kicsit is. nekem fontosabb a hobbi, és a főtt étel, mint a konyha, ez van. és természetesen közben a kicsi is el van látva rendesen, bár az igaz, hogy nem 0-24-ben vagyok ott mellette, amennyit tud, eljátszik magában, ha meg igényli, mindig közös helyiségben vagyunk.

2020. nov. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/99 anonim ***** válasza:
84%

#41

Hát fentebb is írtam már, hogy mesét olvasni STB szoktunk. Nem utólag írtam csak ezt.

Igen, nem sokat, én be is vallottam fentebb is, hogy nem ülök vele le napi 10 órát játszani..Célzottan napi 1-2 órát én csinálok vele ilyet, 2t a férjem játszik vele, többi az házimunka, kerti munka, minden játékosan, séta, kutyázás.

Szerinten kiegyensúlyozott, okos gyerek, nincs elmaradva. Úgyhogy nekünk megfelel, a gyerek is le van egész nap foglalva, és a ház se egy kuplejár, és még csak mártírkodnom sem kell, hogy a gyerek óta semmire nincs időm,ennyi. Aki akar üljön egész nap a gyerekkel a szőnyegen, engen aztán nem zavar, egy kérdésre válaszoltam relevánsan, nem tanácsot adtam másnak.

2020. nov. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/99 anonim ***** válasza:
83%
a 36. válaszolónak adok én is igazat, ahogy fentebb is írta valaki, hogy nem nem foglalkozik a gyerekkel hanem bevonja mindenbe szerintem ez tök jó, hát a gyerkőcök imádják az ilyesmit, az enyémnek is az élete volt a konyhai edények pakolása meg a rendezkedés, ez nekik sokkal izgalmasabb mint a papírt színezni, vagy pl az én fiam imádta ha mentünk ki a tyúkudvarra, meg szőlőt metszeni meg gyomlálni, már 2 évesen ha mondtam hogy megyünk ki rohant a csizmájáért. Szerintem ezt pont hogy jó ahogy csinálja. bőven elég amit pluszban játszanak vele meg ha apa főleg a játszós "bohóc" neki az is egy plusz élmény, szerintem boldog gyerekkora lehet és nem az jön le a gyereknek hogy anya takarítani van itthon nem velem.
2020. nov. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/99 anonim ***** válasza:
91%

Én sem értem miért estetek neki annak aki bevonja a gyerekét a teendőkbe. 2 éves kor körül úgyis az az izgalmas amit anya csinál, mondom ezt úgy hogy a mi lakásunk folyton szalad és nyavalygok hogy semmire nincs időm.

De én is mindenbe bevonom a két évesem amibe csak tudom. Sokkal jobban leköti ez mint a játékok és jobban is élvezi. Nálunk inkabb az a baj, hogy amint olyan folyamathoz érünk amiben már nem tud segíteni akkor azonnal jön a nadrágot rángató sírás, hogy menjünk játszani. Így folyton el vagyok úszva azokkal a teendőkkel amiben nem tud segíteni.

2020. nov. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/99 anonim ***** válasza:
24%

Utalom a lusta embereket! 26 éves vagyok, van egy 10 hónapos babám, apa napi 12 órát dolgozik és van egy 2 emeletes, 440 m2es házunk Pest mellett. Reggel felkelek, kicsit ölelkezunk a babával, simi, puszi stb (nálunk ez a rutin), aztán 20 perc szopi, pelenka csere, reggeli.


Utána ő kB 1 órát játszik, pakol, mászik utánam, addig én beinditom a mosast, atmegyek az emeleten portörlovel, kitakaritok... Utána pici alszik egyet addig én megfurdok, arcpakolas, haj stb. Felmosom az egész házat, ő felebred és elsetalunk a boltba. Megfozok, eszünk, közösen játszunk, utána én mellette a szőnyegen edzek fel órát... Aztán elkészítem a vacsit, közben a pici ott ül velem és nézi hogy mit csinálok. Természetesen közben lefoglalom, szórakoztatom...


Késő délután megjon apa, a pici alszik egyet ( kB 20 percet) addig én a férjemmel foglalkozok. 😉

Este amíg apa picit játszik a gyerekkel, gyorsan nagyjából kitakaritok. Minden csak szervezés és idő beosztás kérdése! Gyorsnak, fürgenek, élettel telinek kell lenni.. Imádom a picit, sokat foglalkozok vele a házunk is gyönyörű, minden nap van meleg kaja a ferjemre is figyelek és jól is nézek ki... Aki nem hiszi, szívesen küldök képeket privátban.. Nem a tv előtt kell ülni, meg a gyerekkel kiabálni ha rossz, hanem élvezni kell az életet, minden percet kihasználni és akkor mindenre lesz idő! ❤️

2020. nov. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/99 anonim ***** válasza:
90%
48 attól hogy valakinek a gyereke nincs el egy órát egyedül még anyuka nem lesz lusta. Attól hogy valakinek nehezebb természetű gyerek jutott és nehéz megszerveznie az életet, attól még nem lusta. Utálhatod a lusta embereket de nem kell mindenkit annak gondolni akinek mondjuk gyerek mellett nincs ennyi mindenre ideje.
2020. nov. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/99 anonim ***** válasza:
82%

48. Na bezzeg anyuka is megèrkezett!

Mert ugye bezzeg anyuka csak bezzeg gyereket tud szülni. Hàt te nagyon ügyes vagy , buksi simi és jàr a keksz.

Ha foggalmad sincs a màsik oldalról maradj csendben.

2020. nov. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!