Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy van mindenre időtök...

Hogy van mindenre időtök gyerek(ek) mellett?

Figyelt kérdés
Barátnőm is két másfél év alatti gyerekkel van otthon, és mindenre van ideje. Bármikor megyünk hozzájuk, minden a helyén van. (Előre be nem jelentetten is). A gyerekek is elvannak, főz, mos, viszi a háztartást, és most el is vállalt homeoffice munkát, mert bele fér az idejébe. Plusz még a házat is alakítgatja, imádja maga csinálni a dolgokat, és még saját magára is van ideje. Ilyenkor kicsit szarul érzem magam, hogy én egy baba mellett képtelen vagyok mindent megcsinálni. Én csinálom rosszul, vagy ő valami alien?

2020. nov. 17. 13:03
 61/99 anonim ***** válasza:
33%
60 valaki meg nem vállal úgy gyereket, hogy nulla ideje van rá és borítékolható a pocsék kimenetel és a síránkozás. Annyira bírom ezeket a szent apákat akiknek állítólag semmire nincs ideje. Az enyém is szakban dolgozik. Hétvégente havi kétszer tulorazik. Érdekes mindig van ideje a gyerekre. Szaktol függően hol ekkor hol akkor. Nem született volna meg ez a gyerek ha az lenne az egyetlen mantra hogy ha engem elvisz a bubopestis akkor szerencsétlen gyerek megy állami gondozásba mert senkinek nincs rá ideje a családból a saját apjának se. Hagyjuk már.
2020. nov. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/99 anonim ***** válasza:
14%

Egy szóval nem mondtam, hogy nem ér rá vele foglalkozni. Csak nincs mindig ott hogy segítsen. Pl nálunk nem csak hétvégén divat főzni. Ha délelőttös akkor nincs ott, hogy lekösse a gyereket. A gyerek meg nem olyan, hogy leteszem és így marad. Szóval egy cseppet nehezebb dolgom van mint neked akinek minimum 2 segítsége van ugrásra készen.

Ez még mindig nem azt jelenti hogy úszik a ház a szarban meg elhanyagolom magam. Csupán azt, hogy nem csillog villog minden és nem miniben és tűsarkúban várom haza a férjem

2020. nov. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/99 anonim ***** válasza:
33%

Van egy másfél éves gyerekem és egy 4 éves a gyerekek apja már 3 hónapja kint dolgozik egyedül oldok meg mindent a napunk kb úgy néz ki hogy

Felkelek a gyerekek előtt egy húsz percel rendbe teszem magam egy gyors smink egy gyors hajvasalás a gyerekeket ébresztem felöltöztetem őket megyünk az oviba a kisebbikkel vissza jövünk ameddig eljátszik én kitakaritok beinditok egy mosást játszok vele ha megunta a játékot ketten porszivozunk fél 12 eljön altatom a gyereket elalszik utána szoktam főzni kiteriteni összeszedni a játékot ha felkel indulunk a tesóért vissza fele bemegyünk a boltba hazajövünk kapcsolunk zenét együtt edzünk nagyon élvezik ezután jön a fürdés mese és alvás ha elaludtak a gyerekek akkor szoktam lefürödni hajat mosni befesteni a szemöldököm és gyors felsepreni feltörölni

Ha itthon van a férjem nagyon sokat segít akkor ő fürdeti a gyerekeket segít takarítani stb

Nem tökéletes ahogy csinálom a napjaim de azért mindig rend van és mindig rendezett a fejem nem mackóba indulok el az oviba a gyerekért nem az én példám a tökéletes de sajnos már engem is kérdeztek meg hogy hogy van bent ilyen rend és hogy van mindig kivasalva a hajam hát igy én nem tudom nektek hogyan telik a napjaitok de nekem igy

2020. nov. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/99 anonim ***** válasza:
38%

Itt megint az van, hogy a gyerek temperamentuma. Nálunk nincs az, hogy leteszem eljátszik én meg addig megcsinálok mindent. Jön, húzza a nadrágom, ordít. Napközben sose volt jó alvó. Sokszor csak 1 órát alszik vagy annyit se.

Nem tudjátok kinek milyen a gyereke, milyen az élete. Egyből csak ítélkeztek. Mert ti ugye tökéletesek vagytok. Gratulálok 👏👏

2020. nov. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/99 anonim ***** válasza:
57%
A sok lusta némber. Amíg ide irkaltok már rég ki lehetne teregetni vagy feltenni egy arcpakolast vagy épp a gyerekkel lehetne játszani... És akkor csodálkoztok ha nehéz a gyerekkel vagy apa lelep.
2020. nov. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/99 anonim ***** válasza:
24%
64 tegnap: a gyerek nyüglődik. Ő a kezemben. Én mászkálok és tanulom a jog tételeket. Mindenkinek arra van ideje amire akarja és kész. Minden más csak kifogás. Más kérdés hogy sokkal kényelmesebb lenne nem tanulni, nem főzni, nem barmit csinálni. En is most ülök a kupi tetején és le se szarom. De nem fogom arra, hogy jajj fogzik a gyerek és szepa is van nincs idom semmire. Mindenre lenne idom, csak most baromira nincs hangulatom hozza a nyugos gyerek mellett.
2020. nov. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/99 anonim ***** válasza:
28%

"Jön, húzza a nadrágom, ordít."


Ilyenkor mit csinálsz? Azonnal eldobsz mindent? Kb minden gyereknek vannak ilyen időszakai. Attól hogy más gyereke kevesebbet hisztizik még nem szobanövény gyerek. Igen van hogy húzza a nadrágom, olyankor beszélek hozzá, várjon kicsit (nyilván nem fog várni csendben) és gyorsan bedobom a mosást 2 perc. Utánna foglalkozok a gyerekkel.


Egyébként ha már van szobanövény gyerek, akkor legyen szobanövény anyuka is. Ők azok, akik egésznap ülnek a szőnyegen és játszanak a gyerekkel, nehogy 5 percig nyűglődjön. Ami egyébként életkori sajátosság, el kell fogadni, de az élet nem áll meg. Ahol nagyobb gyerek is van ott nem igen hallani ilyesmiről, az anyuka megoldja, mert meg kell oldania a feladatait.


Környezetemben egy anyát sem ismerek, akik nem látják el a háztartást vagy büdösek/ápolatlanok a gyerek mellett. Én erről itt a gyakorin hallottam először. Hozzáteszem egyiknek sincs "csodagyereke".

2020. nov. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/99 anonim ***** válasza:
28%
Megdöbbentő hányan akarnak belehalni, hogy van egy gyerekük. Nem mindig könnyű de azért ez a sok sirankozas túlzás.
2020. nov. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/99 anonim ***** válasza:
39%
Az én férjem is sokat dolgozik, reggel 6-18 van távol, de este 18-21ig és hétvégén 2 nap nem derogál neki mindent csinálnu a gyerekkel..Csak az nem foglalkozik vele aki nen akar, ti meg ráfogjátol hogy szegény dolgozik..
2020. nov. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/99 anonim ***** válasza:
39%

Úristen, sokan szerencsétlen gyerekre fogják, hogy nem csinálnak semmit...Vicc..

Neveld meg! De komolyan.Igenis mondd meg neki hogy márpedig anya kimos vagy megfőz.

Ha földhöz veri magát akkor oda..Mint írtam már az én gyerekemnek is volt ilyen időszaka hogy tépte a ruhám, akkor se mondtam azt hogy na én nem csinálok semmit.

Elmondtam neki 200*, hogy mostmár pedig ez van , aztán megszokta..Ettől nem lesz lelkisérült.

2020. nov. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!