Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet valakinek ennyire...

Hogyan lehet valakinek ennyire birkatürelme?

Figyelt kérdés
Ismerősöm annyira türelmes a gyerekeivel, hogy szinte bosszantó. Én is szeretnék ennyire türelmes lenni. Ti hogy kezelitek, a kiabálós, hisztis stressz helyzeteket? Hogy nem billentek ki a türelmetekből?

2020. nov. 17. 13:25
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
74%
32: A törvény szerint kb. már az is bántalmazás (érzelmi), ha csúnyábban nézel a gyerekre vagy emelt hangerőn, nem a legkedvesebb stílusban szólsz hozzá. Ez nagyszerű, de ha azt várják, hogy mindenki szigorúan ehhez tartsa magát, akkor viszont senki ne kérje számon a nehezebb eset gyerekek szüleit, hogy miért "neveletlen" a gyerek. Tessék szépen elviselni, hogy egy irányíthatatlan, kezelhetetlen kis dúvad. Ja, hogy az nem tetszik? Akkor mégis mit gondolunk, hogyan kellene megfékezni azt a típust, akinél a szelíd, pozitív, játékos technikák nem működnek, sem a jutalmazás-büntetés, sem a következetesség. Az enyémet kizárólag a szorongás és a félelem képes együttműködésre, engedelmességre, normális (értsd: nem egy felpörgött, betépett elmeháborodottra emlékeztető) viselkedésre bírni, megfékezni. Intézményben a szorongás és félelem adott bántalmazás nélkül is. Itthon kénytelen vagyok "érzelmileg bántalmazni". Én sem örömmel teszem...
2020. nov. 18. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
48%

Családon belüli erőszak. Aztrarohadt....

Legalább lennél tisztában a fogalmakkal amikkel vagdalkózol.

Ja, és jelentsd fel a Julit, mert rácsapott a gyerek seggére, miután az ezredjére sem értette meg, amit előtte 20-szor elmondtak neki szépen.

Az ilyenek mint te nevelik ki a társadalom kis zsarnokait, akarnokait, mert a gyerekre csúnyán nézni sem szabad, hisz az már családon belüli erőszak, amiért szerinted életfogytiglan járna. Aztán csodálkozunk, honnan a sok kezelhetetlen hisztigép. Hát innen, hogy az ilyen magukat mintaanyunak gondoló h.lyék,még meg is simizik a gyerekük buksiját, ha az rossz, mert csak is így lehet nevelni.

2020. nov. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
27%
#32: meg kell nevelni. Nem pedig félelemben és rettegésben tartani veréssel.
2020. nov. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
0%

#33: ki az a Juli?

Hol írtam olyat, hogy életfogytiglant kívánok? Idézzed, köszi.

2020. nov. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
100%

És én hol írtam hogy tartsd rettegésben és félelemben veréssel??? Ja mert neked egy kézre csapás, ami inkább jelzés értékű, mint fizikailag fájdalmas már rettegésben tartás, és családon belüli erőszak...

Látod ez a baj, hogy annyira ostoba vagy, hogy nem vagy képes nem fekete-fehérben látni a világot, pont ahogy fentebb leírták.

Kár erről többet beszélni, aki korlátolt az korlátolt.

2020. nov. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
60%

Magasról teszek a privát kis véleményedre és az elmebajodra is, mi szerint kézre csapni családok belüli erőszak. 🤦🏻‍♀️😂😂

Ez egyszerűen nonszensz. Talán tisztában kene lenni az alapvető fogalmakkal, mielőtt baromságokat vakkantasz ide. Felőlem fejre is állhatsz, a büdös életben nem fogja normális ember bántalmazásnak tartani azt, hogy a gyerek a 18-20 éve alatt kapott összesen 3 segg vagy épp kézre legyintést.

De mindent elárul az intelligenciaszintedről és értelmi képességeidről, hogy egy lapon emlegeted a bántalmazás és családon belüli erőszakot egy kézrecsapással. Ez annyira abszurd, hogy arra szavak nincsenek. Ja meg az, hogy szerinted a hangod sem szabad felemelni a gyerekre, nem szabad csúnyán nézni se rá, mert atyaságosúristen lelki sérült lesz. 🤦🏻‍♀️ Na meg persze csak az a felnőtt, akinek nincsenek érzelmei vagy kötélből vannak az idegei és soha, egyetlen pillanatra sem veszti el a türelmét. Mese habbal.


Emberek milliói nőttek fel mindenféle probléma nélkül úgy, hogy kaptak az életükben néhány seggre/kézre csapást és hihetetlen módon senki nem lett tőle lelki sérült és még csak véletlenül sem gondolja úgy, hogy őt bántalmazták volna. Te meg azt hiszel, amit akarsz.


Pont a te fajtád az, aki igazi zsarnokokat nevel a kölkeiből, mert jaj utyuliputyuli körbenyalom a seggecskéjét századjára is és mézes-mázasan elmagyarázom azt, ami már az első száz alkalommal is totálisan felesleges volt, hátha majd pont most megérteni. Vagy rájön idővel, hogy semminek nincs következménye és szarni fog rad is meg a “magyarázzuk el higgadtan” neveli elvedre.

Gondolom, akkor is ilyen halál higgadt, nem vesztem el a türelmem tündér szuper anyucika lennél, ha a gyereked az úttest szélén gondol egyet, kitépi a kezét a kezedből és megpróbál kirohanni az autók elé. Sőt nyilván még meg is fogod dícsérni, ugye? :) Nem “szeded” ám le a fejét és rángatod el az útról, hogy mégis mit képzelt. Neeeem, az út közepén leguggolsz mellé aztán csodásan megneveled és megbeszéléd vele, hogy ejnye bejnye, ne csinálj már ilyet légy szíves. 🤦🏻‍♀️


Majd ha egyszer felérsz odáig agyilag, hogy képes légy felfogni baromira nem egyforma minden gyerek és van, ami az egyiknél bevált, a másiknál viszont semmi foganatja. Na majd akkor beszélhetünk. Addig hisztizzél csak és okoskodj, hátha legalább itt önigazolást nyersz a sok baromságodnak.

2020. nov. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
41%

OK, nem igy írtad, idézem:

"Az enyémet kizárólag a szorongás és a félelem képes együttműködésre, engedelmességre, normális (értsd: nem egy felpörgött, betépett elmeháborodottra emlékeztető) viselkedésre bírni, megfékezni. Intézményben a szorongás és félelem adott bántalmazás nélkül is. "



Szorongás és félelem? Otthon csak bántalmazással tudod elérni.


Köszi, nincs több kérdésem egy családon belüli erőszakot alkalmazóhoz. Abszolút nem normális amit csinálsz, akkor se ha vannak társaid akik ugyanezt teszik.

Ha fél tőled a gyerek az nem normális szerintem.

2020. nov. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
24%

#37: te hisztizel és önigazolást keresel miért vered a gyereked.


Az járda szélén pedig megáll a 4 éves biciklivel. Sőt! Megfogja a 2 éves kismotoros tesóját, aki még kevésbé megbízhatóan teszi ezt. Nem kellett ehhez soha megverni, csak tanítás kérdése.

Azt is tudja, hogy neki a járdán kell menni annak ellenére is, hogy én úgymond látszólag rossz példát mutatok mert az felnőttként az úton biciklizek. (KRESZ szerint csak így szabályos)

2020. nov. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
66%

Nem verem a gyerekem, te szerencsétlen. Állítsd már le magad, de tényleg. Egy árva szóval nem írtam, hogy verem a gyerekem, és nem, egy kézre csapás NEM verés, akkor sem ha hatszor földhöz csapod magad, de még csak olyat sem írtam, hogy én valaha racsaptam volna a kezére. Talán húzd ki a fejed a seggedből és próbálj már meg tovább látni az orrodnál.

Annyira lerí, hogy csak is magadat és a saját kis nevelési elvedet akarod igazolni, meg azt, hogy te milyen hiper-szuper anya vagy. Erre keresel önigazolást. Aki annyira tökéletes anya, az nem egy anonim oldalon próbálja bizonygatni az elmebaját.

Az alapvető gond, hogy még mindig képtelen vagy felfogni, hogy NEM EGYFORMA minden gyerek! Az enyém is megáll a zebránál, de minden gyereknek más a természete és habitusa, a legjobb barátnőm bolondulásig imádja a lányát, próbál mindig higgadtan és kedvesen beszélni vele, terelgetni, nehezen lehet kihozni a sodrából, és lám, a lánya mégis bejátszotta az útrarohanást, mert éppen hisztizett egy meg nem kapott játékon. Barátnőm próbálta volna csitítani és elmondani, hogy miért nem kapta meg, mire a kislány kitepte a kezét és át akart rohanni a zebrán. De tudom, ilyen nem létezhet, mert hat te megmondtad, hogy minden gyerek pont ugyanúgy reagál adott dolgokra és tok logikusan gondolkodnak, ugyebár.

Kicsit szélesítsd a látóköröd, mert botrány az a sötétség és tudatoanság, ami a fejedben lakozik.

2020. nov. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
0%

Hú de ideges itt valaki. Nyugodj meg, szivj egy kis friss levegőt, talán akkor nem személyeskedsz ennyit és nem a gyereked bánja.


Ja és látom, hogy szereted ezt a jrlet, így talán most megnyugtat: 🤦🏻‍♀️ 🤦🏻‍♀️ 🤦🏻‍♀️ 🤦🏻‍♀️ 🤦🏻‍♀️

2020. nov. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!