Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy fogadtátok el, ha nem...

Hogy fogadtátok el, ha nem lett olyan nemű gyereketek, mint szerettétek volna? Van bennetek hiányérzet vagy irigység?

Figyelt kérdés

Nyilván arra gondolok, ha mindig kislányt képzeltetek el és nagyon vágytatok az anya-lányak kapcsolat megélésére, de csak fiaitok születtek - vagy épp ellenkezőleg, pont kisfiatok nem lett, bár mindig fiúra vágytatok.


Én mindig kislányt akartam, fiatal korom óta, nagyon vágytam rá. "Természetesen", az első babám fiú, akit szeretek és imádok tiszta szívemből, de elöre felek, hogy a második baba is fiú lesz és sosem élhetem majd át, milyen, ha kislányom van :/


Ti hogy éreztek ezzel kapcsolatban?



2020. nov. 17. 21:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
67%
Úgy, hogy belegondolok, hogy férfiként könnyebb érvényesülni a világban, máris örülök, hogy fiú lett.
2020. nov. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%

Mindig kislányt képzeltem el és a környezetem is mindig azt mondogatta hogy nekem csak lányom lehet. Aztán 17 hetesen kiderült, hogy fiú. Kellett pár nap míg átállt az agyam de utána is éreztem egy icipici hiányérzetet hogy nem lány. Ennek is megvan a maga pszichológiai oka. Nem ismerjük a születendő gyerekünk és lényegében az egyetlen kapaszkodó amit róla tudunk az a neme.

De a lényeg hogy amint megszületett a világ lecsodásabb pici kis lényét láttam magam előtt és soha eszembe nem jutott hogy miért nem lány. Ha lenne második gyerek (nem lesz), már azon aggódnék, hogy mi van ha lány. Mit kell egy lánnyal csinálni?😅

2020. nov. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
53%
Pont mint az egyes. Bar kozelebb erzek magamhoz egy lanyt, de sokkal jobban jar ha fiunak szuletik. Szoval igazabol remelem is, hogy fiu lesz.
2020. nov. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
76%

Nekünk sajnos még nincs gyerekünk. Régebben sosem tudtam elkepzelni, hogy fiam szülessen, csak lányos anyának tudtam magam elkepzelni, lehet azért is, mert a tesómmal mi is lányok vagyunk, és anyukamhoz nagyon sokáig nagyon szorosan kotodtem.


Mióta szerelmes vagyok a ferjembe, azóta viszont a fiú gyermeknek is ugyanúgy örülnék, sőt, sajnálnám, ha nem születne fiam, aki az apukajara hasonlithatna.

2020. nov. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
82%

Mi majd csak 1 év múlva szeretnénk babát, de már most elkezdtem erre átállítani az agyamat, mert hasonlóan érzek mint te, és nem szeretnék addig gyereket, amíg ezeket az érzéseket nem tisztázom. Mindig egy kislány babával láttam magam, lánynévből van is egyértelmű kedvenc, viszont ... és ezt nem tudom megmagyarázni, lehet, hogy fura lesz, de a párom meg annyira fiús, hogy ha ránézek kettőnkre, szinte üvölt rólunk, hogy fiús szülők leszünk.:D

szerintem akkor érdemes vállalni a másodikat, ha látod magad 2 kisfiúval is és nem támasztasz elvárásokat.

2020. nov. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
82%
Kislányt szerettem volna. Mondták,hogy fiú,kicsit elszomorodtam,de utána megszerettem a gondolatot is és imádom,hogy fiús anya vagyok. Szeretnék kislányt,de őszintén szólva,egy kisfiúnak is ugyanannyira örülnék,sőt. Amennyire féltem,hogy nem tudom mit kell csinálni egy fiúval,most annyira nem tudom mit kéne egy lánnyal
2020. nov. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
82%
Az elso lanyom utan, amikor megtudtam, hogy a masodik is lany lesz, akkor vagy 5 masodpercig szomorkodtam. Sem elotte az elsonel, sem azota egyiknel sem merult fel bennem, hogy bannam. Ok az EN (mi) gyerekeim, ez az egyeduli, ami szamit. :)
2020. nov. 18. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
50%
Nekem is ez van 😭 Van már egy kislányom akit i-m-á-d-o-k de mindig szerettem volna egy kisfiút és utána egy kislányt. Elsőre már megdőlt a kisfiú és nem tudom hogy viselném másodjára is, főleg, hogy az utolsó lehetőség mert nem lesz több gyerekünk. Elfogadtam már azt is ha lányaim lesznek, látom magamat és a lányokat (nekem is lány tesóim vannak) de mégiscsak olyan csodás lenne a kis csapatunk egy kisfiúval. Tudom, nyilván a legfontosabb az egészség ezt nem is vitatom de akkor is ez akkora stressz. Én egyébként tökre szégyellem de nagyon sokszor érzek unszimpátiát azok felé akiknek összejött a kisfiú nagytesó majd a kishugi, nevezettek nyugodtan gyerekesnek de ezúton is bocsi mindenkitől. Drukkolok neked a kislányért és azért, hogy ennél nagyobb bajunk tényleg ne legyen az életben. :)
2020. nov. 18. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
82%
Fius anyanak gondoltam magam, 3 lany lett:))) hiszek benne h nem veletlenul. Anyukam nagyon nem tudott mit kezdeni a noiessegevel es engem is igy nevelt, itt vagyok lassan 40evesen es meg mindig nem vagyok sem szoknyas, sem sminkelos, pedig kinezetre kifejezetten noies vagyok. A lanyaim tanitanak es en tamogatom oket h megeljek es elfogadjak h lanynak szulettek, az osszes elonyevel es hatranyaval egyutt. Amikor en szoknyat szerettem volna, anya lebeszelt h minek az, nem praktikus, most a lanyokkal nalunk ilyen nincs. Nem eŕre hegyezem ki h egy lanynak eleg ha szep v csinos, sőt, de kaptam 3 lehetoseget h amivel en kuzdok egesz eletemben, az az ovekben ne legyen problema.
2020. nov. 18. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
82%

Én úgy nőttem fel, hogy világ életemben azt kaptam fiút vártak de csak én érkeztem.. Tudim milyen mikor ezt cipeled életed végéig.

Fiús anyának gondoltam magam az elsőnél, mivel én magam sem voltam az a lányos lány, hisz fiúnak vártak úgy neveltek.

Most érkezik a 3.lányunk. 😅 2.-nál és 3.-nál már én magam mondtam Nekem biztosan nem lesz fiam.. 😅

2020. nov. 18. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!